دوره‌های کلاس زبان فشرده؛ سریع‌ترین راه رسیدن به هدف!

تصور کنید یک روز از خواب بیدار می‌شوید و می‌توانید به راحتی به زبان انگلیسی صحبت کنید! احتمالاً خیلی چیزها برایتان تغییر می‌کند. چراکه به ناگهان آزادتر، قدرتمندتر و منعطف‌تر از قبل به نظر می‌رسید و گزینه‌های جدیدی پیش‌رو دارید.
دوره‌های کلاس زبان فشرده؛ سریع‌ترین راه رسیدن به هدف!

 

مثلاً می‌توانید از کشوری به کشور دیگر سفر کنید، رئیستان را تحت تاثیر قرار دهید و یا در دوره‌ای حرفه‌ای شرکت کنید. همان طور که می‌بینید امکانات بی‌پایان است و شما غیرقابل توقف!
اما واقعیت آن چیزی نیست که فکر می‌کنید! ممکن است روزانه از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید اما زمان‌هایی هم باشد که احساس ناامیدی و سرخوردگی کنید. احتمالاً با خود فکر می‌کنید که چرا نمی‌توانید سریع‌تر انگلیسی را یاد بگیرید. در این بین، در مورد کلاس زبان فشرده چیزهایی می شنوید که به نظر می‌رسد می‌توانید در مدت زمانی کوتاه‌تر به نتایج بهتری ‌برسید. اما آیا این دوره‌ها بلافاصله شما را به تسلط می‌رسانند؟ جواب این سوال، هم بله است و هم خیر. کلاس فشرده زبان می‌تواند به شما در بهبود چشمگیر و سریع زبان انگلیسی کمک کند، اما کار زیادی پیش رو خواهید‌داشت و زمان بیشتری باید صرف یادگیری کنید. درست مثل ورزش! اگر می‌خواهید نتیجه بگیرید باید هر روز و طبق برنامه زمانی منظمی پیش روید. با این حساب، شما نیاز به یک برنامه دقیق و کلاس مناسب خواهید‌داشت. ما در این مقاله از مجله دیاکو قصد داریم تا تمام آن چیزی را که لازم است در مورد کلاس زبان فشرده بدانید، در اختیارتان قرار دهیم.

 

کلاس فشرده زبان انگلیسی چیست ؟


همان طور که می‌دانید شرکت در یک کلاس فشرده زبان انگلیسی با یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک موضوع درسی در مدرسه متفاوت است. یک کلاس فشرده، اغلب کوتاه‌مدت اما منظم است. به عبارتی، یک کلاس فشرده زبان انگلیسی ممکن است تنها برای چند ماه تداوم داشته‌باشد اما مانند مدرسه لازم باشد هر روز هفته به کلاس بروید. در دبیرستان یا دانشکده، شما تنها چند ساعت از هفته به یادگیری زبان انگلیسی می‌پردازید. به این ترتیب، احتمالاً فقط در شب امتحان به مطالعه می‌پردازید.

 

DU3LKq-1578558314.jpg


کلاس زبان فشرده چه مزایایی دارد؟


•    دوره‌های فشرده زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا در زبان انگلیسی غرق شوید. در حقیقت، شما با یادگیری و تمرین هر روزه زبان انگلیسی، تمام تمرکز خود را معطوف به یادگیری زبان انگلیسی می‌کنید. به این ترتیب، علاوه بر زبان انگلیسی، شما در این مدت درگیر فرهنگ آن نیز خواهید‌شد.
با زبان انگلیسی زندگی کنید! بی شک این روش بهترین راه برای رسیدن به تسلط در یک زبان است.  در واقع، این همان روشی است که افراد بومی در کودکی شروع به آموختن زبان خود می‌کنند.
•    با توجه به فشردگی دوره، احتمالاً با مطالب جالبی رو‌به‌رو خواهید‌شد و به سرعت به سطح بالاتری می‌رسید. وقتی برای معرفی خود و خانوادتان دائماً سعی می‌‌کنید از جملات ساده استفاده کنید، به مرور صحبت کردن به زبان انگلیسی برای شما خسته‌کننده می‌شود. اما با این روش، امکان بحث و گفتگو در مورد موضوعاتی پیچیده‌تر برای شما فراهم می شود و می‌توانید با افراد بیشتری گفتگو کرده، دوست شوید و بهترینِ خودتان را ارائه دهید. مطمئناً این موضوع می‌تواند انگیزه ای قوی برای یادگیری زبان انگلیسی باشد.

 

dVWzKW-1578558398.jpg


•    افراد شرکت‌کننده در این دوره‌ها، با تمرین و تکرار روزانه می‌توانند به سرعت پیشرفت کنند. تمرین بیشتر و فشرده‌تر در مدت زمانی کوتاه، می‌تواند به شما کمک کند تا کلمات، اصطلاحات و عبارات جدید را بهتر به خاطر بسپارید. به این ترتیب،روند تسلط بر زبان انگلیسی شما تسریع می شود.

 

برای موفقیت در کلاس‌های فشرده زبان انگلیسی چه کاری باید انجام داد؟


اهداف مشخصی در ذهن داشته باشید!


بسیار مهم است که پیش از شروع دوره، هدف خود را به طور واضح مشخص کنید. به دنبال چه چیزی هستید؟ کلاس‌های فشرده زبان انگلیسی اغلب کوتاه‌مدت هستند و قاعدتاً شما نمی‌خواهید پیش از اینکه مطلبی یاد گرفته‌باشید، این دوره به پایان برسد. البته هر دوره فی نفسه هدف خاصی را دنبال می‌کند. با این حال، بهتر است برای گذراندن کلاس‌های فشرده زبان انگلیسی، اهدافی خاص‌ و شخصی داشته باشید.
بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم از ابتدا اهداف مشخصی تعیین کنید و در طول دوره آنها را دنبال کنید. دقت داشته‌باشید که اهداف شما می‌بایست هوشمندانه، خاص، قابل اندازه‌گیری، در دسترس، مناسب و به موقع باشند. به عنوان مثال، یکی از اهداف شما می‌تواند گسترش دامنه لغات از طریق یادگیری روزانه ده کلمه در طول دوره باشد. البته شما می‌توانید تعداد را بالاتر ببرید، اما بهتر است این کار واقع‌بینانه انجام گیرد. حواستان باشد معمولاً با چه سرعتی کلمات را فرا می‌گیرید و چقدر زمان در اختیار دارید.

 

cQnWJS-1578558471.jpg


چقدر زمان دارید؟ واقع بین باشد!


اگر بتوانید یک ماه تمام در دوره فشرده زبان انگلیسی شرکت کنید، عالیست! اما اگر مشغله‌های دیگری مثل کار، مسافرت یا مطالعاتی دیگر دارید، بهتر است این موارد را هنگام مراجعه برای ثبت‌نام کلاس‌های فشرده درنظر بگیرید. چه مدت این مشغله‌ها طول می‌کشد؟ تلاش کنید تا واقع‌بین باشید. شما مانند هر فرد دیگری تنها ۲۴ ساعت در شبانه‌روز زمان در اختیار دارید نه بیشتر!

 

dgPggJ-1578558538.jpg

 

یادگیری و تمرین را رها نکنید!


یک دوره فشرده می‌تواند زبان انگلیسی شما را در عرض یک یا دو ماه به سطح بالاتری برساند، اما بدون تمرین این امر هرگز محقق نمی شود. اگر فرصت کافی برای شرکت در این گونه دوره‌ها را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً در طی روز به نحوی خود را درگیر زبان انگلیسی کنید. تماشای فیلم، گوش‌دادن به اخبار و موسیقی ،مطالعه کتاب یا روزنامه، گفت‌و‌گو با همکار یا دوست و حتی خودتان، می‌تواند فرصتی برای یادگیری و بهبود زبان انگلیسی شما باشد.

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!