مراحل ارسال کارنامه PTE به موسسات و دانشگاه ها

برای بسیاری از داوطلبین شرکت در آزمون PTE پیش آمده که از خود بپرسند که چطور می‌توان کارنامه PTE  را بصورت آنلاین به دست دانشگاه مورد نظر رساند. ما در این بخش از مجله دیاکو بصورت تصویری مرحله به مرحله توضیحات لازم را به شما می‌دهیم. تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.
مراحل ارسال کارنامه PTE به موسسات و دانشگاه ها

اگر در آزمون PTE شرکت کرده اید و می خواهید نتایج این آزمون را به موسسه و یا دانشگاهی خاص ارسال کنید، این مقاله را دنبال کنید. راهنمای زیر  به شما کمک می کند تا این کار را بدون هیچ دردسری انجام دهید.
اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که وارد سایت پیرسون(Pearson) شوید. 
 

 

rPLYZl-1561014475.jpg

به دلیل اینکه شما قبلا در این سایت ثبت نام انجام داده اید، دیگر نیازی به ساخت اکانت نیست. روی sign in کلیک کنید و  با وارد کردن رمز عبور و نام کاربری وارد اکانت خود شوید.
پس از اینکه به اکانت خود وارد شدید، همان طور که در شکل مشخص شده، وارد بخش view score reports  شوید.
 

4_SZMV-1561014599.jpg

 

2DdaCM-1561014672.jpg

حالا فهرستی از گزارش کارنامه های شما در مقابلتان قرار دارد. کارنامه مورد نظر خود را از میان دیگر کارنامه ها انتخاب کنید و مطابق شکل بر روی گزینه send scores  کلیک کنید.

 

b8yV33-1561014700.jpg

 

در این قسمت شما باید اطلاعات موسسه و یا دانشگاه مورد نظر خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که موسسه و یا دانشگاه موردنظر شما حتما باید در فهرست موسسات و دانشگاه های پیرسون باشد. نکته قابل توجه اینکه شما می توانید این اطلاعات را به طور رایگان به ۷ موسسه و دانشگاه  ارسال کنید. 
اطلاعات مربوط به کشور، استان یا ایالت، شهر و نام موسسه و دانشگاه را پر کنید و بعد بر روی search کلیک کنید. 
 

 

L-zJ4n-1561014759.jpg

 

احتمال دارد موسسه و یا دانشگاه مورد نظر شما در فهرست سایت پیرسون نباشد. نگران نباشید. شما می توانید بصورت آنلاین از کارشناسان پیرسون کمک بگیرید. کافیست به بخش support online بروید و با یکی از کارشناسان چت کنید.


در این بخش، برای نمونه دانشگاه  Edith Cowan University استرالیا را انتخاب کرده ایم. در این قسمت شما باید موسسات و دانشگاه های مورد نظر خود را انتخاب کنید. همان طور که قبل تر گفتیم شما میتوانید به ۷ موسسه بطور رایگان نتیجه آزمون خود را ارسال کنید. بنابراین، اگر می خواهید به تعداد بیشتری از موسسات این مدارک را بفرستید، می بایست هزینه آن را پرداخت کنید. بر همین اساس به شما پیشنهاد میکنیم موسساتی را در اولویت خود قرار دهید که احتمال بیشتری برای پذیرش شما وجود دارد و تا حدودی به نتیجه رسیده است. در نهایت، بر روی گزینه send programmes کلیک کنید.
 

3oN3XT-1561014840.jpg

 اما احتمالا در این قسمت دچار مشکل خواهید شد و با پیام زیر مواجه می شوید. دلیل آن کشور انتخابی شما در قسمت پروفایلتان است. طبیعیست که ایران را انتخاب کرده اید اما متاسفانه تحریم ها در این مورد هم مشکل ساز شده است.

 

suUJ5D-1561014869.jpg

 

در این بخش شما دو راه دارید. اول اینکه در قسمت پروفایل خودتان، کشوری دیگر را انتخاب کنید. تجربه نشان داده، در مواردی این کار جواب می دهد و شما می توانید مدارک خود را ارسال کنید. اما اگر باز  هم مشکل شما حل نشد و  دوباره با همان پیام مواجه شدید، پیشنهاد می کنیم مراحل زیر را دنبال کنید.
وارد صفحه اصلی سایت پیرسون شوید، بر روی گزینه Need help? Contact customer service که پایین تر از گزینه Sign in قرار دارد، کلیک کنید.
 

2MspEx-1561017109.jpg

 

چنانچه شما در خارج از ساعت کاری وارد این بخش شوید نمیتوانید با کارشناسان مربوطه ارتباط برقرار کنید. در این صورت همان طور که در شکل مشخص است، چت در حالت Offline قرار دارد. بنابراین، شما باید دوباره در ساعت اداری وارد این بخش شوید.

 

YVStK2-1561016860.jpg

اما اگر در ساعت کاری وارد این بخش شوید. چت در حالت انلاین خواهد بود و شما می توانید با کارشناسان ارتباط برقرار کنید. بنابراین، با کلیک بر روی گزینه چت، چت باکسی در پایین سمت راست صفحه ایجاد می شود.

 

FbCGSI-1561016884.jpg

 

بعد از اینکه چت باکس برای شما باز شد، اطلاعات خود را وارد کنید. شما باید در بخش What can we help you with? عبارت Problem with sending scores را وارد کنید و در آخر روی گزینه Submit کلیک کنید. در این صورت چت باکس فعال می شود و شما می توانید با کارشناسان ارتباط با مشتری سایت پیرسون ارتباط برقرار کنید.

 

a59GtT-1561016922.jpg

 

پس از ارتباط با اپراتور، پنجره Connecting را مشاهده می کنید که تصویر و نام کارشناس را می توانید مشاهده کنید. احتمالا باید منتظر پیغام " چطور میتوانم کمکتان کنم؟" این کارشناس باشید. 

 

kYCgJS-1561016957.jpg

 

 

بعد از ارتباط با کارشناس، در پایین این پنجره یعنی" Enter text here " این متن را تایپ کنید:


Hello dear administrator. Unfortunately I cannot send my scores in my profile. In the process of sending I face an Alarm and the sending score is not possible. Please help me to send them.

بعد از اینکه این پیغام را برای کارشناس ارسال کردید، از شما اطلاعات پروفایلتان مثل تاریخ تولد، نام و غیره خواسته می شود تا بتواند پروفایل شما را پیدا کند. احتمالا در این فاصله از شما می خواهد تا صبر کنید. بهتر است در جواب او بگویید Sure. 
بعد از اینکه پروفایل شما پیدا شد، کارشناس سوالاتی در خصوص تاریخ امتحان از شما می پرسد تا کارنامه مورد نظر شما را پیدا کند. بعد از این، شما باید اطلاعات موسسه و یا دانشگاه مورد نظر خود مثل نام کشور، ایالت و نام موسسه یا دانشگاه را برای او بفرستید. بعد از دادن اطلاعات کارنامه خود، از کارشناس مربوطه بخواهید تا به جای شما کارنامه را به موسسه مورد نظرتان بفرستد.


Dear, please if it is possible send my scores to the bellow destination

برای اینکه کارشناس مربوطه موسسه موردنظر شما را پیدا کند باید کمی صبر کنید. سپس کارنامه شما را برای آن موسسه یا دانشگاه ارسال می کند و به شما یک Order number خواهد داد، که این شماره به ایمیل شما نیز فرستاده می شود. شما با این شماره میتوانید پروسه دریافت کارنامه توسط دانشگاه را پیگیری کنید.
بهتر است برای کمکی که به شما شده، از کارشناس مربوطه تشکر کنید.


Dear administrator, thank you so much for your help. I hope the best wishes for you. Good bye.

اگر ایمیل خود را بررسی کنید متوجه می شوید که کارنامه شما نهایتا" تا دو روز کاری به دست موسسه موردنظرتان می رسد.
 

 

6kOzry-1561017005.jpg

 

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!