تحصیل در دانشگاه هلسینکی فنلاند

کشور اروپایی فنلاند، با داشتن رفاه اجتماعی و اقتصادی بالا یک مقصد مناسب مهاجرتی در دنیا محسوب می شود. دانشگاه هلسینکی به فنلاندی: ( Helsingin yliopisto) و به سوئدی:) (Helsingfors universitet از قدیمی ترین، بزرگ ترین و مهم ترین دانشگاه های این کشور است که در پایتخت آن واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۶۴۰ میلادی در شهر تورکو فنلاند تأسیس شد و در سال ۱۸۲۹ میلادی به شهر هلسینکی، پایتخت فعلی کشور فنلاند انتقال یافت. این دانشگاه حدود ۶۷۰۰۰ دانشجو دارد و مقاطع مختلف تحصیلی را به زبان فنلاندی، سوئدی و انگلیسی را ارائه می دهد. در این مقاله قصد داریم شما را با این دانشگاه برتر فنلاند بیشتر آشنا کنیم. با مجله دیاکو همراه باشید.
تحصیل در دانشگاه هلسینکی فنلاند

 

تاریخچه دانشگاه هلسینکی فنلاند


این دانشگاه در سال 1640 میلادی با نام آکادمی سلطنتی ابو ( Abo) در شهر تورکو  که بخشی از امپراتوری سوئد محسوب میشد تاسیس گردید اما با آتش سوزی بزرگی که در سال 1827 میلادی در این شهر اتفاق افتاد ، این دانشگاه در سال بعد به شهر هلسینکی منتقل شد و به افتخار پادشاه روسیه که در آن زمان فنلاند جزئی از قلمرو آن بود، به نام کالج ساطنتی الکساندر تغییر نام یافت. سرانجام در سال 1917 میلادی، با انقلاب روسیه کشور فنلاند نیز به استقلال دست یافت، این دانشگاه به دانشگاه هلسینکی فنلاند تغییر نام داد و از آن زمان تا اکنون به  همین نام خوانده می شود. بنابراین این دانشگاه بیش از 370 سال قدمت دارد.

 

 

t60CvL-1572871151.jpg

 

 

تعداد دانشکده های دانشگاه هلسینکی فنلاند


این دانشگاه تعداد 11 دانشکده به شرح زیر دارد:
دانشکده فلسفه، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی، دانشکده هنر، دانشکده علوم پایه، دانشکده داروسازی،
دانشکده علوم زیستی و محیط زیست، دانشکده علوم رفتاری، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده علوم کشاورزی و 
جنگلداری و دانشکده دامپزشکی.
تعداد رشته‌هایی که در این دانشگاه ارائه می‌ شود حدود 6086 رشته است.

 

 

1MAcjI-1572871216.jpg

 

 

رنکینگ دانشگاه هلسینکی فنلاند


هلسینکی در رتبه بندی های بین المللی دانشگاه های جهان، همواره رتبه اول در دانشگاه  های کشور فنلاند و جزء 100 دانشگاه برتر جهان از میان حدود 18.000 دانشگاه دنیا می باشد. در رتبه بندی شانگهای سال 2017 میلادی، این دانشگاه رتبه 56، در رتبه بندی آموزش عالی جهانی تایمز، رتبه 90، در رتبه بندی جهانی QS رتبه 102 در رده بندی تایوان (NTU)  و رتبه  81 را به دست آورده است.

 


abvizA-1572873908.jpg

 

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه هلسینکی فنلاند


جالب است بدانید که تا ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی تحصیل در کشور فنلاند رایگان بود و بعد ازاین سال تحصیل در این کشور با هزینه همراه شده است ولی همچنان به دلیل کیفیت بالای دانشگاه های آن، بسیاری از دانشجویان فنلاند را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند.  هزینه زندگی در این کشور ماهانه حدود 700 تا 900 یورو می باشد. همچنین هزینه های  تحصیل در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه هلسینکی، بسته به رشته مورد نظربین ،13000 تا 18000  (یورو) در هر سال تحصیلی تخمین زده می شود.

 

 

-HrK9E-1572871270.jpg

 

دقت داشته باشید که دانشجویان دانشجویان دکتری، شهروندان اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا)، منطقه اقتصادی اروپا(EEA) ، سوئیس و کسانی که اقامت دائم در اتحادیه اروپا و EEA دارند، نیازی به پرداخت هزینه برای تحصیل در این دانشگاه ندارند.

 


تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه هلسینکی فنلاند

 

تحصیل در مقطع کارشناسی یک دوره تحصیلی ۴ ساله است و این دوره به زبان فنلاندی یا سوئدی ارائه  می شود. برای ورود به مقطع کارشناسی، قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های آن ضروری است و دانشجویان مقطع لیسانس در فنلاند دارای اجازه 10 ساعت کار در هفته می باشند.

 

 

 

L7QmYW-1572875539.jpg

 

 

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه هلسینکی فنلاند

 

دانشجویان کارشناسی ارشد در فنلاند اجازه دارند در هر هفته بین ۲۵ ساعت به کار قانونی مشغول شوند و دانشجویانی  که از شرایط لازم برخوردار باشند می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی فنلاند اقدام نمایند. مبلغ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور فنلاند در سالانه بین ۴ تا ۸ هزار یورو می باشد.  مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در این دوره، مدرک معتبر زبان انگلیسی ( آیلتس ۶ تا ۵/۶ )، انگیزه نامه داوطلب، رزومه کاری و تحصیلی داوطلب، ترجمه رسمی ریزنمرات دانشگاهی داوطلب، رزومه کاری و تحصیلی داوطلب فتوکپی پاسپورت داوطلب، ۴ قطعه عکس داوطلب و گواهی اشتغال به کار داوطلب ( در صورت شاغل بودن ) است.

 

 

 

li03Uy-1572871646.jpg

 

 

تحصیل در مقطع دکتری در در دانشگاه هلسینکی فنلاند


تحصیل در مقطع دکترا یک دوره تحصیلی ۳ تا ۴ ساله است و این دوره به زبان انگلیسی ارائه می شود. از شرایط تحصیل در این مقطع می توان به  مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با معدل بالای ۱۶، مدرک زبان آیلتس ۷ و پروپوزال قوی مورد نیاز می باشد. دانشجو مقطع دکترا می تواند بین ۲۰ تا ۲۵ ساعت در هفته کار کند.
توجه داشته باشید که دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه‌های فنلاند دارای فضای رقابتی سختی است. بنابراین توصیه‌ می‌شود که برای دریافت بورسیه مقطع دکترا در این کشور اقدام کنید. شما عزیزان می توانید  برای آگاهی بیشتراز رشته‌ها و شرایط پذیرش و درخواست به وبسایت دانشگاه به سایت رجوع کنید.

 

 

1uDy8r-1572871691.jpg
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!