بهترین منابع آمادگی آزمون آیلتس

اگر به زودی قصد دارید در آزمون آیلتس شرکت کنید اما در انتخاب منابع آن دچار مشکل شده اید به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را که به بررسی و تحلیل بهترین منابع موجود برای آمادگی آزمون آیلتس پرداخته، مطالعه کنید. با مجله دیاکو همراه باشید.
بهترین منابع آمادگی آزمون آیلتس

قطعا در اختیار داشتن منابع معتبر و با کیفیت آموزشی، روند یادگیری زبان آموزان را سریعتر خواهد نمود. همان طور که می دانید امروزه منابع بسیار متنوعی از کتاب های آموزشی و کمک آموزشی برای آمادگی آزمون آیلتس در بازارموجود می باشد. این تنوع بالای منابع آموزشی می تواند زبان آموزان را در انتخاب منبع مناسب خود دچار سردگمی و مشکل کند. کتاب‌های زیر بخشی از هزاران کتابی است که در حوزه آیلتس چاپ و روانه بازار شده  که ما به عنوان کتابهای مهم و اثرگزار آموزشی برای شما انتخاب نموده و در زیر توضیحاتی داده‌ایم.

 

•    معرفی کتاب  Cambridge IELTS


این مجموعه توسط انتشارات معتبر کمبریج و با کمک نویسندگان متخصصی از کشورهای بریتانیا و استرالیا تهیه و جمع آوری شده است و یکی از منابع اصلی آزمون آیلتس به شمار می رود. این مجموعه کتاب، شامل تست های کاملا شبیه سازی شده آزمون آیلتس است و به این ترتیب زبان آموزان می توانند آزمون آیلتس را برای خود شبیه سازی کنند.

jdz86K-1564564839.jpg


 کتاب Cambridge IELTS، هر دو نوع آزمون آیلتس یعنی آکادمیک و آیلتس جنرال را به صورت کاملا مجزا پوشش می دهد.در حال حاضر آخرین نسخه این کتاب جلد چهاردهم آن است که شامل جدیدترین تست های این آزمون می باشد. شما می توانید از جلد اول تا چهاردهم این مجموعه کتاب مفید را از قسمت سامانه آموزش مجازی دیاکو، دانلود کنید.

 

•    معرفی کتاب The official Cambridge Guide to IELTS


کتاب  The official Cambridge Guide to IELTS شامل ۶ آزمون آکادمیک و دو آزمون جنرال آیلتس و پنج بخش اصلی به شرح زیر می باشد:
•    بخش لیسنینگ: شامل ۸ فصل است که در آن انواع سوال ها و نکات بخش لیسنینگ به زبان آموزان آموزش داده می شود.
•    بخش ریدینگ: شامل ۸ فصل است که  انواع سوال و نکات لازم برای ریدینگ آیلتس را مطرح می کند.
•    بخش رایتینگ: شامل ۸ فصل می باشد که رایتینگ آکادمیک و جنرال را پوشش می دهد.
•    بخش اسپیکینگ: شامل ۴ فصل است که سه بخش اسپیکینگ آیلتس را به زبان آموزان آموزش می دهد.
•    بخش تمرین: شامل ۸ نمونه سوال است که دو تای آخر آن مربوط به آیلتس جنرال است.

QBExPn-1564564869.jpg


از مزیت این کتاب به داشتن يک DVD-ROM می توان اشاره کرد که شامل محتواي فايلهاي شنيداري و ويديوهاي آزمون Speaking  است و داوطلبين آيلتس را در موقعيت آزمون قرار می دهد. 


•    معرفی مجموعه کتاب Complete IELTS


مجموعه کتاب‌ Complete Ielts دارای سه جلد : کتاب Complete IELTS Bands 4-5 ، Complete IELTS Bands 5-6.5 و Complete IELTS Bands 6.5-7.5 می باشد و توسط نویسندگانی از دانشگاه معتبر کمبریج تألیف شده است.

 

Grub9O-1564564896.jpg

این مجموعه یکی از به ‌روزترین منابع آموزش آزمون آیلتس است و هر 4 مهارت مورد نیاز آیلتس را بررسی می کند و مخصوص افرادی است که می خواهند نمره‌ مطلوب را در آزمون آیلتس کسب کنند.

 

•    معرفی مجموعه کتاب‌ Mindset For IELTS


مجموعه کتاب‌های Mindset ازانتشارات کمبریج از سطح ابتدائی آیلتس  (Foundation) تا سطوح پیشرفته آن ( Advanced) را در برمی گیرد. این مجموعه از منابع اصلی آزمون آیلتس آکادمیک محسوب می شود.

HmyXXA-1564564934.jpg


درسهای این کتاب ارزشمند و کاملا مهارت محور است. مجموعه Mindset یکی از منابع مناسب خودخوان آزمون آیلتس است که هر ۴ مهارت مورد نیاز داوطلبان را مورد بررسی قرار می دهد.

 

•    معرفی کتاب New Insight into IELTS


کتاب New Insight into IELTS یک کتاب مفید برای آمادگی و تمرین متقاضیان آزمون آیلتس است. این کتاب نیز دارای چهار بخش است که هر بخش به یکی از مهارت های شنیداری، گفتاری، درک مطلب و نوشتاری می پردازد و به گونه ای تنظیم شده است که هم می توان در کلاس های آیلتس و هم به صورت خود خوان از آن استفاده نمود.

_VLIfg-1564564971.jpg

از مزیت این کتاب می توان به تمرین های هر درس اشاره کرد که پاسخ آن ها در انتهای کتاب موجود است. این کتاب مخصوص زبان آموزانی است که دانش آن ها در حد نمره ی ۶ آیلتس است و با مطالعه این کتاب می خواهند نمره خود را بهبود ببخشند.

 

•    معرفی کتاب Objective IELTS


 مجموعه کتاب Objective IELTS  توسط انتشارات کمبریج منتشر شده است و شامل دو سطح متوسط و پیشرفته می باشد و هم برای آیلتس آکادمیک و هم آیلتس جنرال مناسب می باشد. سطح متوسط این کتاب برای زبان آموزانی مناسب است که قصد گرفتن نمره حدود ۵ تا ۶ را در آزمون آیلتس دارند. کتاب Objective IELTS Intermediate و  Objective IELTS Advanced هر کدام ۲۰ درس دارد که علاوه بر پرداختن به مهارت های چهارگانه (شنیداری، گفتاری، درک مطلب و نوشتاری) به گرامر و واژگان مورد نیاز آزمون نیز می پردازد.

 

•    مجموعه Collins English for IELTS


مجموعه Collins English for IELTS، از مجموعه کتاب های کامل و معروف جهت آموزش مهارت های لازم آزمون آیلتس می باشد. این مجموعه علاوه بر تقویت ۴ مهارت اصلی انگلیسی، گرامر و دایره واژگان زبان آموزان را نیز تقویت می کند. زبان آموزان برای گرفتن نتیجه مطلوب در آزمون آیلتس، باید هر ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی: Writing ، Reading   Speaking  و Listening  خود را تقویت کنند. این مجموعه به صورت جامع به آموزش این مهارت ها می پردازد.

qU95H1-1564564998.jpg

 

کتاب های این مجموعه عبارتند از:
۱.    کتاب Collins Listening for IELTS این مجموعه برای تقویت مهارت شنیداری آزمون آیلتس طراحی شده است و مناسب افرادی است در سطح متوسط هستند و قصد گرفتن نمرات بالاتری در آزمون آیلتس دارند.
۲.    کتاب  Collins Speaking for IELTS این مجموعه برای تقویت مهارت گفتاری آزمون آیلتس طراحی شده است و مناسب افرادی است در سطح متوسط هستند و قصد گرفتن نمرات بالاتری در آزمون آیلتس دارند.
۳.    کتاب Collins Writing for IELTS برای تقویت مهارت خواندن آزمون آیلتس طراحی شده است و شامل ۱۲ درس می باشد.
۴.    کتاب Collins Reading for IELTS برای تقویت مهارت خواندن و نوشتن آزمون آیلتس زبان آموزانی طراحی شده است که در حد نمره ۵ تا ۵.۵ می باشند و قصد کسب نمره ۶ به بالا در مهارت Reading را دارند.

شایان ذکر است که در دوره های آیلتس آکادمی دیاکو این مجموعه کتب مفید به صورت کامل تدریس می شود. در این مقاله شما را با ۷ منبع اصلی و کاربردی آزمون آیلتس آشنا کردیم. شما عزیزان میتوانید با مراجعه به قسمت سامانه آموزش مجازی دیاکو این کتاب های ارزشمند را به راحتی دانلود کنید و از آن ها بهره مند شوید. همچنین شما عزیزان می توانید با مشاورین مجرب آکادمی دیاکو از طریق شماره ۷۲۱۱۴ تماس حاصل نمایید و یا با شرکت در دوره های خصوصی و یا نیمه خصوصی موسسه دیاکو در کمترین زمان نتیجه مطلوب را بگیرید.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!