سفر به سیدنی: پرجمعیت‌ترین و زیباترین شهر استرالیا

یکی از ایالت های مهم در کشور آرام و زیبای استرالیا، ولز جنوبی نو (New South Wales) است که شهر زیبای سیدنی پایتخت آن می باشد. شهر سیدنی در جنوب شرقی استرالیا قرار داشته و مساحت آن ۱۲۳۶۷/۷ کیلومترمربع است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید اولین بار گروهی از مهاجران بریتانیایی در شهر سیدنی ساکن شدند و در سال ۱۷۸۸ فرمانده ی این گروه بریتانیایی که آرتور فیلیپ نام داشت، شهر سیدنی را به طور رسمی پایه گذاری کرد.
سفر به سیدنی: پرجمعیت‌ترین و زیباترین شهر استرالیا

این شهر از ۷۰۰ ناحیه تشکیل شده که که فرهنگ ها وقومیت های متفاوتی در آن جا زندگی می کنند. سیدنی از پرجمعیت ترین شهرهای استرالیا و اقیانوسیه است که جمعیت آن بیش از ۵ میلیون تخمین زده شده و بر اساس تحقیقات جدید  نیز جمعیت این شهر در ماه ژوئن ۲۰۱۹  به ۵/۷۳ میلیون نفر خواهد رسید. 
اگر به آب و هوای مدیترانه ای و آفتابی علاقه مندید حتما سری به شهر زیبای سیدنی بزنید!
تابستان های سیدنی بسیار گرم و زمستان های آن خنک و سرد است. بارش در نیمه ی اول سال بیشتر از نیمه ی دوم سال در سیدنی است. 

زبان و آداب و رسوم شهر سیدنی

همانطور که همه ی ما می دانیم، زبان اصلی استرالیا، انگلیسی است. اما در زمان یادگیری زبان انگلیسی به قصد مهاجرت به استرالیا باید این نکته را در نظر داشته باشید که لهجه و گویش استرالیا با  انواع دیگر انگلیسی  (بریتانیایی و آمریکایی) متفاوت است. بنابراین اگر به آن جا سفر کردید، نگران نباشید که برخی از لغات را واضح متوجه نمی شوید! استرالیایی‌ها به اوزی‌ها یا آزی‌ها معروف هستند و لهجه آنها نیز آزی  Ozzie  یا  Aussie است که برای فهم درست آن می‌بایست مدتی در استرالیا ساکن باشید تا کم کم متوجه این گویش و لهجه شوید. 
قطعا که با رفتن به کشور استرالیا، دیدن فیلم ها و اخبار از لحاظ شنیداری و گفتاری به لهجه استرالیایی به مرور زمان عادت می کنید. 
طبق آمارها ۲/۳۸ درصد از مردم سیدنی به زبان هایی غیر از انگلیسی صحبت می کنند. تنوع زبان در سیدنی به گونه ای است که  حدود ۴/۷ درصد از مردم به زبان ماندارین، ۴ درصد به زبان عربی، ۲/۹ کانتونی ، ۲/۱ درصد ویتنامی  و ۱/۶ درصد یونانی  صحبت می کنند.   

qj6MrT-1565447798.jpg


ریشه ی فرهنگ استرالیا، از فرهنگ غربی گرفته شده از بریتانیا است. همانطور که گفتیم به دلیل موقعیت بی  نظیر جغرافیایی و نواحی متعدد استرالیا، گوشه گوشه ی استرالیا متشکل از فرهنگ های مختلف است. به دلیل تنوع در فرهنگ استرالیا، بهتر است شما قبل از سفر به شهر زیبای سیدنی با آداب و رسوم و فرهنگ آن جا آشنا شوید. یکی از خصوصیات اخلاقی استرالیایی ها این است که آن ها منظور خود را مستقیم و بی رودربایستی یا به اصطلاح خودمان رک می گویند. 


تحصیل در دانشگاه های سیدنی

به دلیل کیفیت سطح آموزش، دانشگاه های استرالیا در رتبه (Rank)  بالایی در دنیا قرار دارند و از این رو مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تحصیلی مقصد بسیاری از افراد است. سازمان رسمی رنکینگ  در سال ۲۰۱۶ شهر سیدنی را به عنوان چهارمین شهر برتر دانشجویی اعلام کرده است. 
سیدنی یکی از شهرهایی است که بالاترین تعداد دانشجویان بین المللی را از سرتاسر دنیا به خود جذب کرده است. بیش از ۵۰.۰۰۰ دانشجوی بین المللی در دانشگاه های سیدنی مشغول به تحصیل می باشند. 
از شناخته شده‌ترین دانشگاه های دولتی سیدنی می توان دانشگاه های زیر را نام برد:
دانشگاه سیدنی (  University of Sydney) : این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیاست که دارای ۱۲ دانشکده  و ۹ پردیس است. 
دانشگاه سیدنی یکی از دانشگاه های بزرگ استرالیاست که از لحاظ تعداد جمعیت دانش جویان جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است.
 

Qm0AtB-1565447829.jpg

 

 دانشگاه ولز جنوبی نو University of  New South Wales)  UNSW): دانشگاه UNSW ، در نظام رتبه بندی QS،  جایگاه  ۴۵ را در جهان به خود اختصاص داده و هم چنین این دانشگاه در جایگاه چهارم دانشگاه های استرالیا می باشد. مراکز تحقیقاتی از جمله سرطان شناسی، مغز و اعصاب در دانشگاه UNSW  قرار دارد. 

دانشگاه مک کواری ( Macquarie ): این دانشگاه در سال ۱۹۶۴ در شمال غربی مرکز سیدنی تاسیس شده است.  
دانشگاه مک کواری تنها دانشگاه استرالیاست که  مدارک تحصیلی خود را با پیمان بولونیا ( پیمانی مشترک بین استرالیا و کشورهای اروپایی برای مقایسه مدارک آموزش عالی از نظر استاندارد و کیفیت ) تطبیق داده است. این دانشگاه بیشترین بودجه خود را به پروژه های تحقیقاتی در زمینه های زمین شناسی، فیزیک، نجوم، لیزر و فوتونیک، زمین شناسی، فیزیک کوانتوم، زیست مولکولی، باستان شناسی، علوم زبان شناسی، ارتباطات بی سیم و ... اختصاص می دهد. 

دانشگاه فناوری سیدنی UTS) University of Technology Sydney): این دانشگاه در سال ۱۸۹۳ در مرکز شهر سیدنی تاسیس شده است. این دانشگاه درنظام رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۹ رنک ۱۶۰ام در دنیا و هم چنین جایگاه نهم در میان دانشگاه های استرالیا را به خود اختصاص داده است. 

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تحصیلی به مقاله ما با عنوان « مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تحصیلی »  در مجله دیاکو مراجعه کنید. جهت مطالعه این مقاله اینجا را کلیک کنید. 

ll0Z_q-1565447865.jpg


جاذبه های گردشگری شهر سیدنی

شهر سیدنی یکی از شهرهای بسیار زیبای استرالیا، با جاذبه های گردشگری و طبیعت های چشم نواز است. تعداد جاذبه های گردشگری در سیدنی زیاد است؛ ما در این قسمت به طور اجمالی برخی از جاذبه های گردشگری این شهر جذاب را برای شما برمی شماریم. در گشت و گذار به این شهر با ما همراه باشید. 

خانه اپرای سیدنی (Sydney Opera House): یکی از بهترین نمادهای جهان  که جزو میراث یونسکو هم است، خانه ی خیره کننده اپرای سیدنی است. این جاذبه ی زیبا خود را در دل آب جای داده و یکی از بناهای باشکوه در معماری استرالیاست. 


ساختمان ملکه ویکتوریا (Queen Victoria Building): این ساختمان یکی از مقاصد جهت گردشگری برای توریست ها از سرتاسر دنیاست. ساختمان زیبای ملکه  ویکتوریا دربخش بالایی مرکز خرید سیدنی قرار دارد. در مرکز این ساختمان یک گنبد تاجی قرار دارد و این گنبد توسط بیست گنبد کوچک تر محاصره شده است.  در داخل این ساختمان زیبا ساعت هایی خودنمایی می کنند که شهرت جهانی دارند. 

xufnaD-1565447899.jpg

 

پل بندرگاه سیدنی ( Sydney Harbour Bridge ): یکی از پل های قوسی بزرگ فولادی در جهان پل بندرگاه سیدنی است. با رانندگی بر روی این پل و مشاهده ی منظره ی چشم نواز آب، هیچ وقت خسته نمی شوید. 
 

JQAWOm-1565447992.jpg


برج سیدنی (Sydney Tower): این برج در سال ۱۹۸۱ به ارتفاع ۳۰۹ متر، به عنوان یکی از نمادهای شهر سیدنی محسوب می شود. با آسانسورهای سریع السیر در زمانی بسیار کم می توانید خود را به طبقه هشتم گردان برج که در آن جا شهر زیر پای شماست و رستوران ها و کافه ها در آن قرار دارند برسانید. 

 

IioBNg-1565447950.jpg

 

سواحل سیدنی ( Sydney Beaches): شهر سیدنی بخاطر ساحل مشهورش به نام بوندای بیچ (Bondi Beach)  توریست های زیادی به خود جذب کرده است. ساحل مانلی (Manley Beach ) هم یکی از سواحل پرطرفدار سیدنی است که شما می توانید تفریحات مفرحی هم چون شنا کردن، موج سواری و تجربه آرامش با حمام آفتاب و و خوردن نوشیدنی خنک را در آن جا داشته باشید. این ساحل زیبا در سیدنی به رستوران هایش معروف است. 
  

باغ گیاه شناسی سلطنتی (Royal Botanic Garden ): اگر برای چند ساعتی قصد دارید که به دور از هیاهوی شهر باشید به باغ زیبای گیاه شناسی سلطنتی سری بزنید. این جاذبه ی چشم نواز در سال ۱۸۱۶ تاسیس شده و یکی از بخش های زیبا و آرامش بخش آن، باغ رز این مجموعه است. 

باغ وحش تارونگا (Taronga Zoo): یکی از باغ وحش های معروف در استرالیا، تارونگا است. در این باغ وحش منحصر فرد علاوه بر مشاهده ی گونه های متنوع حیوانات، از طبیعت دل انگیز سیدنی نیز لذت ببرید. 


جاذبه های گردشگری در شهر سیدنی زیاد است ما در این قسمت به معرفی برخی از آن ها پرداختیم. 


ما در این مقاله سعی کردیم به معرفی یکی از شهرهای بزرگ و مهاجرپذیر کشور استرالیا، شهر زیبای سیدنی بپردازیم. با توجه به اینکه یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت به این شهر موضوع مهمی به شمار می آید و نمره ی زبان خصوصا مدرک آزمون PTE برای گرفتن ویزا، امتیاز محسوب می شود شما عزیزان می توانید با شرکت در کلاس های آکادمی دیاکو، بهترین نتیجه را در کسب نمره ی مدنظر خود بدست آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن ۷۲۱۱۴ تماس حاصل فرمائید.  
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!