رمز و راز یادگیری مکالمه روزمره انگلیسی

بارها شنیده ایم که بسیاری از زبان آموزان از دشواری مکالمه زبان انگلیسی شکایت می کنند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید چرا با اینکه بسیاری از زبان آموزان لغات انگلیسی زیادی را می دانند و به اکثر ساختارهای زبانی تسلط دارند اما در هنگام مکالمه دچار مشکل می شوند و نمی توانند از آموخته های دانش زبانی خود به درستی استفاده کنند.
رمز و راز یادگیری مکالمه روزمره انگلیسی

گاهی حتی ممکن است مکالمه برای آن ها توام با استرس، دلهره و چالش های فراوان باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با ۶ روش مناسب برای یادگیری و تقویت بیشتر مهارت مکالمه زبان انگلیسی روزمره آشنا کنیم. با مجله دیاکو همراه باشید.

 

•    گام اول: به مکالمات زبان انگلیسی با اشتیاق وعلاقه گوش کنید!

باید به این نکته توجه داشت که همیشه بیشترین یادگیری از طریق گوش دادن انجام می گیرد و برای اینکه بتوانید یک سخنور خوب باشید در ابتدا باید شنونده‌ خوبی شوید. بدین منظور شما می توانید در گروه‌ها و کلاس هایی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند حضور داشته باشید و به نحوه‌ی حرف زدن آنها به دقت گوش کنید. این گروه ها می تواند کلاس های زبان و یا شرکت در ایونت های آخر هفته ی مکالمه ی آزاد باشد. همچنین گوش دادن به اخبار، موسیقی، پادکست یا هر فایل صوتی به زبان انگلیسی منبع بسیار خوبی برای تقویت مهارت شنیداری است.
این کار باعث آشنایی با نحوه تلفظ صحیح کلمات و افزایش اعتماد به نفس زبان آموزان خواهد شد و به مرور ترس از صحبت کردن را از آن ها دور خواهد کرد. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با روش های تقویت زبان انگلیسی از طریق اخبار به مقاله تقویت زبان انگلیسی از طریق اخبار مجله دیاکو مراجعه کنید.

 

•    گام دوم: به انگلیسی فکر کنید!

فکر کردن به زبان انگلیسی یک روش مناسب و اثبات شده برای مرور لغات و ساختارهای دستوری زبان  می باشد. وقتی مغز خود را مجبور به فکر کردن به زبان انگلیسی می‌کنید اطلاعات آموخته شده قبلی شما فعال می‌شوند و  کاربرد واقعی کلمات و ساختارها را در موقعیت‌های واقعی خواهید آموخت. اگر به تازگی شروع به یادگیری زبان کرده اید می توانید از تک واژه های ساده زبان شروع کنید. مثلا هنگام مشاهده تلفن همراه خود به سرعت کلمه Cell phone را در ذهن خود بیاورید و به آن فکر کنید. در واقع شما باید بتوانید با خودتان انگلیسی صحبت کنید. ممکن است هنگام مکالمه، کلمه ای را فراموش کنید وبه خاطر نیاورید اما باید توجه کنید در زبان انگلیسی راه‌های مختلفی برای رساندن منظورتان وجود دارد. 

 

VgEO0L-1564560351.jpg

 

بنابراین شما نباید تنها روی یک کلمه خاص متمرکز شوید. سعی کنید منظور خود را با کلمات مشابه دیگری منتقل کنید.این نکته را در نظر داشته باشید که وقتی قرار است به صورت روان انگلیسی صحبت کنید نباید جملات مورد نظر خود را از زبان مادری ترجمه کنید. ترتیب قرار گیری کلمات فارسی در جملات انگلیسی کاملا متفاوت است و ترجمه کردن سرعت مکالمه را پایین می آورد و باعث بروزخطا خواهد شد.

 

•    گام سوم: فناوری مورد علاقه ی خود را پیدا کنید!

شما می توانید برای تقویت مهارت مکالمه روزانه خود از فناوری های کارآمد آموزش زبان استفاده کنید. قطعا ابزارهایی همانند رایانه، تلویزیون، گوشی هوشمند، تبلت و استفاده از وبسایت ها و اپلیکیشن های مفید. به شما کمک می‌کند تا به فرآیند یادگیری خود سرعت ببخشید.  
Verbling Community یک وبسایت انگلیسی همراه با گروه های چت متفاوت است که در آن سازنده ی گروه تعداد اعضای آن را تعیین می کند. از این وبسایت می توان برای صحبت با انگلیسی‌ زبانان یا زبان‌آموزان انگلیسی به صورت رایگان استفاده کرد. شرکت در این گروه های آنلاین باعث می شود که سایر افراد به سرعت اشتباهاتتان را اصلاح کنند و شما پس از مدت کوتاهی استفاده از این وبسایت به خوبی متوجه پیشرفت خود در مهارت مکالمه خواهید شد.
 

tGKAVU-1564560428.jpg


همچنین می توان از وبسایت‌ دیگری مانند My Language Exchange و یا اپلیکیشن Hellotalk استفاده کرد و در آن با افراد Native به صورت انگلیسی گفت و گو نمود.  وب‌سایت speaking24.com با گرفتن برخی اطلاعات مربوط به مهارت زبان آموزان، افراد علاقمندی که قصد دارند زبان انگلیسی شان را تقویت کنند یا می خواهند در تقویت زبان انگلیسی دیگران به آن ها کمک کنند را به شما معرفی خواهد کرد و این امر می تواند انگیزه شما را در یادگیری زبان انگلیسی بسیار افزایش دهد.

 

•    گام چهارم: صدای خودتان را زمانی که به انگلیسی صحبت می کنید ضبط کنید!

ضبط کردن صدا یکی از موثرترین راه هایی است که برای تقویت لهجه و تلفظ دقیق‌ کلمات می توان از آن استفاده کرد. این روش مناسب افرادی است که می توانند حداقل چند دقیقه درباره موضوعی به زبان انگلیسی صحبت کنند. پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید فعالیت های روزانه ی خود را به زبان انگلیسی بازگو کنید و صدای تان را ضبط کنید. از این طریق شما اشکالات خود را پس از گوش دادن به صدای خود متوجه خواهید شد.

 

GIeW4p-1564560465.jpg

 

•    گام پنجم: بیش از حد خود را درگیر گرامر نکنید!

شاید برایتان عجیب باشد اما شما باید بدون تمرکز زیاد بر روی مطالعه گرامر بتوانید به خوبی صحبت کنید. تمرکز زیاد بر روی گرامر سرعت صحبت کردن شما را کاهش می‌دهد و ممکن است شما را گیج‌ کرده و تنها درگیر فکر کردن به قوانین گرامری کند. جالب است بدانید که حتی Native ها هم در بسیاری از مواقع ، دچار اشتباهات گرامری می شوند. برای همین است که نباید تنها روی گرامر توجه کرد. توصیه ما به شما این است به جای تمرکز بیش از حد برروی گرامر به تمرین مهارت فعالیت های جذاب به زبان انگلیسی بپردازید و از آن ها بهره مند شوید.

 

•    گام ششم: فعالیت های مورد علاقه و جذاب خود را به زبان انگلیسی انجام دهید!

اگر به رشته و حوزه خاصی همانند موسیقی، آشپزی، سمینارهای مدیریتی و کسب و کار و ...علاقمند هستید، سعی کنید در کلاسهایی شرکت کنید که به زبان انگلیسی برگزار می شوند و یا اینکه می توانید کلیپ های آموزشی آن ها را به زبان انگلیسی تماشا کنید. با اینکار هم به فعالیت مورد علاقه خود پرداخته اید و هم کمک بزرگی به پیشرفت دانش زبانی خود کرده اید.

 

BqkGUQ-1564560568.jpg


باید بدانید که مکالمه انگلیسی رویای دست نیافتنی نیست و تنها نیاز به اختصاص زمان کافی و پشتکار زبان آموزان دارد. در این مقاله شما را با ۶ روش مفید جهت تقویت مکالمه زبان انگلیسی روزمره آشنا کردیم. توجه کنید که درست انجام دادن این روش‌ها نقش بسزای در موفقیت شما خواهد داشت.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره‌های مکالمه انگلیسی ترمیک و فشرده  و آزمون‌های بین‌المللی CELPIP و IELTS  با مشاورین مجرب آکادمی زبان دیاکو از طریق شماره ۷۲۱۱۴ تماس حاصل نمایید.


 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!