چگونه ویزای مولتی ۵ ساله کانادا بگیریم؟

اگر به فکر مهاجرت هستید و کانادا را به عنوان مقصد خود انتخاب کردید، احتمالا در حال جست و جو و تحقیق بر روی انواع ویزا و روش های مختلف مهاجرت هستید. پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا با یکی از پرطرفدارترین ویزاهای کانادا آشنا شوید.
چگونه ویزای مولتی ۵ ساله کانادا بگیریم؟

 

کانادا به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و تراز اول، کشوری مهاجر پذیر است. هر ساله بیش از ۳۵ میلیون نفر از کانادا دیدن می کنند. شاید یکی از دلایل آن شرایط آسان تری است که کانادا نسبت به سایر کشورها دارد. در این رابطه، کریس الکساندر، وزیر مهاجرت و تابعیت کانادا میگوید :" بخشی از برنامه ما رشد اقتصاد کانادا و ایجاد شغل است، به همین دلیل دولت کانادا در نظر دارد افراد بیشتری را جذب کند. این ویزا راهی راحت، منعطف و سریع برای آمدن به کاناداست."
در همین راستا، کانادا هر ساله برنامه های جدیدی برای تسهیل روند اخذ ویزا ایجاد می کند تا به توسعه توریسم و تجارت خود کمک کند. به عنوان مثال دولت کانادا هزینه دریافت ویزای مولتی ۵ ساله را از ۱۵۰ دلار به ۱۰۰ دلار کاهش داده است.

 

2YCHA6-1569924946.jpg

 

ویزای مولتی 5 ساله کانادا

 

یکی از ویزاهای معمول برای مهاجرت به کانادا، ویزای مولتی ۵ ساله کاناداست. این ویزا در دسته ویزاهای توریستی قرار دارد. ویزای مولتی ۵ ساله کانادا این امکان را به شما می دهد که طی مدت ۵ سال چندین بار امکان ورود به خاک کانادا را داشته باشید. البته چون این ویزا در دسته ویزاهای توریستی است، مدت زمان اقامت شما در هر بار تنها به مدت ۶ ماه امکان پذیر است. با توجه به اینکه برای اشتغال به کار و یا تحصیل نیاز به ویزای دیگری است، امکان تحصیل و یا کار با این ویزا نیست. البته شما می توانید در دوره هایی که مدت زمان آنها کمتر از ۶ ماه می باشد، شرکت کنید.
 اعتبار اصلی این ویزا ده سال است اما با توجه به اینکه یک ماه قبل از تاریخ ابطال گذرنامه، اعتبار این ویزا لغو می شود و گذرنامه در کشورهایی مثل ایران، برزیل و فیلیپین تنها ۵ سال اعتبار دارد، بنابراین اعتبار این ویزا بیش از ۵ سال برای ایرانی ها امکان پذیر نیست. بعد از اتمام اعتبار این ویزا، در صورتی که دلایل موجهی داشته باشید میتوانید ویزای خود را به مدت ۶ ماه دیگر تمدید کنید.

 

fgoHpo-1569924748.jpg

 

ویزای مولتی ۵ ساله کانادا مناسب چه کسانی است؟

 

شما 5 سال فرصت دارید که چندین بار به این کشور سفر کنید و بیشتر با کشور کانادا و فضای آن،کار، تحصیل و به طور کلی قوانین این کشور اشنا شوید. هم چنین می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص اخذ اقامت دائم بدست آورید. در واقع این ۵ سال زمان مناسبی است برای اینکه بتوانید شرایط را به خوبی سبک سنگین کنید و بعد اقدام کنید.
این ویزا بیشتر مورد استفاده تاجران و والدینی است که تمایل دارند هر چند وقت یک بار فرزند خود را در کانادا ملاقات کنند. با دریافت این ویزا، دیگر احتیاجی نیست که برای هر بار ورود، ویزای جدیدی اخذ شود.

 

NNcWUq-1569924784.jpg

 

چگونه این ویزا را دریافت کنم؟

 

برای شروع، ابتدا شما باید وقت سفارت بگیرید اما با توجه به اینکه کانادا در ایران سفارتی ندارد، به ناچار شما باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید و از سفارت وقت بگیرید. البته احتیاجی نیست به خود سفارت مراجعه کنید، چراکه امور مربوط به صدور ویزا برای کانادا را کارگزاری با نام وک انجام می دهد. این کارگزاری مراکز و شعبه هایی در کشورهای مختلف دارد. نزدیکترین مراکز به ایران شعبه های استانبول، آنکارا، دبی، ابوظبی و ارمنستان هستند. بنابراین شما باید از یکی از مراکز وقت بگیرید. برای گرفتن وقت میتوانید هم به صورت حضوری و هم اینترنتی اقدام کنید. بعد از اینکه وقت گرفتید، نوبت به ترجمه مدارک می رسد.
پس از اینکه به وک مراجعه کردید، مدارک شما دریافت و از شما انگشت نگاری می شود. دو تا چهار هفته باید منتظر باشید تا پاسخ درخواستتان را دریافت کنید.

 

W127mw-1569924813.jpg

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای مولتی ۵ ساله کانادا

 

اولین چیزی که احتیاج دارید، گذرنامه است. طبق نظر کارشناسان این حوزه داشتن ویزای شینگن اجباری نیست اما میتواند سابقه خوبی برای شما باشد، چراکه نشان می دهد شما اهل سفرهای توریستی هستید و مهر تاییدی بر اثبات ادعای شما برای دریافت این ویزای توریستی است.
مدارک دیگری که احتیاج دارید شامل عکس، مدارک شناسایی مثل شناسنامه ، اصل سند ملکی، گردش حساب ۴ ماهه اخیر بانک، گواهی پزشکی، فرم درخواست ویزا، مدارک تحصیلی، رزومه کاری، مدارک کاری مثل فیش حقوقی، نامه اشتغال به کار و برگه مرخصی، رسید رزرو بلیط هواپیما، بیمه نامه مسافرتی و واچر هتل می باشد. البته واچر هتل یا رسید رزو هتل مختص کسانی است که آشنا یا خویشاوندی در کانادا ندارند. چناچه شما کسی را در کانادا دارید، میتوانید از او بخواهید برای شما دعوت نامه بفرستد. در این صورت، آدرس محل اقامت خود را به جای واچر هتل به وک ارائه دهید. داشتن دعوت نامه معتبر یکی دیگر از آیتم های تاثیر گذار برای افزایش شانس شما در دریافت ویزای کاناداست.

 

tyn0bj-1569924895.jpg


در صورتی که متاهل هستید، اصل سند ازدواج، نامه اشتغال به کار همسر و اصل بیمه نامه همسرتان هم  نیاز است.
در صورتی که دعوت نامه داشته باشید، مدارکی از قیبل  سند اقامت و گواهی تمکن مالی فردی که شما را دعوت کرده است، هم لازم است.
اگر به همراه خانواده خود قصد دارید از این ویزا استفاده کنید، لازم است هر یک از افراد جداگانه این ویزا دریافت کنند و فرم ها و مدارک مربوطه جداگانه تکمیل شود. البته شما میتوانید همه مدارک خود را با هم ارسال کنید.
 

 

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!