معرفی برترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های تقویت تلفظ زبان انگلیسی

حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی کلمه ای را اشتباه تلفظ کنید و اعتماد به نفس خود را از دست بدهید! شاید این موضوع شما را نگران کرده باشد که چرا نمی توانید مانند یک بومی زبان به راحتی و عاری از هرگونه اشتباهی واژگان انگلیسی را ادا کنید. اما اصلا جای نگرانی نیست. زیرا این اتفاق یکی از طبیعی ترین بخش های فرآیند یادگیری زبان انگلیسی است به علاوه اینکه یادگیری تلفظ زبان انگلیسی اصلا کار آسانی نیست! هر زبان آموزی می تواند با گذاشتن وقت کافی، کمی صبر و البته با استفاده از اپلیکیشن های مناسب، به صحیح ترین لهجه و تلفظ زبان انگلیسی دست پیدا کند. در این مقاله می خواهیم شما را با بهترین و کاربردی ترین اپلیکشن های تقویت تلفظ زبان انگلیسی آشنا کنیم. مثل همیشه با مجله دیاکو همراه باشید.
معرفی برترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های تقویت تلفظ زبان انگلیسی

 

قبل از اینکه سراغ بهترین و کاربردی ترین اپلیکیشن‌های موجود جهت تقویت تلفظ زبان انگلیسی برویم، بهتر است شما را با چند نکته ضروری برای بهبود تلفظ زبان انگلیسی بیشتر آشنا کنیم:


۱ـ هنگامی که انگلیسی صحبت می‌کنید حتما صدای خود را ضبط کنید!


گاهی اوقات ما متوجه نمی‌شویم که دقیقا چگونه صحبت می‌کنیم تا زمانی که به صدای خودمان گوش می‌کنیم. بنابراین هنگامی که دارید روی تلفظ خود تمرین می‌کنید  حتما صدای خود را ضبط کنید و بعدا آن را با استفاده از سایر ابزارهای یادگیری مقایسه کنید تا متوجه اشتباهات خود شوید.

 

RlO4Tw-1581330439.jpg


۲ـ فرآیند یادگیری زبان انگلیسی، فرآیندی اجتماعی است!


توجه داشته باشید که یادگیری تلفظ و لهجه در زبان انگلیسی کاملا موضوعی متفاوت با یادگیری گرامر یا هجی کردن کلمات است. شما نباید از خودتان انتظار داشته‌باشید که در ذهنتان قوانین مشخص و تعیین شده‌ای برای تلفظ صحیح کلمات داشته‌باشید. به عبارتی شما نیاز دارید که هر چه بیشتر انگلیسی صحبت کنید و حتما از افرادی که با آنها صحبت می‌کنید بازخورد مناسب بگیرید.


۳ـ از اپلیکیشن‌های یادگیری و تقویت تلفظ در کنار سایر منابع یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید!


هر چه بیشتر خود را در زبان انگلیسی غرق کنید قطعا برای شما بهتر خواهد بود. بنابراین در زمان‌هایی که از اپلیکیشن‌های یادگیری تلفظ استفاده نمی‌کنید، حتما به سراغ برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی زبان بروید. تماشا کردن اخبار شبکه‌هایی مانند BBC و توجه به نحوه ادا کردن کلمات ، قطعا در یادگیری تلفظ و بهبود لهجه تان به شما کمک شایانی خواهد کرد.
پس هرگز از آنها غافل نشوید.

 

4dyNGi-1581330473.jpg


۴ـ ویدیوهای زبان انگلیسی را بارها و بارها پخش کنید!


شما هرگز متوجه نحوه تلفظ کلمه ای نخواهید شد مگر آن که آن را چندین بار گوش کنید. بنابراین فایل‌های صوتی یا ویدیوهای زبان انگلیسی که به عنوان منابع یادگیری خود انتخاب کرده اید را بارها و بارها بازپخش کنید تا زمانی که مطمين شوید قادر هستید تمامی کلمات را به درستی ادا کنید.


۵- الفبای فونتیک بین المللی  ( IPA) را بیاموزید!


 همانطور که می دانید ‌فونتیک‌ها (Phonetics) یا آواشناسی، سیستمی برای نوشتن آوای اصوات است که در زبان گفتاری ایجاد می شود. با دیدن آن حتی اگر لغتی را نشنیده باشید می‌توانید آن را بخوانید. یکی از رایج‌ترین الفبای آوایی بین المللی، IPA است . در واقع IPI یک ابزار مفید برای یادگیری زبان انگلیسی است. اگر به چارت مخصوص آن دقت کنید می‌توانید با نحوه تلفظ و ادای کلمات آشنا شوید.

 

jyO189-1581330497.jpg


حال در این قسمت، به معرفی ۶  اپلیکیشن کاربردی بهبود و تقویت تلفظ زبان انگلیسی خواهیم پرداخت:


۱- FluentU (Android/iOS)   


FluentU یکی از بهترین و منحصر به فردترین برنامه‌های آموزشی تلفظ زبان انگلیسی است و نکته ای که این برنامه را از سایر برنامه‌های آموزشی جدا می‌کند، استفاده از روشی همه جانبه برای کمک به یادگیری است. به جای روش‌های سنتی و قدیمی همانند حفظ  گرامرهای خشک و خسته کننده زبان انگلیسی، این برنامه اعتقاد دارد که یادگیری هرچه بهتر زبان انگلیسی تنها از طریق محتواهای شنیداری و دیداری محقق خواهد شد. این برنامه از طریق جمع آوری موزیک ویدیوهای آموزشی و اخبار سراسر دنیا و با تطابق آن با تجربیات زبان آموزان ، به یک منبع خوب وغنی یادگیری تلفظ و لهجه زبان انگلیسی تبدیل شده است. شما با گوش دادن و تماشای ویدیوهای مخصوص بومی زبان‌ها به خوبی با نحوه ادا کردن کلمات آشنا خواهید شد.


۲- ELSA Speak: English Accent Coach (Android/iOS)

یک برنامه بسیار کاربردی برای تقویت لهجه انگلیسی آمریکایی است که با داشتن فناوری تشخیص گفتار، به شما در تلفظ صحیح کلمات و عبارات انگلیسی کمک می‌کند.

 

aJ0Uo7-1581330535.jpg


۳- Pronunroid – IPA pronunciation (Android)

همانطور که در قسمت بالا، به IPI اشاره نمودیم، شما زبان آموزان عزیز از طریق اپلیکیشن  IPA خواهید آموخت که صداهای گفتاری با کدام حروف یا نمادها مرتبط است. بعد از مدتی استفاده از این برنامه قادر خواهید بود کلمات ناآشنا و نسبتا دشوار را به درستی تلفظ کنید.


۴-English Pronunciation (Android)

از طریق این برنامه ، شما قادر خواهید بود  کلمات مختلف را به صورت صحیح و عاری از هیچ گونه خطایی تلفظ کنید. این برنامه با در اختیار داشتن دستورالعمل های مفصل همراه با تصاویر به شما نشان خواهد داد که چگونه می توانید زبان و فک خود را به روشی صحیح برای تولید یک صدای خاص حرکت دهید. همچنین شما به راحتی می توانید از طریق ضربه زدن روی کلمه  مورد نظر خود، تلفظ صحیح آنها را یاد بگیرید.


۵-Learn English Daily (Android)

این برنامه به طرز قابل توجهی مهارت های شنیداری و گفتاری زبان آموزان را بهبود می بخشد.این برنامه حتی امکان دسترسی به فرهنگ لغت آفلاین را برای شما فراهم خواهد کرد.


۶-Sounds: Pronunciation App (Android/iOS)

این یک برنامه فوق العاده برای یادگیری زبان انگلیسی است که شامل جدول هایی برای آموزش نحوه تلفظ انگلیسی بریتانیایی و انگلیسی آمریکایی است. همچنین داشتن لیستی از واژگان دشوار، ویدیوهای آموزشی و نکاتی مهم برای تقویت لهجه و تلفظ از ویژگی های بارز این برنامه کاربردی می باشد.

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!