آموزشگاه زبان کودکان و نوجوانان چه ویژگی‌هایی دارد؟

شاید همه ما تجربه این را داشته‌باشیم که اگر از دوره کودکی یادگیری مهارت در هر زمینه‌ای مثل آموزش زبانی غیر از زبان مادری، یا حتی ورزشی را شروع کرده‌باشیم، در دوره بزرگسالی به راحتی مغزمان شروع به کارکرد خود نموده و آن مهارت را به خوبی انجام می‌دهیم و ادامه دادن آن مهارت در آینده، حتی باعث موفقیت و حرفه‌ای‌تر شدنمان در آن زمینه می‌شود.
آموزشگاه زبان کودکان و نوجوانان چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

به پیشنهاد کارشناسان زبان‌شناسی، با توجه به کارکرد پیچیده و بی‌مانند مغز انسان در مقایسه با دیگر موجودات زنده و آمادگی بیشتر ذهن در دوره کودکی، یادگیری زبانی غیر از زبان مادری در این دوران موضوعی بسیار تاثیرگذار است. آموختن زبان به کودکان و نوجوانان یکی از لذت‌بخش‌ترین و در عین حال سخت‌ترین آموزش‌ها است. در ارتباط با آموزش زبان به کودکان، می‌توان ضرب‌المثل معروف و قدیمی " خشت اول گر نهد معمار کج / تا ثریا می‌رود دیوار کج " را بیان نمود، یعنی اگر از همان ابتدا نحوه آموزش به آن‌ها غلط باشد، به طور حتم در آینده تاثیر منفی شیوه‌ی یادگیری نادرستی که او در دوران کودکی و نوجوانی داشته، خود را نشان می‌دهد. اغلب اوقات نیز این تجربه ثابت شده‌است که اگر شما از دوره نه تنها کودکی بلکه از ابتدای شروع هر کاری، یادگیری در هر مهارتی به ویژه زبان جدید را به شیوه غلط انجام دهید، تصحیح آن و یادگیری درست آن مهارت دشوارتر و زمان‌بر تر می‌شود. به همین دلیل، نحوه آموزش به کودکان و نوجوانان در گروه‌بندی حساس و سختی قرار می‌گیرد. با ما در مجله دیاکو همراه باشید تا ویژگی‌های یک مرکز آموزشی مناسب برای کودکان و نوجوانان را برشماریم.


SrJiyr-1572782857.jpg

 

   ویژگی‌های مرکز آموزش زبان کودکان و نوجوانان

 

با توجه به روحیه‌ی حساس کودکان و نوجوان نسبت به بزرگسالان، مرکز آموزش زبانی که برای کودکان و نوجوانان انتخاب می‌شود، می‌بایست  دارای ویژگی‌هایی باشد که در ادامه به مهمترینِ آنها می‌پردازیم.


    روش یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان و نوجوانان

 

اگر آموزش به کودکان و نوجوانان با روش‌های متنوع و جذاب همراه باشد، قطعاً  در علاقه‌مندی آن‌ها به یادگیری زبان جدید و اشتیاقشان برای ادامه دادن آن بیشتر می‌شود. مسلم است، موضوع استفاده از روش یادگیری مناسب و خوب برای کودکان و نوجوانان امری مهم است. شما می‌توانید با مراجعه به مقاله ی " بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان " در مجله دیاکو ایده‌های خوبی در این رابطه بگیرید.

 

fovuZT-1572782832.jpg

 

فضای آموزشی مناسب برای مرکز آموزشی کودکان و نوجوانان

 

 بعد از عامل روش درست و متنوع در یادگیری کودکان و نوجوانان، که در قسمت پیش مطرح نمودیم، فضای آموزشی مفرح و مناسب مرکز آموزش زبان برای آن‌ها، یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی است که در یادگیری کودکان و نوجوان تأثیر به‌سزایی دارد و والدین عزیز می‌بایست این مولفه را در نظر بگیرند. قطعاً یادگیری برای آن‌ها در محیطی با فضای آموزشی نامناسب در روحیه و انگیزه کودکان و نوجوانان تاثیر منفی در پی خواهد داشت.

 

r5OaTm-1572781578.jpg

 

    مدرس زبان انگلیسی کودکان و نوجوان

 

مدرس دوره کودکان و نوجوانان باید علاوه بر معلم خوب و دلسوز بودن، روانشناس خوبی نیز باشد و به اخلاق  و روحیات هر کودک توجه کند چون همانطور که همه ما می‌دانیم هر کودکی رفتار خاص خودش را دارد. قطعاً همه ما، از دوره کودکی و نوجوانی بهترین و دلسوزترین معلمانمان را به خاطر داریم و مرور خاطرات کلاس‌هایی که با او قدم به قدم آموخته‌ایم، به عنوان یکی از شیرین‌ترین لحظات ثبت شده در زندگیمان است. پس انتخاب یک مرکز زبان برای کودکان و نوجوانان که دارای مدرسینی با اخلاق و باتجربه باشند، بسیار اهمیت دارد.

 

mGhzqr-1572781552.jpg

 

    منابع برای کودکان و نوجوانان

 

علاوه بر موضوعات مطرح شده، مسئله مهم دیگر در ارتباط با ویژگی‌هایی که یک مرکز آموزش برای کودکان و نوجوانان می‌بایست داشته باشد، کتاب‌ها و منابعی است  که آن موسسه برای آموزش کودکان و نوجوانان در نظر گرفته‌است. با توجه به گروه سنی کودکان و نوجوانان باید از کتاب‌هایی استفاده کرد که فضای یادگیری را برای آن‌ها جذاب و مفرح کند، زیرا استفاده از منابع با طراحی و گرافیک‌هایی که برای کودکان جذاب نباشد، باعث خستگی و بی‌حوصلگی او در یادگیری زبان می‌شود. از این رو موسسات و مراکز آموزش زبان کودکان و نوجوان باید در انتخاب مجموعه کتاب‌های آموزشی خود دقت نظر لازم را داشته‌باشند و در کنار غنی و پرمحتوا بودن آن، گرافیک و تصاویر متناسبی با گروه سنی مختلف داشته باشد تا آن‌ها به یادگیری زبان ترغیب شوند. منابع در نظر گرفته شده برای کودکان و نوجوانان در آکادمی دیاکو با توجه به گروه‌های سنی مختلف به صورت زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

  •      First Friends دارای (یک سطح مقدماتی و دو سطح اصلی) از مجموعه کتب Family & friends برای گروه سنی کودکان ۸-۶ سال.

 

W3TuYt-1572781709.jpg

 

  •     Family & Friends دارای ۷ سطح (Starter و ۶ سطح اصلی) برای گروه سنی کودکان ۱۱-۸ سال.
  •     مجموعه کتاب‌های Project برای گروه سنی ۱۳-۱۱ سال.
  •     برای گروه سنی ۱۷-۱۳ نوجوانان مجموعه کتاب‌های Solutions.

 در این مقاله سعی نمودیم برخی از ویژگی‌های شاخصی که والدین می‌بایست برای یک مرکز آموزش زبان برای کودکان و نوجوانان  خود درنظر گیرند، برشماریم.
ما در آکادمی دیاکو با فراهم نمودن ویژگی‌هایی از قبیل به کار‌گیری روش‌های متنوع و جذاب برای کودکان و نوجوانان، فضای آموزشی مناسب، مدرسینی مهربان و باتجربه و استفاده از منابعی متناسب با رده سنی متفاوت کودکان و نوجوانان تمام تلاش خود را برای آینده‌سازان این مرز‌ و بوم انجام می‌دهیم.

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!