کلیدهای یادگیری سریع‌تر زبان انگلیسی چیست؟

با گسترش فناوری و امکانات، زبان‌آموزان از منابع و روش‌های گوناگونی برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده می‌کنند ولی یادگیری زبان انگلیسی معمولا فرآیندی زمان‌بر است. اما گاهی شما فرصت کافی ندارید و باید در مدت محدودی برای شرکت در آزمون یا مصاحبه، سطح زبان خود را به حد مطلوب برسانید. نکات مهمی وجود دارد که رعایت آن‌ها به شما کمک می‌کند بهره‌وری یادگیری خود را افزایش داده و هرچه سریع‌تر و آسان‌تر به سطح مورد نظر خود دست یابید. در این مقاله برخی از مهم‌ترین نکاتی را که می‌تواند سرعت یادگیری شما را افزایش دهد، باهم مرور خواهیم کرد. با مجله دیاکو همراه باشید.
کلیدهای یادگیری سریع‌تر زبان انگلیسی چیست؟

 

۱- زبان انگلیسی ترسناک نیست!

امروزه در نظام آموزشی مدارس، زبان انگلیسی نیز در برنامه‌های درسی دانش‌آموزان قرار گرفته است. اما میزان بهره‌وری آن در مقابل میزان نیاز دانش‌آموزان کافی نیست. نگران نباشید، با انتخاب روش موثر و صحیح آموزش، تمرین و ممارست و استفاده درست و اصولی از ابزارهای کمک آموزشی و تجربه اساتید موفق، به راحتی می‌توانید به سطح ایده‌آل خود برسید.

 

5NQ483-1570619638.jpg


۲- برای خودتان هدف داشته باشید و انگیزه ایجاد کنید!

 

اگر شما هدف مناسب و انگیزه کافی نداشته باشید، حتی با بهترین روش‌های یادگیری هم، به نتیجه مطلوب نمی‌رسید. حتما برای خودتان هدف مشخصی داشته باشید و از آن انگیزه بگیرید. این هدف می‌تواند هرچیزی باشد، از شرکت در آزمون‌های زبان تا رویای رسیدن به شغل مناسب و درآمد زیادتر. شما باید در انگلیسی غرق شوید.

 

2JC4L_-1570619713.jpg


 

۳- تمرین زیاد و ممارست کلید موفقیت شماست!

 

پشتکار داشته باشید. هرچیزی با تمرین و ممارست به ملکه ذهن شما بدل خواهد شد. با داشتن هدف و انگیزه، با تمرین کافی و برنامه‌ریزی مناسب، موفقیت در دسترس خواهد بود. بسیار مهم است که یادگیری و تمرین را به طور منظم در برنامه روزانه خودتان قرار دهید.

 

0wNNdP-1570619683.jpg


 

۴- گوش، چشم و زبان‌تان را به انگلیسی عادت بدهید!

 

سعی کنید قسمتی از وقت‌تان را به خواندن متون انگلیسی و گوش‌کردن به مکالمات انگلیسی اختصاص دهید. هیچ‌وقت به مطالب کتاب درسی‌تان قانع نباشید. خواندن (Reading) و گوش‌کردن (Listening) از راه‌های بسیار موثر برای تسلط بر زبان انگلیسی است. داستان‌های کوتاه، رمان، روزنامه، مجله و هرچیزی که به آن دسترسی دارید را در برنامه خود بگنجانید. مقالات صوتی، سخنرانی و هر مکالمه انگلیسی برای شما مفید خواهد بود. گوش‌کردن، خواندن و صحبت کردن را به طور منظم در برنامه روزانه‌تان قرار دهید تا چشم، گوش و زبان‌تان به انگلیسی عادت کنند.

 

-2b3sh-1570619796.jpg


 

۵-  متن‌های انگلیسی را با صدای بلند بخوانید!

 

هرزمان که امکان این کار برای‌تان فراهم است، متن‌های انگلیسی را با صدای بلند و شمرده بخوانید. بلند خواندن به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر انگلیسی صحبت کنید. هرمتنی که به زبان انگلیسی است برای این تمرین مفید خواهد بود، حتی اگر معنای بسیاری از واژگان آن را نمی‌دانید. این تمرین باعث می‌شود مغز و زبان شما به واژگان انگلیسی عادت کنند و تاثیر بسیاری بر توانایی Speaking شما خواهد داشت.

 

B_qVvg-1570619859.jpg


۶- یادداشت بردارید و خلاصه نویسی کنید!

 

امروزه تاثیر یادداشت برداری و خلاصه نویسی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. همواره از مطالبی که می‌خوانید یا گوش می‌کنید، یادداشت برداری کنید یا سعی‌کنید خلاصه‌ای از آن را به زبان انگلیسی، برای خودتان تهیه کنید. این روش را امتحان کنید تا نتیجه شگرف آن را مشاهده کنید.

 

iwxH2T-1570619960.jpg


۷- از موسیقی استفاده کنید!

 

استفاده از موسیقی به عنوان منبعی برای لغات جدید و تمرین گوش دادن، بسیار مفید است. علاوه بر این، موسیقی باعث نشاط شما شده و عملکرد مغز شما را افزایش می‌دهد. مشخص شده است که در بسیاری از افراد، گوش دادن به موسیقی به عنوان پس‌زمینه، میزان تمرکز را افزایش می‌دهد و بخش‌های بیشتری از مغز را فعال می‌کند. بنابراین تهیه یک لیست از آهنگ‌های مناسب را برای نوبت بعدی مطالعه خود فراموش نکنید.

 

poZQYU-1570619999.jpg


 

۸- روش مطالعه درستی انتخاب کنید!

 

روش مطالعه شما در عملکرد شما بسیار موثر است. بدیهی است انتخاب یک روش درست مطالعه، علاوه بر ایجاد یک حس خوب درونی، مانع دل‌زدگی و خستگی شما می‌شود. از سویی دیگر، میزان بهره‌وری شما را به طور چشم‌گیری افزایش می‌دهد و زمان دست‌یابی به نتیجه را کوتاه‌تر می‌کند. البته هرکسی باید روش متناسب با روحیات خودش را انتخاب کند. در آکادمی زبان دیاکو، جمعی از بهترین و زبده‌ترین اساتید آموزش زبان آماده‌اند تا با کمک شما، بهترین روش آموزشی را برای شما انتخاب کنند.

 

uMV6FR-1570620326.jpg

 

 

همواره به خاطر داشته باشید یادگیری زبان انگلیسی باید برای شما مفرح و دل‌پذیر باشد. همیشه در طول این مسیر، از جنبه‌های سرگرم کننده‌ی زبان انگلیسی استفاده کنید و در انتخاب محیط آموزشی خود نیز این معیار را در‌نظر داشته باشید. امیدواریم با به‌کارگیری این راهکارها، هرچه سریع‌تر و آسان‌تر به اهداف خود در یادگیری زبان دست یابید.

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!