بهترین آموزشگاه آیلتس (IELTS) چه ویژگی‌هایی دارد؟

در این مقاله سعی می‌کنیم چند مورد از ویژگی‌های بهترین آموزشگاه آیلتس را برای شما زبان‌آموزان مطرح کنیم. شاید اغلب ما از دوره کودکی و یا حتی بزرگسالی تجربه رفتن به کلاس زبان‌های مختلف را داشته‌باشیم ولی به دلایل مختلفی از قبیل نوع مدیریت غلط آموزشگاه ، مدرسینی که متاسفانه به نیازهای زبان‌آموزانی که برای اهداف خود برنامه‌ریزی منسجمی در نظر گرفته‌اند توجه نمی‌کنند ، و یا به هر دلیل دیگری نتوانستیم خواندن زبان را ادامه داده و یا حتی نتیجه مطلوب خود را بگیریم. شما زبان‌آموزان عزیز می‌توانید برای اطلاع از ویژگی‌های بهترین آموزشگاه آیلتس با مجله دیاکو همراه باشید.
بهترین آموزشگاه آیلتس (IELTS) چه ویژگی‌هایی دارد؟

  

درانتخاب آموزشگاه آیلتس (IELTS) چه ویژگی‌هایی باید در نظر بگیریم؟

 

همانطور که در قسمت مقدمه اشاره نمودیم،  بسیاری از موسسات که مسولیت خطیری در ارتباط با آمادگی زبان آموز برای آزمون آیلتس را می‌پذیرند،  می‌بایست وجدان کاری را سرلوحه خود قرار داده و  مدیریت درستی داشته‌باشند، بالطبع  نتیجه این موضوع بر نظم آموزشگاه و پس از آن بر پوشش‌دهی خوب برنامه آموزشی که نیازهای زبان‌آموزان را رفع کند، تاثیر شگرفتی خواهد‌داشت. یکی دیگر از عوامل مهمی که زبان‌آموز باید هوشمندانه به آن توجه کند برنامه‌ریزی آموزشی مناسب موسسات زبان انگلیسی است، آیا شما با توجه به فاکتورهایی از قبیل سطح زبان خود، زمان و هزینه‌ای  که برای گرفتن مدرک آیلتس ( IELTS) در نظر گرفتید  و هم چنین با در نظر گرفتن این موضوع که اعتبار مدرک آیلتس (IELTS) دو سال است،  می‌توانید به برنامه مدنظر خود با بهترین بازده برسید؟

 

H0lV04-1571912428.jpg

 

 فاکتور بسیار مهم دیگر که زبان‌آموز باید به آن توجه کند موضوع رزومه مدرسینی است که در آن آموزشگاه مشغول به کار هستند و حتما باید مدنظر قرار گیرد. خوشبختانه ما در دیاکو اغلب از مدرسین جوان و پرانرژی که دارای مدارک بین المللی CELTA، TKT و TESOL هستند استفاده می‌کنیم.  به دلیل حساسیت و اهمیت کلاس‌های آیلتس (IELTS) ایجاد یک فضای دوستانه و بدون تنش و اضطراب در کلاس بر یادگیری زبان‌آموز تاثیر بسیار خوبی می‌گذارد. بهتر است زبان‌آموز قبل از ثبت‌نام در کلاس‌های آیلتس، از موسسه زبان، منابع مورد استفاده در طول ترم را بپرسد و درباره آن منابع کمی تحقیق کند که آیا با توجه به نیازهای خود از کتاب‌های به روز و مناسبی برای آموزش استفاده می‌شود یا خیر؟


فاکتور دیگر که می‌تواند در ویژگی‌های کلاس‌های آیلتس تاثیرگذار باشد، محیط آموزشی مناسب و تجهیزات آموزشی است که موسسه حتما باید برای زبان‌آموز در نظر گیرد. در آکادمی دیاکو با به کارگیری ترکیب رنگ مناسب در فضای آموزشی  و تجهیزات خوب آموزشی تلاش کردیم تا از این طریق به روحیه زبان‌آموزان عزیز توجه کنیم. به این ترتیب آنها با انگیزه و روحیه بهتر برای یادگیری زبان انگلیسی آماده شوند.

 

12AA9p-1571912665.jpg

 


موضوع مهم دیگر در ویژگی‌هایی که کلاس‌های آیلتس (IELTS) می‌بایست داشته‌باشند، کلاس‌هایی پویا و فعال است، مسلماً مشارکت زبان‌آموزان در بحث‌ها و مکالمه‌های (Conversation) کلاسی و صحبت نکردن به زبان مادری خود و به عبارت دیگر سوق دادن کلاس به سمت (Speaking) منجر می‌شود که در ذهن زبان‌آموز ساختار جملات با گذشت زمان و تکرار، بدون دقت زیاد به گرامر به درستی شکل گیرد.

 

zJyfhE-1571912727.jpg

 

به این ترتیب، در حین صحبت نمودن، اگر مشکلی در مکالمه زبان‌آموز وجود داشته‌باشد، مدرس می‌تواند اشکالات و نقاط ضعف او را گوشزد کرده و در نهایت همه این فاکتورها دست به دست یکدیگر می‌دهند و باعث می‌شوند، سرعت صحبت کردن زبان آموز بهبود پیدا کند. همانطور که می‌دانید، با توجه به اینکه بخشی از آزمون‌هایی همانند آیلتس (IELTS)، تافل ( TOEFL) و (PTE )  دارای مهارت ( Speaking) است، یکی از ویژگی‌های یک آموزشگاه آیلتس خوب، فاکتور عدم صحبت به زبان فارسی در کلاس است.  به دلیل اهمیت این موضوع، کلاس‌های ما در آکادمی دیاکو پویا بوده و در کلاس به فارسی صحبت نشده و رویکرد مکالمه پیش گرفته می‌شود.
یکی دیگر از موضوعاتی که بهتر است مدرس دوره آیلتس با توجه به سابقه خود در کلاس مطرح کند، تجربیات خود او و یا حتی زبان‌آموزانی است که در گذشته در آزمون آیلتس ( IELTS ) شرکت کرده‌اند. این موضوع باعث می‌شود زبان‌آموزی که در حال آمادگی برای آیلتس است،  اشتباهات زبان‌آموزان پیشین را تکرار نکند و بالعکس اگر آن‌ها در آزمون تجربه خوبی داشته‌اند، از تجربیاتشان استفاده کند.

 

IRH6Lr-1571914915.jpg


یکی دیگر از فاکتورها می‌تواند موضوع انتقادات و پیشنهادات در بهبود عملکرد آموزشگاه‌های آیلتس باشد. استفاده از پیشنهادات سازنده، در میان گذاشتن نقاط ضعفی که ممکن است در یادگیری زبان آموز خلل ایجاد کند منجر می‌شود. ما در دیاکو با استفاده از سیستم ارزشیابی برای هر دوره به طور مجزا توانستیم به بهبود عملکرد آموزشگاه کمک  شایانی کنیم.

 

JRSYcQ-1571912827.jpg


در نهایت به عنوان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کلاس آیلتس که تاثیر به سزایی بر بهبود عملکرد زبان‌آموز دارد، ارائه نکات کلیدی و کاربردی مرتبط با چهار مهارت (  Listening)، (  Reading)، (  Speaking ) و ( Writing ) توسط مدرس مجرب است.
ما در این مقاله سعی کردیم برخی نکات مهم در ارتباط با ویژگی‌های  بهترین آموزشگاه آیلتس که شما زبان‌آموزان باید در انتخاب آن‌ها دقت نظر لازم را داشته‌باشید، برشماریم. با توجه به اینکه آموزشگاه‌های آیلتس در قبال شما مسئولیت خطیری داشته و باید به اهداف و برنامه‌ریزی‌هایی که زبان‌آموز برای خود در نظر گرفته، توجه کنند، بنابراین دارا بودن ویژگی‌های مذکور سهم مهمی در  موفقیت‌های روز افزون زبان‌آموز دارد.

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!