یادگیری زبان انگلیسی به کمک موسیقی

موسیقی از روش ها و ابزارهای بسیارجالبی است که می تواند به یادگیری زبان انگلیسی کمک قابل توجهی کند. شواهد بسیاری حاکی از این موضوع است که موسیقی نقش موثری در تقویت و آموختن بهتر و بیشتر لغات، املا و تلفظ آن ها و همچنین گرامر و ساختار زبان انگلیسی دارد. ترانه‌ها و موسیقی‌های متفاوت معمولا شامل تعداد متعددی از عبارت ها، لغات و اصطلاح ها هستند که انگلیسی زبان ها در مکالمات روزمره خود از آن ها استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم به نحوه یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی و فواید استفاده از این روش بپردازیم. با مجله دیاکو همراه باشید.
یادگیری زبان انگلیسی به کمک موسیقی

 

چطور ممکن است؟


جالب است بدانید که گوش دادن به موسیقی، فعالیت های ذهنی شما را بهبود می بخشد. وقتی موسیقی گوش می کنید هر دو نیم کره مغز شما در حال انجام فعالیت است و همین امر موجب می شود کیفیت یادگیری تان به طرز شگفت انگیزی افزایش پیدا کند.

 

HrFOSz-1574844442.jpg

 

موسیقی واژگان را در ذهن نهادینه می کند!


در یک ترانه معمولا واژه ها چندین بار تکرار می شوند و به همین علت راحت تر در ذهن شنونده قرار می گیرند. آهنگ‌ها به افکار ما به راحتی نفوذ می‌کنند و بارها در ذهن مرور می‌شوند و بعد از مدت زمان کوتاهی، فراموش کردن آنها تقریبا برایمان غیرممکن می‌شود.

 

aFmD5k-1574844486.jpg

 

تاثیر موسیقی بر روی احساسات


ارتباط انسان ها با موسیقی بسیار قوی و عمیق است و همین امر به راحتی منجر به  بروز احساسات‌مان نهفته و درونی ما شود و بر روی سلامت ذهنی و جسمی تاثیر می گذارد. وقتی چیزی با احساسات گره بخورد راحت‌تر نیز در ذهن سپرده می‌شود. 

 

 

vz9ewP-1574844673.jpg

 

موسیقی همواره در دسترس است!


گوش دادن به موسیقی محدودیت خاصی را شامل نمی شود. شما به راحتی می توانید در هر مکان و زمانی مانند ماشین، زیر دوش، هنگام استراحت و خواب و ... به موسیقی مورد علاقه تان گوش کنید و هرگز احساس خستگی نکنید.

 

NJ5Mnw-1574844728.jpg

 

برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی چکار کنیم؟


به شما پیشنهاد می کنیم از قبل از شروع فرآیند یادگیری در گام اول، فهرستی از آهنگ‌های موردنظر خود را پیدا کنید. انتخاب آهنگ های مناسب امری کاملاً حیاتی است زیرا بسیاری از آهنگ‌ها مناسب این کار نخواهند بود مثلا گوش دادن به نوع خاصی از موسیقی که رایج نیست و خاص محسوب می شود. موسیقی با زبانی دشوار و غیرمتداول که در مکالمات روزمره از آن استفاده نمی شود اصلا نمی تواند راه حل مناسبی باشد. بهتر است آهنگ‌هایی را انتخاب کنید که یک داستان را روایت می‌کنند. در این صورت شما می توانید به خوبی آن ترانه را درک و تجسم کنید. برای اینکه بتوانید موسیقی خوب و مناسبی پیدا کنید می توانید به وب‌سایت‌هایی مانند ویمئو (Vimeo) ،یوتیوب (YouTube) و اپلیکیشن اسپاتیفای  (Spotify) رجوع کنید. آن ها شامل طیف متنوعی از ویدئو و موسیقی هستند.

 

Sd6VrT-1574844796.jpg

 

نکته دیگر در یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی، این است که شما عزیزان باید زمانی را به یادگیری متن ترانه‌ها و تمرین کردن آنها اختصاص بدهید. بدین منظور شما می توانید از وبسایت هایی  همچون Lyrics.com  و Smartlyrics.com  که هردو منبعی غنی از متن ترانه آهنگ‌های مختلف هستند استفاده کنید. یک راه حل خوب این است که کل متن ترانه را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم کنید و لغات موجود در هر بخش را یاد بگیرید.


همچنین اپلیکیشن شزم (Shazam) یکی از برنامه های معروف و پرطرفدار در جهان است که توسط میلیون ها کاربر در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.  شزم دارای 4 بخش Home ،My Shazam ،Discover و Charts است. قابلیت تشخیص موزیک های مختلف از امکانات بسیار جذاب این اپلیکیشن است. شما عزیزان با استفاده از این اپلیکیشن می توانید به راحتی موسیقی مورد نظر خود را پیدا کنید و با برترین ترانه های دنیا آشنا شوید.

 

 

uRP_Bm-1574844829.jpg

 

در گام دوم بعد از انتخاب آهنگ مورد نظر خود، سعی کنید برای بار اول بدون زیر نویس و یا خواندن متن آهنگ ، تنها به ترانه گوش کنید و لغات آشنا را از درون آهنگ پیدا کنید . دقت داشته باشید که اصلا لازم نیست شما متوجه تمام لغات آهنگ شوید همین که مفهوم کلی آهنگ را درک کنید کافیست. سپس همان ترانه را برای بار دوم همراه با زیرنویس و یا متن آهنگ گوش کنید و به تمرین کردن کلمات آن بپردازید.
در گام سوم به شما پیشنهاد می کنیم که سعی کنید با اهنگ مورد نظر خود هم خوانی کنید. ادا کردن واژه‌ها و عبارات ترانه قطعا باعث بهبود تلفظ واژگان شما خواهد شد.
در گام آخر، بعد از مدت زمانی که روی ترانه صرف کرده اید، سعی کنید بدون نگاه کردن به متن ترانه و از حفظ ، آن ترانه را با صدای بلند بخوانید. این امر قطعا به بهبود مهارت Speaking و تلفظ شما کمک شایانی خواهد کرد.

 

 

YmrjQt-1574845306.jpg

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!