شرایط پذیرش در دانشگاه ساسکاچوان کانادا چگونه است؟

یکی از استان‌های کانادا با مناظر طبیعی بکر و زیبا ساسکاچوان است. به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب و اقتصاد قوی ساسکاچوان که عمدتاً از معدن، انرژی و کشاورزی گرفته شده، این استان به مقصدی مناسب برای مهاجرت افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند، تبدیل شده است. با ما در مجله دیاکو همراه باشید تا شما را با دانشگاه ساسکاچوان که یکی از دانشگاه‌های برتر دنیاست، آشنا کنیم.
شرایط پذیرش در دانشگاه ساسکاچوان کانادا چگونه است؟

 

   دانشگاه ساسکاچوان کجاست؟ 

 

یکی از مراکز آموزش دولتی در شهر ساسکاتون کانادا که از لحاظ موقعیت جغرافیایی در شرق رودخانه‌ی ساسکاچوان قرار گرفته است، دانشگاه ساسکاچوان می‌باشد. ساسکاچوان جزء بزرگترین دانشگاه‌های ایالت ساسکاچوان کانادا است که یکی از برترین دانشگاه‌های کانادا هم به شمار می‌آید. هزینه‌های پایین و مقرون به صرفه این دانشگاه و طبیعت زیبای آن منجر شده تا همه ساله دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا برای اخذ پذیرش از این دانشگاه با یکدیگر به رقابت بپردازند. 

 

 

mH0OUH-1572255772.jpg

 

 

تاریخچه دانشگاه ساسکاچوان

 

در تاریخ ۳ آوریل ۱۹۰۷ به منظور ارتقای کارهای پژوهشی و پیشبرد علم، این دانشگاه تاسیس شد. رشته‌های پزشکی، حقوق و الهیات جزء اولین رشته‌ها برای آموزش در این دانشگاه بودند. سر در اصلی دانشگاه یادبودی گذاشته شده که روی آن نام  ۶۷ دانشجو و استاد دانشگاه که در جنگ جهانی اول جان خود را از دست دادند به احترام آن‌ها نوشته شده است.

 

SUzouT-1572255932.jpg

 

 

از دانشگاه ساسکاچوان بیشتر بدانیم!

 

دانشگاه ساسکاچوان همواره با شعار For GOD and Country در بالاتر بردن سطح کیفیت آموزشی تلاش می‌کند. این دانشگاه تنها مرکز دانشگاهی است که با دانشگاه آکسفورد قرارداد همکاری داشته و در ارتباط است. دانشگاه ساسکاچوان با بودجه‌ای به میزان ۲۱۴ میلیون دلار جزو مراکز دانشگاهی ثروتمند به شمار می‌آید. همانطور که گفتیم دانشگاه ساسکاچوان از مراکز دانشگاهی بزرگ کاناداست که رشته‌ها و دوره‌های متنوعی در آن جا برگزار می شود. در این قسمت دانشکده‌های دانشگاه ساسکاچوان را برای اطلاع شما آورده ایم. 


۱. دانشکده‌ی هنر و علوم 
۲. دانشکده‌ی دندانپزشکی 
۳. دانشکده‌ی حقوق 
۴.  دانشکده‌ی مهندسی 
۵. دانشکده‌ی پرستاری

 

8oouv6-1572260769.jpg


۶. دانشکده‌ی دامپزشکی 
۷. دانشکده‌ی محیط زیست 
۸. دانشکده‌ی بهداشت عمومی 
۹. دانشکده‌ی آموزش 
۱۰. دانشکده‌ی کشاورزی و منابع طبیعی 
۱۱. دانشکده‌ی توان‌بخشی و فیزیولوژی 
۱۲. دانشکده داروسازی و علوم تغذیه
۱۳. دانشکده‌ی پزشکی
۱۴. دانشکده‌ی حرکت شناسی 

 

 

VrGLTg-1572256016.jpg

 

 

 دانشگاه ساسکاچوان در چه جایگاهی قرار دارد؟ 

 

در سال ۲۰۱۹ از لحاظ رتبه‌بندی آکادمیک دانشگاه‌های دنیا، ساسکاچوان جایگاه ۴۰۰-۳۰۱ را در میان دانشگاه‌های دنیا و ۱۸-۱۳ را دربین دانشگاه‌های کانادا به دست آورد. برای اطلاع شما عزیزان  برخی از رتبه‌بندی‌های معتبر دنیا در جدول زیر آورده شده است: 

 


uXY29Q-1572259611.jpg

 

 شرایط پذیرش دانشگاه ساسکاچوان چگونه است؟ 

 

عواملی همچون: کیفیت بالای سطح آموزشی، عضویت دانشگاه ساسکاچوان در U15 که همان گروه‌بندی برترین دانشگاه‌های کاناداست و تنوع رشته‌های ارائه شده در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری موجب شده که  دانشجویان بین المللی بسیاری از اقصی نقاط کشورهای دنیا برای اخذ پذیرش اقدام ‌کنند. اولین مورد مهمی که برای گرفتن پذیرش در مقاطع دکتری و ارشد از ساسکاچوان نیز مانند بسیاری دیگر از دانشگاه‌های برتر سرتاسر دنیا باید به آن توجه نمود آخرین مهلت پذیرش یا همان Deadline تعیین شده‌ی دانشکده‌های مختلف دانشگاه است که هرکدام در ارتباط با بورس‌های تحصیلی اختصاص یافته به دانش‌جویان، زمانی مشخص را برای دریافت مدارک خود اعلام می‌کنند. 

 

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

 

دانشگاه ساسکاچوان مرکز آموزشی پویا با بیش از ۲۰۰۰۰ دانشجو از ۱۰۰ کشور دنیاست که تقریباً ۱۹۷۷۰ دانشجوی کارشناسی، ۳۹۲۱ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۱۱۲۰ دانشجو در مقطع دکتری در آن مشغول به تحصیل می‌باشند. برای تحصیل در این مقاطع مانند دانشگاه‌های دیگر دنیا می‌بایست دانشنامه‌ی دوره‌‌های تحصیلی پیشین، رزومه ، توصیه نامه و گرفتن حد نصاب نمره‌ی مدنظر در یکی از آزمون‌های معتبر TOEFL، IELTS و PTE که در جدول زیر برای شما آورده شده، بدست آورید:

 


 
 xPUR6y-1572260631.jpg
 

 

هزینه‌ی درخواست دانشگاه به میزان ۹۰ دلار کانادا است که مبلغ فوق به هیچ عنوان قابل استرداد نیست.


شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر درخصوص نحوه‌ی پذیرش دانشگاه ساسکاچوان به  سایت دانشگاه مراجعه فرمائید. 

 

هزینه‌های زندگی دانشجویی در ساسکاتون چگونه است؟ 

 

با توجه به اینکه برای زندگی دانشجویی می‌بایست هزینه‌های مربوط را در شهر ساسکاتون در نظر گرفت و بخش اعظمی از هزینه‌ها شامل مسکن، شهریه‌ی دانشگاه، خوراک و پوشاک و حمل و نقل است؛ بنابراین دانشجو باید هزینه‌های خود را مدیریت کند. در ادامه مقاله هزینه‌های مربوط به مسکن، خوراک و شهریه دانشگاه را ارائه دادیم. 

۱. مسکن : اگر دانشجو قصد داشته باشد که یک آپارتمان یک خوابه اجاره کند باید حدوداً ۷۵۰ تا ۹۰۰ دلار در نظر بگیرد. گاهی‌ اوقات برای کاهش هزینه‌ها، دانش‌جویان مجرد می‌توانند یک اتاق از یک واحد آپارتمان را اجاره کنند که در این صورت با ساکنان دیگر زندگی می‌کنند و اینگونه مبلغی در حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار هزینه می‌کنند. 

۲. خوراک: دانشجو باید در نظر بگیرد که اگر بخواهد در رستوران یا بوفه‌ی دانشگاه غذا میل کند، حدود ۱۰ تا ۱۵ دلار برای هر وعده هزینه کند.  

 

 

O4vcS0-1572260700.jpg

 

 

۳. شهریه دانشگاه ساسکاچوان: شهریه‌ی دانشگاه با توجه به مقطع و رشته‌ی تحصیلی دانشجو تعیین می‌شود. اگر دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌‌های مهندسی باشید، هزینه‌ای در حدود ۵۷۰۰ دلار برای یک سال می‌بایست در نظر بگیرید. 

 

 

GPjkno-1572256157.jpg

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!