بهترین معلم خصوصی آیلتس کیست؟

اگر به دنبال کلاس یا دوره هایی برای آزمون آیلتس خود هستید و به دلیل مشغله های کاری و یا تحصیلی فرصت کافی برای شرکت در کلاس های گروهی را ندارید، معلم خصوصی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. اما شاید سوالی که در این بین برای شما مطرح شود این است که بهترین معلم خصوصی کیست؟ چرا با وجود گذارندن دوره های مختلف آیلتس هم چنان موفق به کسب نمره دلخواه خود نشده اید؟
بهترین معلم خصوصی آیلتس کیست؟

در این مقاله از مجله دیاکو شاخصه ها و معیارهایی را برای یافتن یک معلم خصوصی خوب بیان کرده‌ایم تا شما بتوانید با تکیه بر آن انتخاب بهتری داشته باشید. 

 

بهترین معلم خصوصی آیلتس چه ویژگی هایی دارد؟

از نظر اکثر زبان آموزان معیار معلم خصوصی بر اساس شخصیت فرد و یا روش تدریس در نظر گرفته می شود. اما شاید یکی از ویژگی های مهم برای یک معلم آیلتس ایجاد تعادل بین صحبت و گوش کردن باشد. در حقیقت مدرس آیلتس می بایست این فرصت را به زبان آموز بدهد تا ضمن ارتقا‌ مهارت نوشتاری Writing، درک مطلبReading  و شنیداریListening ، به ارتقای مهارت گفتاری Speaking خود نیز بپردازد و فرصت کافی برای آزمون و خطا در این زمینه داشته باشد. 

 

دانش، بینش و راهکار مدرس خصوصی آیلتس

در حقیقت، یک مدرس خصوصی آیلتس خوب می بایست علاوه بر داشتن دانش، از آگاهی و بینش کافی در استفاده از راهکارهای مناسب نیز بهره مند باشد. مقوله دانش، به اطلاعاتی اطلاق می شود که روز به روز در حال تغییر و پیشرفت است. معمولا" این اطلاعات را  می توان از طریق جست و جو و سرچ بدست آورد. اما سوالی که مطرح می شود این است که چرا هم چنان نیاز به وجود معلم خصوصی حس می شود؟ اینجاست که بحث بینش، آگاهی و تجربه معلم مطرح می شود. در حقیقت همین آگاهی است که زبان آموز را نیازمند معلم خصوصی می کند. این آگاهی سبب می شود تا شما از میان خیل عظیمی از اطلاعات موجود که هر فردی را سردرگم می کند، تنها از قسمتی استفاده کنید که مورد نیاز شماست. به این ترتیب شما نیازی به بررسی تمام اطلاعات موجود نخواهید داشت چراکه معلم خصوصی شما طبق تجربه خود می داند که چه اطلاعات و روشی مناسب شما خواهد بود. 
ارائه راهکار یکی دیگر از ویژگی های برجسته یک معلم خصوصی است. شاید بتوان گفت مهمترین وجه تمایز معلمان ارائه راهکار به زبان آموزان مختلف است. متاسفانه اغلب مدرسین صرفا" بر روی بُعد دانشی تمرکز دارند و از نگاه بینشی و دادن راهکار به منظور تاثیر بیشتر بر روی تدریس خود غافلند.

 

2JqUlt-1563110442.jpg

 

شناخت نقاط قوت و ضعف

شناخت نقاط قوت و ضعف از دیگر ویژگی هایی است که می بایست مورد توجه قرار گیرد. طبیعی است که افراد سطح توانمندی های متفاوتی دارند و میزان مهارت و ضعف زبان‌‌آموزان در بخش های مختلف، متفاوت است. با این حال یک مدرس خوب می تواند با شناخت نقاط قوت و ضعف زبان آموز خود، برنامه ریزی بهتری برای ارتقا سطح دانش او داشته باشد. به این ترتیب هر زبان آموز نیاز به برنامه ای مجزا برای یادگیری خواهد داشت.

 

ایجاد انگیزه در زبان‌آموز

از دیگر ویژگی ها می توان به ایجاد انگیزه اشاره کرد. در واقع، هر فرد با توجه به شخصیت خود می تواند در طی این مسیر بارها و بارها ناامید شود و به دلیل ضعف در بخش های مختلف مهارتی و استرس ناشی از آزمون آیلتس از ادامه مسیر منصرف شود اما اگر مدرس آیلتس شما فردی مطلع و آگاه باشد می تواند در این بخش نیز به شما کمک کند. به عبارتی دیگر یک معلم خصوصی آیلتس باید علاوه بر همیاری ذهنی و دانشی زبان آموز، به لحاظ ارتباطی نیز همراه او باشد تا با ایجاد انگیزه و ارائه تجربیات خود، آرامش و اطمینانی نسبی را به زبان آموز خود منتقل کند. البته این به این معنی نیست که معلم آیلتس توقعات بیجایی را در زبان آموز ایجاد کند بلکه می بایست ضمن ایجاد انرژی مثبت و انگیزه، او را با واقعیات رو به رو کند. 

 

JNuXp1-1563110474.jpg

 

انتخاب روش تدریس مناسب

انتخاب روش تدریسی متناسب با نیاز هر زبان آموز یکی دیگر از معیارهای معلم خصوصی آیلتس است. انتخاب روش تدریس مناسب مقوله ایست که می بایست نگاه واقع بینانه ای نسبت به آن داشت. گاها" روش های استانداردی وجود دارد که سال ها مورد استفاده قرار گرفته است اما شاید در مورد همه افراد جواب ندهد و افراد با بی انگیزگی و دلسردی با آن روبرو شوند. بنابراین، بهترین کار انتخاب روشی است که بهترین نتیجه را برای زبان آموز به همراه داشته باشد. تعصب، بحث و مقاومت در بکارگیری روشی که نتیجه مثبتی برای زبان آموز نخواهد داشت، نشانه بی تجربگی و عدم آگاهی معلم خصوصی آیلتس است.


تضمین نمره آیلتس؛ چالش بهترین یا بدترین!

این روزها بسیاری از افرادی که به دنبال مهاجرت و در نتیجه موفقیت در آزمون آیلتس هستند، به دنبال راهی جهت تضمین این موفقیت هستند. باید توجه داشته باشید که تضمین کیفیت آموزش و مدرسین به خودی خود مقوله منفی تلقی نمی شود اما اگر معلم یا موسسه ای به شما تضمین نمره بدهد، باید به صداقت آن شک کنید. عوامل و شرایط بسیاری در کسب نمره ای قابل قبول در آزمون آیلتس موثر است که تضمین آن به زبان آموزان چیزی جز فریب نیست.

 

DugAPy-1563110510.jpg

 

تجربه شرکت در آزمون آیلتس

بدیهی است که برای انتخاب معلم خصوصی آیلتس می‌بایست فردی را انتخاب کنید که خود دارای سابقه شرکت در آزمون آیلتس باشد. از جمله موارد مهم در این زمینه این است که بدانید نمره کلی و اختصاصی هر مهارت معلم شما چند بوده است. قاعدتا" کسی که تجربه خوبی در آزمون آیلتس نداشته است نمی تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

 

سابقه تدریس آیلتس

واضح است کسی که سال ها تجربه تدریس و آموزش آیتلس را داشته است، توانایی و تبحر بیشتری برای تدریس دارد. اما نکته ای که مهم است این است که تمرکز معلم انتخابی شما بیشتر در چه حوزه ای است. مثلا" کسی که بیشتر در حوزه تدریس زبان انگلیسی کنکور فعالیت داشته است تا آیلتس، نمی تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. 

xI5nxc-1563110537.jpg

 

منابع تدریس در آیلتس

از دیگر ویژگی های یک معلم خصوصی خوب استفاده از منابع غنی و به روز برای زبان آموزان است. بسیاری از مدرسین آیلتس با استفاده از تجربه تدریس گذشته خود، مهمترین مطالب و محتواهای آموزشی را از منابع معتبر و متعدد جمع آوری کرده و به زبان آموزان خود ارائه می کنند. با این اوصاف زبان آموز نیازی به تهیه منابع متعدد نخواهد داشت.

 

دوره های خصوصی آیلتس در دیاکو

دوره های IELTS در دیاکو با توجه به هدف داوطلب و فرصت موجود در کسب نمره  مورد نظر بصورت خصوصی نیز ارائه می گردد. در دوره های خصوصی، هر دوره از IELTS در دیاکو بصورت پکیج های آموزشی ۲۰، ۲۵ و ۴۰ جلسه ای ارائه می گردد. در دوره های خصوصی زبان آموز می تواند در زمان دلخواه خود  در طول هفته از خدمات خصوصی دیاکو با حضور مدرسین مجرب و حرفه ای استفاده نماید. چنانچه جهت اخذ پذیرش دانشگاه و یا ویزای مهاجرتی خود و یا به هر دلیل دیگری فرصت زیادی ندارید، حتماً با مشاورین ما در بخش IELTS تماس گرفته و با شرکت در کلاس های خصوصی از خدمات دیاکو استفاده نمایید و هدف و نمره  دلخواه خود را کسب نمایید.در هر ماه بسیاری از داوطلبین شرکت در آزمون IELTS در دیاکو، از خدمات با کیفیت و متمایز خصوصی در دیاکو استفاده می نمایند.

 

KrO1pj-1563110572.jpg

 

در این دوره ها برنامه ریزی بر روی نقاط ضعف و قوت هر داوطلب صورت می گیرد و در پایان هر ۵ جلسه گزارش وضعیت تحصیلی و میزان پیشرفت داوطلب توسط دفتر آموزش کنترل می شود.  ضمناً هر داوطلب در دوره  خصوصی از مزایای پشتیبان و مشاور آموزشیِ مخصوص به خود نیز استفاده می نماید. در کنار مدرسین مجرب دیاکو، پشتیبان آموزشی نیز تا پایان دوره در کنار داوطلب بوده و عملکرد تحصیلی وی را زیر نظر دارد.
 از آنجاییکه زمان مولفه بسیار تاثیرگذاری در کسب نمره مطلوب در IELTS  است، چنانچه فرصت زیادی برای کسب مدرک  IELTS ندارید همین امروز اقدام نموده و در آزمون تعیین سطح شرکت نمایید. 
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های خصوصی و یا نیمه خصوصی آیلتس با شماره تلفن ۷۲۱۱۴ تماس حاصل فرمایید.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!