مقایسه قیمت آزمون IELTS در داخل و خارج از کشور

نرخ آزمون‌های بین‌المللی همیشه از موضوعات داغی بوده که برای داوطلبین مهم بوده است. طبیعی است که داوطلب شرکت در یک آزمون بین المللی در خصوص قیمت آن آزمون کنجکاو باشد و بداند که برای دستیابی به آن مدرک چه میزان پول می‌بایست هزینه کند.
مقایسه قیمت آزمون IELTS در داخل و خارج از کشور


جالب است که بدانید قیمت آزمون‌های بین المللی در کشورهای مختلف متفاوت است و بسیار دیده شده که یک آزمون معتبر و جهانی با قیمت‌های مختلف در چند کشور ارائه شده است. البته باید به این نکته توجه کرد که تفاوت قیمتی در آزمونها خصوصا آزمون آیلتس در بین کشورهای مختلف آنچنان هم زیاد نیست. 


قیمت آزمون IELTS در مراکز مختلف در ایران 

قیمت آزمون IELTS با توجه به مخاطبین و طرفداران بسیار زیادی که در سراسر دنیا دارد همیشه مورد توجه قرار گرفته است. خوشبختانه امتحان آیلتس جزو آن دسته از آزمون‌هایی ا‌ست که در ایران تقریبا در هر هفته در مراکز مختلف برگزار می‌شود اما باتوجه به افزایش قیمت ارز قیمت این آزمون نیز در ماه‌های اخیر شاهد نوسانات زیادی بوده است. 

قیمت آزمون آیلتس در بهار سال ۹۶ در تهران مبلغ ۹۵۰.۰۰۰ تومان بود. نرخ این آزمون در بهمن سال ۹۶ با یک جهش نسبی به رقم ۱.۰۴۵.۰۰۰ تومان رسید. سپس در مهر ۹۷ با افزایشی بی‌سابقه در طی چند سال اخیر به رقم ۲.۷۹۵.۰۰۰ تومان رسید که در ابتدا شوک بسیار بزرگی برای داوطلبین شرکت در این آزمون در ایران به حساب می‌آمد. از همان تاریخ تاکنون آزمون اصلی آیلتس در تهران و در مراکز مختلف برگزاری این آزمون به نرخ ۲.۷۹۵.۰۰۰ تومان ارائه می‌شود. 

YTmEps-1550582266.jpg

 

آزمون‌های  IELTS UKVI (با فرمت آکادمیک) به مبلغ  ۳.۲۶۱.۲۵۰ تومان و آزمون Life Skill (با فرمت جنرال) به قیمت ۲.۴۶۵.۵۰۰ تومان به داوطلبین ارائه می‌شود. بد نیست که بدانید آزمون UKVI از نظر محتوایی با آزمون IELTS تفاوت چندانی ندارد و فقط شرایط برگزاری آزمون به نوعی متفاوت بوده و تحت نظارت دوربین‌های مدار بسته صورت می‌گیرد.  نحوه ثبت نام آزمون    UKVI  به مانند آزمون آیلتس است و زمان آزمون شفاهی آن از طرف محل برگزاری تعیین شده و دوازده روز قبل از آزمون کتبی به هر داوطلب پیامک می‌شود. آزمون Life Skill نوعی از آزمون UKVI برای ارائه به سفارت انگلستان بوده و در دو سطح A1 , B1 بصورت شفاهی برگزار میگردد که معمولا برای دریافت ویزای ازدواج و کار مورد استفاده قرار میگیرد. ما اینجا در آکادمی زبان دیاکو دوره‌های آمادگی این آزمون‌ها را ارائه می‌نماییم.

-_2Qay-1550582284.jpg


قیمت آزمون IELTS در کشور‌های مختلف

قیمت آزمون آیلتس در کشورهای همسایه نیز متفاوت است. مثلا اگر تصمیم به شرکت در این آزمون در کشور ترکیه را دارید می‌بایست بدانید که در استانبول و در سنتر بریتیش کنسول قیمت آزمون IELTS بصورت کتبی ۹۰۰ لیر و بصورت کامپیوتری ۱۱۰۰ لیر می‌باشد. قیمت آزمون IELTS در دبی ۱۰۵۰ درهم است که در بیشترین حد خود قرار دارد. 

قیمت آزمون IELTS در کشورهای اروپایی نیز متفاوت است. به عنوان مثال قیمت این آزمون در یونان و شهر آتن ۱۹۰ یورو است در حالیکه در هامبورگ آلمان ۲۱۰ یورو و در فرانسه ۲۳۰ یورو می‌باشد. از اینرو داوطلبین شرکت در آزمون IELTS در سراسر دنیا پیش از اقدام به شرکت در این آزمون خوب است که از قیمت آن در شهر و کشور محل اقامت خود آگاه باشند.

در کشور گرجستان قیمت آزمون IELTS مبلغی معادل ۴۴۰ لاری و در کشور آذربایجان ۳۳۵ منات است. نرخ این آزمون در کانادا ۳۱۹ دلار کانادا و در استرالیا ۳۳۰ دلار استرلیا است.

vCBSHC-1550581767.jpg

 

با همه این حرفها میتوان نتیجه گرفت که در حال حاضر و با توجه به نوسانات ارزی و هزینه‌های بالای سفر، بهترین انتخاب برای شرکت در آزمون آیلتس، ثبت نام در یکی از مراکز اصلی این آزمون در ایران می‌باشد. ولی چنانچه یک داوطلب ایرانی بخواهد در این آزمون در سایر کشورها شرکت کند حتما می‌بایست هزینه‌های مربوط به پرواز،‌ ویزا و هتل را درنظر بگیرد. نکته بسیار مهم که مایلیم به همه داوطلبین عزیز توصیه نماییم این است که حتما قبل از رزرو آزمون اصلی، خود را از هر جهت آماده کرده باشید. به عنوان مثال می‌توانید با شرکت در یک یا چند آزمون آزمایشی در آکادمی زبان دیاکو میزان و رنج نمره خود را به دست آورده و با اعتماد به نفس بیشتری در آزمون اصلی IELTS شرکت نمایید. جهت شرکت در آزمونهای آزمایشی دیاکو اینجا را کلیک کنید.

چنانچه در خصوص ثبت نام در آزمون اصلی IELTS در ایران خصوصا در تهران سوالاتی دارید حتما از مشاورین ما در آکادمی زبان دیاکو بپرسید. 


 

ypx04c-1548770369.jpg

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!