یک دوره آیلتس با کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

در سال های اخیر با توجه به افزایش میزان مهاجرت افراد به دلایل مختلف، نیاز روز افزون به مدرک آیلتس موضوعی بسیار مهم به شمار می آید. همانطور که می دانیم آیلتس یکی از آزمون های معتبر و اصلی در میان آزمون هایی همانند ( TOEFL ) ، ( PTE ) و ... در جهان است که مهارت افراد در چهار بخش شنیداری ( Listening ) ، گفتاری ( Speaking)، نوشتاری ( Writing) و خواندن ( Reading ) به صورت مجزا در هر قسمت مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد. همواره افراد برای اهداف مختلفی که دارند، در این آزمون شرکت کرده و با یکدیگر به رقابت می پردازند. زبان آموزان با توجه به اهداف خود برای مهاجرت به کشورهای دیگر باید یکی از دو نوع عمومی ( General) و دانشگاهی ( Academic ) از آزمون آیلتس را انتخاب کنند. به عنوان مثال زبان آموز در مورد نوع ( Academic) آیلتس باید نمره حدنصاب را با توجه به دانشگاه مقصد خود کسب کند. اغلب در سایت های دانشگاه مقصد، نمره آیلتس مدنظر دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی نوشته شده است.
یک دوره آیلتس با کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

 

  پیش از شرکت در دوره های IELTS  زبان آموز می بایست  تعیین سطح شده و با توجه به سطح زبان انگلیسی خود و نقاط ضعفی که در هرکدام از چهار مهارت اصلی شنیداری ( Listening )، گفتاری ( Speaking )، خواندن ( Reading ) و نوشتاری ( Writing  ) در خود متوجه می شود، شروع به تقویت نقاط ضعف و یادگیری  بیشتر در آن مهارت کند. هم چنین  توجه به موضوع مهم این که  مدت زمان اعتبار مدرک آیلتس دو سال است و بالطبع اغلب زبان آموزان باید برنامه ریزی منسجمی  در آن زمان برای گرفتن مدرک آیلتس  در نظر بگیرند، پس المان زمان امری بسیار مهم است. گاهی اوقات ممکن است زبان آموز با توجه به سطح خود و زمان در نظر گرفته شده، حتی نیاز به شرکت به کلاس های فشرده داشته باشد، که  در موسسات، دوره های آیلتس نیز به صورت فشرده برگزار می شود.

 

HtV-5B-1574518872.jpg

 

ویژگی های دوره  IELTS

همانگونه که در بخش قبل اشاره شد، آزمون آیلتس توانایی زبان آموزان در چهار مهارت خواندن، گفتاری، شنیداری و نوشتاری را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد. به شما حتما پیشنهاد می کنیم ابتدا به عنوان پیش زمینه ای در ارتباط با آزمون آیلتس، قبل از مطالعه این مطلب به مجله دیاکو مراجعه کرده و مقاله  ما تحت عنوان " آشنایی با آزمون آیلتس ( IELTS )"  را خوانده  و پس از آن دوباره به این مقاله  که درباره ویژگی های دوره IELTS  است مراجعه فرمایید. 

 

 

N0yoMc-1574518978.jpg

 

گفتنی است از لحاظ ساختار و پیکربندی، آزمون آیلتس در هر دو نوع (Academic) و (General ) با یکدیگر مشابه  می باشند و  توانایی  زبان آموز در هر چهار مهارت گفته شده، مورد ارزیابی قرار می گیرد. زبان آموز می بایست بداند که  در بخش شنیداری ( Listening ) آزمون، با لهجه های متفاوتی  اعم از استرالیایی، نیوزیلندی، هندی ، آمریکایی و .... مواجه خواهد شد.

 

qS6dvC-1574519929.jpg


 خوب است بدانید، در هر دو  نوع (  Academic) و ( General) از آزمون آیلتس، قسمت های شنیداری ( Listening )، گفتاری ( Speaking )  و نوشتاری تسک 2 ( Writing Task 2 )  تقریبا با یکدیگر یکسان هستند  ولی در قسمت  مهارت های نوشتاری تسک 1 (   Writing Task1) و خواندن  ( Reading ) دو آزمون Academic و General  با یکدیگر تفاوت هایی دارند. شما زبان آموزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آشنایی با نکات قسمت نوشتاری  (  Writing) در دو بخش تسک 1 ( Task1 ) و تسک 2   (  Task 2) آزمون آیلتس به مقاله " چگونه ایده هایی جذاب برای Writing IELTS داشته باشیم؟"  در مجله دیاکو مراجعه و از نکات آن استفاده نمایید. 

 

 

60G_BV-1574519215.jpg

 

به دلیل اهمیت و حساسیت آزمون آیلتس، مسئله انتخاب موسسه معتبر برای یادگیری دوره های آن اهمیت زیادی دارد. اولین فاکتور برای شناخت اعتبار نه تنها آموزشگاه زبان بلکه هر آموزشگاهی را باید کادر مجرب و تحصیلکرده مدرسین  آن در نظر گرفت. خوشبختانه در دیاکو مدرسینی  با مدارک معتبر  بین المللی  در حال تدریس هستند و این امر منجر شده تا  زبان آموزان بتوانند به نمره مدنظر خود در آزمون آیلتس دست یابند. علاوه بر موضوع کادر مدرسین که در موسسه مشغول به آموزش هستند موضوعاتی مطرح نمودیم، اگر شما زبان آموز عزیز به تازگی  تصمیم به شرکت در دوره های آیلتس را گرفته اید، بهتر است در ارتباط با تعداد خروجی های موفق  از دانش آموختگانی  که در آن موسسه  نمره و نتیجه مطلوب خود در آزمون آیلتس را بدست آورده اند، تحقیق لازم را به عمل آورید، چون همه ما انتظار داریم  با توجه به زمان، هزینه و انرژی که برای گذراندن دوره های IELTS صرف می کنیم، در نهایت خواهان این هستیم که  بازده خوبی در پی تلاش خود داشته باشیم. 

 

TuVqnA-1574519484.jpg

 

ولی علاوه بر موضوع انتخاب موسسه معتبر و مناسب برای آمادگی دوره های IELTS، برخی زبان آموزان به صلاح دید خود و دلایل مختلفی که دارند ، تصمیم به یادگیری مهارت های دوره آیلتس به صورت متد خودخوان ( Self-Study )  گرفته اند. حال اگر شما چه به صورت ثبت نام در کلاس های دوره ی آیلتس و چه به صورت متد خودخوان قصد یادگیری مهارت های آیلتس و پس از آن، شرکت در آزمون  IELTS را دارید، باید در بین منابع فراوانی که  در بازار وجود دارد، حتما از کتب مرجع مناسبی برای آمادگی در آزمون استفاده کنید. برای آشنایی و انتخاب بهترین منابع  آیلتس می توانید با مراجعه به  مجله دیاکو  و خواندن مقاله " بهترین منابع آمادگی آزمون آیلتس" به مطالعه خود جهت خیلی خوبی دهید. 

 

 

JqQlps-1574518858.jpg

 

ما در این مقاله سعی  نمودیم  نکاتی که درباره دوره های IELTS  برای  شما زبان آموزان مفید خواهد بود مطرح و هم چنین برای آشنایی  بیشتر  با ساختار و نکات آیلتس به چند مقاله خوب در مجله دیاکو  ارجاع دهیم.  شما زبان آموزان هدفمند می توانید با شرکت در دوره های آیلتس آکادمی دیاکو  که  به صورت بسیار متنوع برگزار می شود، موفقیت خود را تضمین کنید. آکادمی دیاکو با در نظر گرفتن شرایط متفاوت زبان آموزان دوره های آمادگی IELTS بسیار متنوعی دارد از جمله اینکه کلاس ها به صورت عادی، نیمه فشرده، خصوصی و آخر هفته برگزار می شود. 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!