زمان‌بندی آزمون آیلتس برای هر مهارت چگونه است؟

امروزه بسیاری از افراد در آزمون بین‌المللی آیلتس (International English Language Testing System) شرکت می‌کنند. این افراد به دلایل مختلفی ممکن است نیاز به اخذ مدرک زبان آیلتس داشته باشند، برای مثال ادامه تحصیل یا مهاجرت به برخی کشورها و گاه نیز موقعیت شغلی افراد. برای موفقیت در این آزمون،‌ ابتدا می‌بایست با نحوه صحیح مطالعه دروس آشنا شوید و همچنین بخش‌های مختلف آزمون را بشناسید. هدف از این مقاله از مجله دیاکو این است که در یک نگاه، زمانبندی بخش های ۴گانه‌ی این آزمون و نوع سوالات هر بخش را برای شما روشن کند.
زمان‌بندی آزمون آیلتس برای هر مهارت چگونه است؟

آزمون آیلتس در دو بخش کتبی و شفاهی برگزار می‌شود. این دو بخش در دو روز متفاوت با فاصله‌ی زمانی حداکثر یک هفته برگزار می‌شوند. به‌این‌صورت که امتحان شفاهی شما می‌تواند در بازه‌ای هفت روزه، قبل یا بعد از امتحان کتبی شما برگزار شود.
در بخش شفاهی مهارت زبانی speaking براساس گفتگوی شفاهی بین آزمون‌دهنده و شخص آزمون‌گیرنده سنجیده می‌شود. محتوای صحبت‌ها به‌طور کامل ضبط شده و ارزیابی می‌شود. مدت زمان آزمون شفاهی بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه است که جزيیات آن را در اینجا آورده‌ایم.

 

M1zMfr-1570877066.jpg
 
در قسمت کتبی، ۳ مهارت دیگر آزمون‌دهنده شامل listening، reading و writing  سنجیده می‌شود. با نگاهی به جزییات و زمان پاسخ‌دهی به سوالات، دید بهتری نسبت به محتوای هر بخش پیدا می‌کنید.

 

_6-qCY-1570877150.jpg
 
* در بخش مهارت شنیداری، معمولا دو بخش اول سوالات ساده‌تری دارند و بخش سوم و چهارم به ترتیب مشکل‌تر می‌شوند اما همیشه به این شکل نیست. پس اگر بخش اول برایتان دشوار بود، جای نگرانی نیست!


 2B9vsV-1570877228.jpg


در کنار اطلاعاتی که درخصوص زمانبندی آزمون آیلتس مطرح می‌شود، بد نیست بدانید که طبق قوانین آزمون آیلتس، استفاده از سرویس‌های بهداشتی، تنها در زمان‌های زیر امکان پذیر است:
 پس از شروع READING  تا ۱۰ دقیقه مانده به پایان READING
 پس از شروع WRITING   تا ۱۰ دقیقه مانده به پایان WRITING
در ادامه‌ی این مقاله، زمان بخش مهارت نوشتاری را مشاهده می‌کنید:


xubDKz-1570877349.jpg

 

با دانستن زمان‌بندی آزمون آیلتس، تنها گام اول را برداشته‌اید و حالا نیاز دارید با یک برنامه‌ریزی منطقی براساس نقاط ضعف و قوت خود، برای پاسخگویی هرچه بهتر به سوالات آماده شوید. این گوی و این میدان!
در این مسیر، آکادمی زبان دیاکو، با منابع آموزشی آنلاین و برگزاری کلاس‌های متنوع و خلاق، همراه شماست.

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!