مکالمه زبان انگلیسی تنها با ۵ گام!

همه ما می‌دانیم مکالمه و صحبت نمودن در هر زبانی پل ارتباطی بین افراد در یک جامعه است، به دلیل اهمیت این موضوع، ما قصد داریم در این مقاله مطالبی را در ارتباط با یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با شما زبان‌آموزان مطرح کنیم.
مکالمه زبان انگلیسی تنها با ۵ گام!

در وهله اول برای شروع یادگیری هر مهارتی در هر زمینه‌ای، آنچه اهمیت دارد میزان انگیزه و روحیه فرد برای آموختن آن مهارت است. به عبارتی برای این که جسارت لازم برای یادگیری هر مهارتی به ویژه  مکالمه زبان انگلیسی را به دست آوریم می‌توانیم در خود اهداف و انگیزه لازم از یادگیری مکالمه زبان انگلیسی را ایجاد کنیم. بر هیچ یک از ما ‍پوشیده نیست  تنها راه در ایجاد برقراری ارتباط افراد جامعه ، مکالمه و صحبت نمودن است. علاوه بر این موضوعات، با توجه به اینکه مهارت مکالمه زبان انگلیسی در قالب (Speaking)،  یکی از مهارت‌های مورد سنجش در آزمون‌هایی از قبیل ( IELTS)، ( TOEFL )، ( PTE ) است و زبان آموز باید با در نظر گرفتن اهداف از پیش تعیین شده خود برای کسب نمره بالا در این مهارت تسلط پیدا کند، بنابراین نحوه یادگیری مکالمه انگیلسی  نقش بسیار مهمی دارد.

 

pwaI9X-1572951298.jpg


به عنوان اولین گام، زبان آموز می‌بایست در میان منابع زیادی که برای مکالمه  زبان انگلیسی  موجود است، کتاب مناسبی را مرجع اصلی خود قرار داده و برای مطالعه انتخاب کند. پیشنهاد ما مجموعه کتاب‌های Speakout است چراکه پکیج آموزشی آن به خوبی سطوح مختلف را پوشش داده، محتوای درسی آن جدید است و شالوده آن تقویت مهارت مکالمه زبان انگلیسی است و کتابی بسیار غنی است .هم اکنون تمام نسخه های این کتاب در سامانه مجازی دیاکو قابل دسترسی است و به منظور تقویت مهارت شنیداری ( Listening) و گفتاری ( Speaking) زبان آموزان عزیز، در آکادمی دیاکو دوره های ما با سیستم Speakout  برگزار می شود.  

 

84EEFi-1572955279.jpg


پیش از تسلط یافتن برای مکالمه نه تنها زبان انگلیسی بلکه هر زبان جدید دیگری، بدیهی است اولین اقدام، آموزش گرامر و دستور زبان جمله‌ای است که او قصد بیان نمودن آن را دارد. به عنوان مثالی ساده  می‌توان گفت در هر زبانی  قرار دادن درست و مناسب فاعل، فعل و مفعول در جای خود در جمله، سبب معنادار شدن آن جمله می شود، به عبارتی در صورت جابه‌جایی هرکدام از آن‌ها نمی‌توانیم منظور خود را به درستی به دیگران منتقل نموده و ارتباط برقرار کنیم.  ولی گفتنی است، به طور کلی در ارتباط با دستور زبان جای نگرانی زیادی نیست چون هرچه زمان بگذرد، خود به خود گرامر جملاتی که در صحبت نمودن به کار می‌بریم، همانند کودکی که بدون یادگیری گرامر و دستور زبان، پس از گذشت زمان، ساختار جملات به درستی در ذهنش شکل می‌گیرد و صحبت می‌کند، در مکالمه هم همین اتفاق برای زبان آموز پیش می‌آید.

 

cRW4gj-1572951915.jpg


قدم بعدی که معمولا زبان‌آموزان باید در مکالمه زبان انگلیسی به آن توجه کنند، موضوع یادگیری واژگان جدید است ولی می‌دانیم حفظ لغات به تنهایی تاثیری در مکالمه زبان انگلیسی نخواهد داشت. هرچه در مکالمه از لغات جدیدتر، به جا و درست استفاده شود مکالمه حرفه ای‌تر می‌شود. ولی برای یادگیری واژگان جدید، زبان‌آموز باید از روش درستی استفاده کند. به عنوان مثال، به کارگیری آن واژه در فیلم، اصطلاحات و انتخاب یک منبع مناسب برای یادگیری لغات جدید مانند کتاب Oxford Word Skills  که هم اکنون پی دی اف  سه سطح از این کتاب در سامانه مجازی سایت دیاکو قابل دسترسی  است. این کتاب باعث بهبود هرچه بهتر یادگیری و به دنبال آن به‌کارگیری درست واژگان در مکالمه می‌شود.

 

UOAqFF-1572951685.jpg


مورد مهم دیگر در آموزش زبان انگلیسی موضوع مکالمه روزمره است . برای شروع  یادگیری، زبان آموز می‌تواند کارهای روزانه خود را به انگلیسی در ذهن خود مرور کند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت دیاکو  و در قسمت مجله دیاکو، نکات و راهکارهای کلیدی را در ارتباط با مکالمه روزمره در مقالاتی که  تحت عنوان " رمز و راز یادگیری مکالمه روزمره انگلیسی " قرار داده شده‌اند، مطالعه و از آن‌ها استفاده کنید.

 

JJhQoa-1572951943.jpg


یک راه دیگر برای بهبود مهارت مکالمه  ( Conversation) این است که از دوست خود و یا حتی کسی که سطح زبانش از شما بالاتر است، درخواست کنید تا ملاقات‌هایی با یکدیگر داشته باشید و درباره موضوع مورد علاقه‌تان، کتابی که خوانده اید و یا خلاصه فیلمی که به تازگی دیده اید، صحبت کنید. با گذشت زمان این موضوع باعث بهبود مکالمه شما شده و اعتماد به نفس لازم در صحبت نمودن را پیدا می‌کنید. دلیل انتخاب ‍پارتنر در سطح بالاتر از خود شما منجر می‌شود که او بتواند تلفظ صحیح کلمات را به شما بگوید و حتی اشکالات شما در موارد دیگر را گوشزد کند. این موضوعات شاید  ساده به نظر برسد ولی با گذشت زمان و با از رعایت نمودن آن‌ها، همین عوامل باعث بهبود تقویت مهارت مکالمه ( Conversation) می‌شود.  

 

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!