در ریدینگ آزمون PTE حرفه‌‌ای شوید!

اگر متقاضی شرکت در آزمون PTE هستید، به طور حتم به دنبال راهی برای بالا بردن نمره خود در هر بخش هستید. بخش ریدینگ یکی از آن بخش‌هایی است که پیش رو خواهید‌داشت. اما سوالی که مطرح است این است که چگونه می‌توان مثل یک فرد حرفه‌ای در این بخش نمره گرفت؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید، این مقاله را تا آخر بخوانید تا به شما بگوییم رمز موفقیت در این بخش چیست!
در ریدینگ آزمون PTE حرفه‌‌ای شوید!

 

از آنجا که بسیاری از افراد عادت به مطالعه روزانه ندارند، معمولاً در بخش ریدینگ آزمون PTE دچار مشکل می‌شوند. اما چه نکات، ترفند یا راهکارهایی برای کسب نمره‌ای بالا در این بخش وجود دارد؟


با سرعت عادی بخوانید!


بخش ریدینگ شاید کمی دشوار به نظر برسد،  در این قسمت شما آنچه را می‌گویید به دقت توسط کامپیوتر ضبط و تفسیر می‌شود. دقت داشته‌باشید که برای عملکرد بهتر در این بخش، می‌بایست با سرعت عادی صحبت کنید ، نه خیلی سریع و نه خیلی کند! هم‌چنین، می‌بایست از مکث‌های طولانی و آواهایی مانندaahs  و  uhms، که هر دو می توانند نمره شما را پایین بیاورند، دوری کنید.

 

-Fl6wC-1580556219.jpg


از صحبت با لهجه‌ای اغراق آمیز خودداری کنید!


اکثر آسیایی‌ها این برداشت غلط را دارند که برای داشتن آزمونی بهتر باید با لهجه صحبت کنند. تلاش کنید تا حد امکان عادی صحبت کنید و هر کلمه را به طور صحیح و بدون مکث و وقفه تلفظ کنید.


زمان را مدیریت کنید!


برای تکمیل بخش ریدینگ، ابتدا لازم است بدانید که برای هر سوال چقدر زمان در اختیار دارید. بنابراین، در حین حل سوالات، به ساعت خود توجه داشته‌باشید تا بیش از حد برای یک سوال زمان نگذارید. به عبارتی، در صورت مواجه شدن با سؤالی دشوار ، بیش از حد وقت خود را صرف آن نکنید. برای این منظور، پیش از آزمون و در طول تمرینات، مشخص کنید کدام سوال وقت‌گیرتر است. به این ترتیب، می‌توانید ترفندهایی برای ذخیره زمانتان درنظر بگیرید. به عنوان مثال، یکی از سوالات مشکل در این بخش، سوالات چند‌گزینه‌ای است. توصیه ‌می‌کنیم تنها یک بار آنها را بخوانید. چراکه اغلب متقاضیانی که تجربه و مهارت کافی ندارند، به دلیل بالا و پایین کردن سوالات و گزینه‌ها، وقت زیادی را از دست می‌دهند و زمان این بخش را به دلیل اتلاف زمانی از دست می‌دهند.

 

VAOR8r-1580556259.jpg

 

Skimming and Scanning

همان طور که می‌دانید، یکی از متداول‌ترین روش‌ها در بخش ریدینگ، استفاده از روش skim & scan است. skim زمانی نتیجه بهتری دارد که شما فرصت کمی در اختیار داشته‌باشید. درواقع، در این روش شما به سرعت متن را می‌خوانید بدون آنکه بر روی تک‌تک لغات تمرکز کنید. آن چیزی که اهمیت دارد این است که بتوانید ایده اصلی را از متن استخراج کنید. اما هدف از scan در ریدینگ، بدست آوردن اطلاعات دقیق از متن است. بنابراین، تمرکز اصلی در این بخش بر روی کلیدواژه‌هاست. به یاد داشته باشید که در این بخش شما به دنبال درک معنای متن نیستید بلکه تنها به دنبال پاسخ پرسش‌های خود هستید.
اکنون، نوبت آن رسیده که به ارائه چند ترفند برای پاسخ به سوالات متداول متقاضیان بپردازیم.


۱.سوالات چندگزینه‌ای با یک پاسخ صحیح


سوالات را به دقت بخوانید. تلاش کنید تا متوجه شوید سوال چه جوابی از شما می‌خواهد. در صورت سوال به دنبال کلمه NOT بگردید و گزینه مناسب را پیدا کنید. در مرحله بعد، می‌بایست متن را به دقت بخوانید تا جواب را پیدا کنید. حالا، باید گزینه‌ها را بخوانید و جواب را با گزینه ها مطابقت دهید.


۲.سوالات چندگزینه‌ای با پاسخ‌های چندگزینه‌ای


در ابتدا بهتر است صورت سوال را بخوانید تا متوجه شوید که سؤال چه چیزی از شما می‌خواهد. تمام گزینه‌ها را بررسی کنید. بخاطر داشته‌باشید، به طور کلی اگر پنج شش سوال وجود داشته‌باشد ، فقط دو مورد از آنها صحیح هستند. مراقب باشید گزینه نادرست را انتخاب نکنید زیرا نمره منفی برای شما لحاظ می‌شود. اما اگر هفت گزینه پیش‌رو دارید ، احتمالاً جواب شما سه گزینه خواهد‌بود.

 

Ml6IoT-1580556296.jpg


۳. چینش پاراگراف‌ها


ابتدا گزینه های داده‌شده را بخوانید. عبارت مقدماتی را تحلیل کنید. عبارت انتخاب شده را حذف کنید و آن را به عبارت منطقی بعدی وصل کنید. این فرآیند را برای رسیدن به یک جواب کامل تکرار کنید. به یاد داشته باشید که برای هر جفت منطقی فقط یک نمره وجود دارد. نمره کل برای هر سوال ۴ است. به یاد داشته باشید که جواب را دوباره تصحیح کنید.


۴.پر کردن جاهای خالی (Reading and Writing)


در این دو بخش ، همه چیز درمورد کالوکیشن‌هاست. کالوکیشن‌ها یک جفت کلمه یا عبارتی هستند که اغلب با هم استفاده می‌شوند. مثلاً عباراتی مانند academic achievement و abstract concept نمونه‌هایی از کالوکیشن هستند.
برای پر کردن جاهای خالی، با خواندن چند جمله بعد از جای خالی می‌توانید به راحتی به جواب برسید.
توجه داشته‌باشید که به هنگام تمرین، معانی کلماتی که برایتان آشنا نیستند، پیدا کنید. متن و سپس گزینه‌های داده‌شده را بخوانید. برای برخی پاسخ‌ها می‌توانید قوانین گرامر را اعمال و جواب را به راحتی پیدا کنید. ابتدا سوال‌های ساده را پیدا کنید و به آنها پاسخ دهید. به یاد داشته‌باشید که پاراگراف را تصحیح کنید.

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!