۱۰ اشتباه رایج در آزمون PTE آکادمیک

بسیاری از متقاضیان در هنگام شرکت در آزمون PTE اشتباهاتی را مرتکب می‌شوند که هزینه سنگینی برایشان دارد. اما جای هیچ گونه نگرانی نیست! شما می‌توانید به راحتی و با کمی دقت بیشتر، از بروز این گونه اشتباهات رایج جلوگیری کنید. خب، حالا بهتر است نگاهی به این اشتباهات رایج بیندازیم. با ما همراه باشید.
۱۰ اشتباه رایج در آزمون PTE  آکادمیک


۱.سرعت همیشه به معنی روان بودن نیست!


بسیاری از متقاضیان سرعت را با روان بودن اشتباه می‌گیرند، به همین دلیل تلاش می‌کنند تا خیلی سریع صحبت کنند. اما به طور حتم، این روش بر روی نمره آنها اثرگذار خواهد‌بود. هنگامی که به سرعت صحبت می‌کنید،به روانی و رسایی گفتار خود لطمه می‌زنید. بنابراین، روند مکالمه شما باید با سرعتی پیش رود که نه خیلی سریع باشد و نه خیلی کند. به دنبال یک سرعت طبیعی باشید و سعی کنید آن را در طول مکالمه خود حفظ کنید.


۲.از آواهای پرکننده استفاده نکنید!


بسیاری از متقاضیان شرکت در آزمون PTE، هنگام فکر کردن به کلماتی که می‌خواهند بگویند، اغلب از آواهای پرکننده‌ای مثل " آااا " یا " اوووم" استفاده می‌کنند. این کار به شدت بر روی نمره شما تاثیر منفی خواهدداشت. در عوض شما می‌توانید به جای این گونه آواها، از قالب جدیدی برای این منظور استفاده کنید. استفاده از کلمات و عباراتی مانند like ،  you know و کلماتی این چنینی می‌تواند انتخاب مناسبی برای پر کردن این فضای خالی باشد. به یاد داشته‌باشید هرچه بیشتر با یک الگوی خاص تمرین کنید ، بهتر می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

UPUd_I-1579678494.jpg


۳.بیش از حد از حرف اضافه "About” استفاده نکنید!


این مورد، یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی است که متقاضیان انجام می‌دهند. اکثر داوطلبین به طور مکرر بعد از افعال از این حرف اضافه استفاده می‌کنند. بنابراین، بسیاری از آنها نمره خود را در آزمون PTE از دست می‌دهند.


۴.حواستان به زمان افعال باشد!


هنگام توصیف تصویر یا نمودار، اغلب شرکت‌کنندگان از زمان‌های اشتباهی برای افعال خود استفاده می‌کنند. مثلاً استفاده از زمان حال استمراری به جای حال ساده! این گونه اشتباهات به طور قطع منجر به از دست دادن نمره خواهد‌شد.

 

aaDlbc-1579678516.jpg


۵.از مکث کردن، آغاز اشتباه، تکرار و تردید دوری کنید!


میزان روانی و رسایی مکالمه شما در بخش اسپیکینگ، تا حد زیادی تعیین‌کننده نمره شما خواهد‌بود. بنابراین، هنگامی که مکث‌های غیر ضروری می کنید یا شروع اشتباهی دارید، بر نمره Speaking شما تأثیر منفی می‌گذارد. علاوه بر این، می‌بایست از هر گونه تکرار و تردید نیز جلوگیری کرد.


۶. بیش از حد مکث نکنید!


لازم است بدانید اگر در بخش اسپیکینگ بیش از ۳ ثانیه مکث کنید، میکروفن خاموش می‌شود و دیگر صدایتان ضبط نمی‌شود. دقت داشته‌باشید که هنگام انجام بخش اسپیکینگ این مورد را به خاطر داشته باشید.

 

WdWI7F-1579678539.jpg


۷.برای سوالات خلاصه‌نویسی تنها یک جمله بنویسید!


بسیاری از داوطلبین به دلیل نوشتن چندین جمله در بخش سوالات خلاصه‌نویسی متن، نمره خود را از دست می‌دهند. توصیه می‌‌کنیم در این بخش به نوشتن یک جمله اکتفا کنید و با گذاشتن یک نقطه به کار خود پایان دهید. البته در صورت لزوم می‌توانید از کلمات رابط برای توصیف بیشتر و طولانی‌تر شدن جمله استفاده کنید، اما در نهایت شما تنها باید با یک نقطه این بخش را به پایان برسانید. اما در بخش سوالات خلاصه اسپیکینگ، شما می‌توانید از چندین جمله برای تکمیل خلاصه خود استفاده کنید.


۸.از زبان محاوره استفاده نکنید!


لازم است بدانید، استفاده از زبان محاوره و غیررسمی در آزمون PTE آکادمیک به هیچ عنوان کاربردی نخواهد‌بود. در عوض، در این آزمون از شما انتظار می‌رودکه از زبان رسمی و دانشگاهی استفاده کنید.

 

-Ol1Au-1579678562.jpg


۹.در زمان استراحت صحبت نکنید!


از حالت "توقف و شروع" در هنگام صحبت کردن استفاده نکنید. اگرچه در گفتگوی روزانه ما این کار قابل قبول است ، اما در آزمون PTE آکادمیک این کار نباید انجام شود.
توصیه می‌کنیم ابتدا افکار خود را سازماندهی کنید ، سپس با جملات کامل صحبت کنید. با سرعتی عادی و ثابت صحبت کنید تا به این ترتیب زمان لازم برای جمع‌بندی افکارتان قبل از صحبت کردن داشته‌باشید. به همین منظور ، قبل از نوشتن پاسخ در هر بخش آزمون PTE ، افکار و ایده‌های خود را سازماندهی کنید. در نهایت، تعداد کلمات را در پایین صفحه بررسی کنید تا ببینید آیا به حد مجاز رسیده است یا خیر.


۱۰.به محدوده مجاز کلمات توجه کنید!


در بخش‌هایی مانند خلاصه متن نوشتاری و یا مقاله، بیش از حد مجاز ننویسید. دقت داشته‌باشید در بخش مقاله نباید بیش از ۳۰۰-۲۰۰ کلمه ننویسید. به خاطر داشته‌باشید نوشتن بیشتر یا کمتر از حد مجاز کلمه باعث می‌شود نمره PTE پایین‌تری کسب کنید.


کلام آخر


برای به دست آوردن نمره‌ای عالی در آزمونPTE ، سعی کنید این خطاها را تکرار نکنید. تلاش کنید با یک برنامه آمادگی منسجم و استفاده از نمونه سوالات آنلاین و متنوع سطح مهارت خود را ارتقا دهید. در صورت نیاز، می‌توانید از کارشناسان خبره در حوزه PTE کمک بگیرید. آکادمی زبان دیاکو این آمادگی را دارد که به شما در این زمینه کمک کند.

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!