فوت و فن‌های گرفتن نمره ۷۹+ در PTE آکادمیک

در آزمون PTE روشی آسان و یا طلسمی جادویی وجود ندارد ، اما قطعاً روش‌های هوشمندانه و کارآمدی هستند که می‌توانید به این سطح نمره برسید.
فوت و فن‌های گرفتن نمره ۷۹+ در PTE آکادمیک

احتمالاً شما با مطالب، مقالات و مدرسین بسیاری روبرو شده‌اید که کسب نمره بالای PTE را برای شما تضمین می‌کنند. اما بیایید برای چند لحظه همه این موارد را فراموش کنیم و تنها بر روی نکات و مطالب جامعی که برایتان تهیه کرده‌ایم، تمرکز کنید. سوالی که بسیاری از زبان‌آموزان دارند این است که کسب این نمره چقدر سخت است؟ آیا هدف‌گذاری برای کسب این نمره جاه‌طلبانه است؟ آیا کسب این نمره برای زبان‌آموزان مبتدی دور از دسترس است؟ پاسخ همه این سوالات در میزان عزم و اراده شما برای رسیدن به هدفتان نهفته است. اگر تنها کمی انگیزه داشته‌باشید، همین برای شما کفایت می‌‌کند. به این ترتیب، تنها کافیست به دنبال روش‌هایی برای رسیدن هدف خود باشید. با این حال بهتر است با واقعیت‌ها روبرو شوید و بدانید که در راه رسیدن به هدف خود، همه چیز گل و بلبل نخواهد‌بود و به طور حتم با لحظاتی مواجه می‌شوید که هدف خود را در تاریکی می‌بینید. به این ترتیب،شاید برخی از شیوه‌ها برای شما موثر نباشد. اما به خاطر داشته‌باشید که بدون سخت کار کردن به هدف خود نمی‌رسید.

 

oXce1w-1574683466.jpg


پیش از هر گونه اقدامی، پیشنهاد می‌‌کنیم ابتدا با آزمون PTE و قالب آن آشنا شوید. به این منظور، می‌توانید به مقاله بررسی و آموزش محتوای آزمون PTE که در سه قسمت ارائه شده‌است،مراجعه کنید.
باید عرض کنیم، خوشبختانه یا متاسفانه در ارزیابی آزمون PTEهیچ گونه قضاوت یا احساسات انسانی دخیل نیست. بنابراین، هر فرد برحسب شایستگی و میزان مهارت خود می‌تواند نتیجه‌ای واقعی را کسب کند.

 

qNmbiq-1574682872.jpg


احتمالاً کنجکاو هستید تا بدانید که چگونه مهارت‌های اولیه اما با نکاتی حرفه‌ای می‌تواند در رسیدن به موفقیت در آزمون PTE به شما کمک کند. با ما همراه باشید.


اصول اولیه را به درستی فراگیرید!


از جمله اصول اولیه‌ای که لازم است درباره آن آگاهی داشته‌باشید، چگونگی امتیازدهی در این آزمون است. بی‌شک، درک نحوه امتیازدهی به سوالات، می‌تواند نتیجه آزمون را به نفع شما تغییر دهد.
توصیه می‌کنیم در هر سوال به دستورالعمل‌‌ها توجه کنید. اگر در سوالی محدودیت زمانی وجود دارد، تلاش کنید تا در همان مدت زمان تعیین‌شده به سوالات پاسخ دهید. چنانچه برای سوالی نمره منفی درنظر گرفته شده‌است، تنها درصورت اطمینان، پاسخ دهید.
هوشمندانه تمرین کنید! توجه داشته‌باشید که انجام کورکورانه سیل عظیمی از تست‌ها، به هیچ وجه کمکی به شما نخواهد ‌کرد. بنابراین، توصیه می‌کنیم حتماً به سراغ تمرین و تست‌های با کیفیت بروید و مهمتر از آن، حتماً هدفدار پیش روید تا با حضور ذهنی، بتوانید تست‌ها را انجام دهید.

 

SEw_gc-1574684191.jpg


بر نقاط قوت خود سرمایه گذاری کنید و روی ضعف‌های خود کار کنید!


آگاهی از نقاط خاکستری، به شما کمک می‌کند تا روی آنها کار کرده و پیشرفت کنید. برای این منظور تلاش کنید تا تمامی سوالات، اعم از آنهایی که برای شما راحت هستند تا آن دسته از سوالاتی که کمی موجب سردرگمی شما می‌شوند، درک کنید.
پیشنهاد می‌کنیم به خود یادآوری کنید که چگونه با سوالی که در گذشته با آن مشکل داشته‌اید، کنار آمده‌اید، بطوریکه در حال حاضر در آن حرفه‌ای شده‌اید. حقیقت این است که نگاه به دستاوردها و اشتباهات گذشته‌تان، تصویر واضح‌تری از موقعیت فعلی شما در اختیارتان قرار می‌دهد. اما قضیه به همین جا ختم نمی‌شود، شما می‌بایست پیوسته خود را به چالش بکشید.

 

VUMsKw-1574683217.jpg


اشتباهات احمقانه‌ای مانند خطاهای املایی، از دست دادن یک واژه خاص در بخش لیسنینگ و یا فراموش کردن برخی دستورالعمل‌ها ابداً نباید اتفاق بیفتند.


برای آمادگی آزمون و انتخاب منابع هوشمندانه عمل کنید!


فریب نخورید! اگر تبلیغات منبعی خاص شما را مسحور خود کرده، پیشنهاد می‌کنیم حتماً هوشمندانه عمل کنید، چراکه ممکن است فرسنگ‌ها از آن چیزی که به دنبال آن هستید، دور شوید.
واقع بین باشید و برای هدف خود تلاش کنید. بی شک نوع متریال انتخابی و روش شما در ایجاد حس اعتماد به نفس در یادگیری بسیار موثر خواهد بود.
چنانچه نیازمند توصیه و یا راهنمایی حرفه‌ای به صورت آنلاین و یا آفلاین هستید، پیشنهاد می‌کنیم شک و تردیدهای خود را در اسرع وقت برطرف کنید.

 

cYEozP-1574683276.jpg


برای حرفه‌ای شدن در هر مهارتی می‌بایست با پشتکاری فوق‌العاده تمام تلاش خود را بکار ببندید. البته باید توجه داشته باشید که برخی از مهارت‌ها به مرور زمان تبدیل به عادت می‌شوند، در مورد آنها هوشیار باشید.

با انگیزه‌ای فوق العاده خود را آماده کنید‍!


لازم است بدانید هر مهارتی به مهارت دیگر وابسته است. مثلاً برای مکالمه‌ای بهتر و روان‌تر، نیازمند مهارت کافی در لیسنینگ هستید. یا برای مهارت شنیداری بهتر، نیازمند نوشتاری صحیح هستید. همچنین برای نوشتاری بهتر و یا پاسخ به سوالات بخش ریدینگ، شما نیاز به دانستن گرامر و لغت هستید. در این میان، آن چیزی که مهم است تمرین و ارزیابی شماست. به طور حتم، تمرین و ارزیابی نتایج تلاش‌هایتان، باعث می‌شود تا علاوه بر شناخت دقیق عملکردتان، مشخص شود برای رسیدن به سطح موردنظرتان، چه مقدار زمان نیاز دارید. برای این منظور، پیشنهاد می‌کنیم، نکات و راهکارهای موردنیازتان را دنبال کنید تا دقیقاً بدانید چه کاری می‌بایست انجام دهید.

 

mkyS_L-1574683340.jpg

 

در مدیریت زمان و ایجاد تمرکز حرفه‌ای شوید!


این دو خصیصه، نیمی از نبرد شما برای رسیدن به آزرویتان هستند. اما نیم دیگر، دانش صحیح در زبان انگلیسی است. سوال اینجاست مدیریت زمان و تمرکز چگونه ایجاد می‌شود؟

 

VDsyze-1574683394.jpg

 

در اینجا باید عرض کنیم که مدیریت زمان با رفتار و عملی معقولانه همراه است. به این معنی که اگر شما می‌خواهید مدیریت زمان بهتری داشته‌باشید، می‌بایست پیش از انجام هر کاری، فکر کنید تا بهترین و بهینه‌ترین روش را در پیش گیرید. به این ترتیب، شما اتلاف زمان نخواهید‌داشت.
و اما تمرکز با ذهن‌آگاهی همراه است. طبیعیست هوشیاری و داشتن ذهنی کاملاً روشن برای کسب نمره‌ای بالا در آزمون PTE، قطعاً کمک‌کننده خواهد‌بود.

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!