کشورهای مختلف دنیا چگونه به استقبال سال ۲۰۲۰ میلادی می روند؟

در سراسر دنیا جشن سال نو در شب ۳۱ دسامبر هر سال، یعنی آخرین روز یک سال میلادی و یک روز قبل از سال نو یعنی تاریخ اول ژانویه به شکلی باشکوه برگزار می شود و مردم بسیاری خود را برای این جشن بزرگ آماده می کنند. سال نو در هر فرهنگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مردم هر کشور آداب و رسوم خاصی برای جشن گرفتن آغاز سال جدید دارند. در این مقاله می خواهیم شما را با فرهنگ ها و آداب و رسوم متفاوت برگزاری جشن سال نو در چند کشور مختلف دنیا آشنا کنیم. تا پایان این مقاله از مجله دیاکو همراه ما باشید.
کشورهای مختلف دنیا چگونه به استقبال سال ۲۰۲۰ میلادی می روند؟

 

روتردام، هلند


 روتردام ، بزرگترین شهر بندری در اروپا است  که به معماری های چشم گیر و زیبا و زندگی شبانه معروف است. در این شهر می توانید از بزرگترین نمایش آتش بازی جشن سال نو در کشور هلند لذت ببرید! قطعا اصلی ترین جذابیت جشن های سال نو همان آتش بازی های ملی است که نشان دهنده آغاز سال نو میلادی است. آسمان در بالای پل اراسموس، با انفجار رنگ های مختلف صحنه باشکوهی را به خود می گیرد. مکان های منتهی به این پل در شب سال نو میلادی بسیار شلوغ می شود و همه مردم تا قبل از ساعت ۱۱ خود را به این مکان می رسانند تا صحنه با شکوه آتش بازی سال نو را از نزدیک مشاهده کنند. دو جشن بسیار معروف شب سال نو در کشور هلند به نام های TIKTAK و NYE معروف است. TIKTAK از بزرگترین جشن های سال نو در این کشور است که هر ساله در شهرهایی از جمله آمستردام ، آیندهوون ، اوترخت و بردا برگزار می شود.

 

AnDAgZ-1577872012.jpg


برلین، آلمان


اینجا شهری است که می توان در آن از بزرگترین مهمانی های خیابانی جشن سال نو لذت برد! در جشن های سال نو برلین، گروه های مختلفی از موسیقی زنده و آتش بازی های هیجان انگیز را مشاهده خواهید کرد. برنامه سال نو یک روز قبل از سال نو میلادی ازساعت 19 آغاز می شود و آتش بازی ها تا نیمه شب ادامه خواهد داشت. مردم می توانند به مناسبت سال نو در مناطق مشخص شده شهر، از میان وعده های که در غرفه های مختلف غذایی وجود دارد میل کنند.

 

MqolmX-1577872050.jpg


رم، ایتالیا


معمولا مراسم سال نو در این کشور از اوایل دسامبر شروع می‌شود و تا ۶ ژانویه ادامه  خواهد داشت.  از رسم‌های مهمی که در رم، ناپل و جنوب ایتالیا برگزار می شود، حضور نوازندگان فلوت در جشن‌ها است که لباس‌های مخصوص و رنگارنگ و جوراب‌های ساق‌بلند سفید می‌پوشند. آن‌ها معمولا از کوهستان‌های منطقه‌ی Abruzzo به کلیساها و مراکز عمومی می‌روند و آهنگ‌های مخصوص این ایام را می‌نوازند.

 

ro_ZjG-1577872078.jpg


تورنتو، کانادا 


بسیاری از جشن های سال نو در تورنتو خانوادگی بوده و بسیاری از آنها فقط مخصوص بزرگسالان می باشد. مردم می توانند سال نو را در میدان ناتان فیلیپس یا میدان جشن می سی سیگا شهر تورنتو جشن بگیرند .میدان ناتان فیلیپس، مکانی برای بازی اسکیت دارد و همچنین طرفداران موسیقی می توانند از موزیک دی جی ها و موسیقی زنده لذت ببرند و شب خود را نیز با زیباترین آتش بازی ها به پایان برسانند.. اما قطعا یکی از بهترین مکان های برای گذراندن پایان سال 2019 در کانادا  برج CN خواهد بود.

 

niP565-1577872104.jpg


نیویورک آمریکا


آمریکایی ها ، شب سال نو را  با مهمانی های خانوادگی و دوستانه، آتشبازی، رقص و پایکبوی در شهر جشن می گیرند.  از جشن های معروف سال نو در  آمریکا، Ball Drop یا رها کردن توپ کریستال بزرگی با قطر ۳.۷ متر است که  از سال ۱۹۰۷ میلادی آغاز شده است. آن ها گوی کریستالی را  از بالای برجی در «تایمز اسکوئر» به بلندی بیش از ۲۱ متر به پائین رها می کنند که نشانه تحویل سال نوی میلادی است. این مراسم  با حضور جمعیت زیادی برگزار می شود و همچنین بطور زنده از تلویزیون آمریکا پخش می شود. همچنین جالب است بدانید که در جنوب آمریکاُ مردم شب سال نو عدس می‌خورند زیرا آنها معتقدند که عدس همانند سکه برای سال نو برایشان شانس خواهد آورد!

 

Mh-n9f-1577872131.jpg


ریودوژانیرو، برزیل


جالب است بدانید که در برزیل مردم عقیده دارند که باید حتما در تاریخ 25 دسامبر (شب کریسمس) بیرون از خانه خود باشند. به همین دلیل آن‌ها مجسمه‌هایی از حضرت مریم (ع) و حضرت مسیح (ع) را می‌سازند و با چراغ‌های رنگی تزئین می‌کنند تا در این شب در میدان‌های اصلی دور هم جمع شوند و آهنگ‌های محلی و شاد بخوانند. مردم این کشور به بازی و سرود علاقه فراوانی دارند، از دیگر مراسم جالب آنها در این شب، اجرای مسابقه و بازی محلی کاپوریا Capoeira می‌باشد که ترکیبی از حرکات رزمی، رقص و انعطاف پذیری بدن است. همچنین برزیلی ها اعتقاد دارند که رنگ سفید نماد صلح، پاکی و نجابت است. بنابراین آن ها معمولا در شب سال نو بیشتر لباس های سفیدرنگ می‌پوشند.

 

I_SVrW-1577872158.jpg


کشور چین


سال نو میلادی در کشور چین در اواخرماه ژانویه یا اوایل ماه فوریه برگزار می شود. زمان برگزاری این رویداد مطابق با تقویم سنتی چینی است. نام دو جشن سال نو در این کشور به جشن‌های چوشی و چون جی است. چینی ها در شب سال نو مانند بسیاری از کشورهای دنیا با دور هم جمع شدن خانواده، شام مخصوص و بازی‌های دسته جمعی که تا نیمه شب ادامه خواهد داشت، شروع سال جدید را جشن می گیرند.

 

4QVtr--1577872182.jpg


کشور آفریقای جنوبی


در این کشور مردم سال نو را با برپایی كارناوال آغاز می‌کنند. در این کارناوال مردم در گروه های مختلف شروع به خواندن آواز و پایکوبی می کنند و با لباس های رنگارنگ و صورت های نقاشی شده در شهر رژه می روند و سال نو میلادی را جشن می‌گیرند. اوج این مراسم در تاریخ ۲ ژانویه  است.

 

KCKI9h-1577873231.jpg
 

آکادمی زبان دیاکو، سال جدید میلادی 2020 را به شما زبان آموزان و همراهان عزیز تبریک می گوید و برایتان سالی سرشار از سلامتی و موفقیت آرزومند است.wink_smile.png


There is no ideal new year

only the one Christmas you decide to make

as a reflection of your values desires, affections, traditions


heart.pngHappy new Years 2020heart.png

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!