از کشور آلمان بیشتر بدانید

کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان واقع در قاره ی اروپا با داشتن 82 میلیون نفر پرجمعیت ترین کشور اروپا و همینطور پنجمین کشور پیشرفته قاره اروپا از سال های گذشته تا به امروز مورد توجه بسیاری برای تحصیل و زندگی قرار گرفته است.
از کشور آلمان بیشتر بدانید
با وجود پیش داوری های بسیار درباره کشور آلمان و ساکنین این کشور اعم از سرسخت بودن روحیات مردم و همچنین وجود قوانین بسیار سخت، این کشور همچنان به دلیل داشتن شرایط مناسب برای زندگی و دانشگاه های معتبر مقصد بسیاری است.

 

زبان آلمانی

یکی ازموانعی  که ممکن است علاقمندان را از مهاجرت به این کشور پشیمان کند، زبان این کشور است. چیزی که بیش از همه یادگیری زبان آلمانی را برای دسته‌ای از افراد سخت می‌کند لغات طولانی و قواعد نامتعارف آن  است اما در ادامه ما شما را با این زبان به ظاهر مشکل آشنا خواهیم کرد و اثبات خواهیم کرد که زبان آلمانی همانند تمامی زبان ها با تلاش  فردی و  همچنین داشتن اساتید مجرب قابل یادگیری است.

زبان آلمانی در سال 1996 رسما استاندارد شد تا فراگیری آن آسان تر شود. با وجود تغییرات اعمال شده،  بار دیگر در سال 2004 مورد بررسی قرار گرفت و دستخوش تغییراتی  اعم از تغییر در املا و نوشتن کلمات شد. این قوانین همچنان در کشور هایی همچون سوئیس، آلمان و اتریش رعایت میشوند.

زبان آلمانی همانند زبان انگلیسی دارای لهجه های گوناگونی است ولی تفاوت مهم وجود قوانین استاندارد در  زبان آلمانی است که برخلاف زبان انگلیسی هر کلمه معنی و حتی املا متفاوتی ندارد: پس این زبان، زبانی دارای قوانین مشخص است و همین امر باعث دلگرم شدن متقاضیان و افزایش اعتماد به نفس آنها در فراگیری این زبان میشود.
 

چرا در آلمان بایستی آلمانی صحبت کرد

اگر قصد ادامه تحصیل و یا زندگی در آلمان را دارید پس احتمالا در خصوص فرهنگ، آداب و رسوم و مردمان این کشور و رفتارهای متفاوت آنها بررسی های لازم را کرده اید و آشنایی لازم را دارید. آلمانی ها بسیار رک و صادق هستند حال اینکه این موضوع چه ارتباطی به صحیح صحبت کردن شما دارد،  نکته ای قابل توجه است. زمانی که به کشوری مهاجرت میکنید از همان ابتدا سعی کنید به زبان همان کشور صحبت کنید و اگر کشور انگلیسی زبان نیست، از استفاده از این زبان بپرهیزید و از اشتباه کردن نترسید. آلمانی ها بر خلاف باور عام مبنی بر اینکه مردمانی بسیار عصبی و خشکی هستند، سعی در اصلاح شما برای درست صحبت کردن به زبان آلمانی دارند، و این در صورتی است که اگر در ارتباط با یک انگلیسی زبان خطایی از شما سر بزند، به روی خودش نمی آورد!

 

رک بودن آلمانی ها ممکن است گستاخانه تلقی شود اما در نهایت باعث میشود تا خطاهایتان در هنگام صحبت به زبان آلمانی را تکرار نکنید و بسیاری از نکات زبانی را در کشور مقصد بیاموزید.

برخلاف باور عام مبنی بر سخت بودن این زبان برای محاوره باید گفت صحبت به این زبان از نوشتن و خواندن آن اآسان تر است زیرا برای برقراری ارتباط از زمان ماضی نقلی استفاده میکنند  پس کافی است به این زمان از افعال مسلط باشید.
 
نکته ی قابل توجه و بسیار متفاوت این زبان با زبان انگلیسی دقیقا همین موضوع است.به این معنا که شما برای ایجاد ارتباط و محاوره با یک انگلیسی زبان باید تمامی قواعد را بلد باشید و از آنها استفاده کنید و بلد نبودن یکی از آنها ممکن است شمارا دچار مشکل کند.
با مقایسه این زبان با زبان بین المللی انگلیسی میتوان نتیجه گرفت زبان آلمانی آنقدر هم سخت و پیچیده و غیر قابل فهم نیست! 
در ادامه مطلب، مسیر یادگیری زبان آلمانی را توضیح خواهیم داد.

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!