تحصیل در دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو قوی ترین و بهترین دانشگاه کاناداست. این دانشگاه در سال ۱۸۲۷ در شهر تورنتو ایالت انتاریو به عنوان نهادی آموزشی تاسیس شد. این مرکز یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی است که به دنبال ایجاد نوآوری و اختراع است. این دانشگاه علاوه بر تورنتو، در شهرهای میسیساگا واقع در جنوب انتاریو وغرب تورنتو و اسکاربرو در شرق تورنتو، دارای پردیس است.
تحصیل در دانشگاه تورنتو

 

تعداد افراد ثبت نام شده از پاییز سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ ، ۹۰,۰۷۷ نفر هستند که از این تعداد ۷۰,۸۹۰ نفر (۵۵,۴۵۴ نفر بومی و۱۶,۰۶۹ نفر بین المللی) در مقطع کارشناسی و ۱۹,۱۸۷ نفر (۱۵,۴۳۶ نفر بومی و۳,۱۱۸ نفر بین المللی) در مقاطع بالاتر هستند. هم چنین، تعداد اعضای هیئت علمی این دانشگاه ۱۴,۳۳۲ نفر و ۷,۰۶۸ کارمند است. تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه تورنتو تا پاییز سال ۲۰۱۷ ،۵۷۵,۹۲۴ نفر بوده است. 

 

J73e8h-1567338827.jpg

 

شعار این دانشگاه Velut arbor ævo به معنی همچون "درختی در گذر زمان" است.
 رتبه بندی این دانشگاه طبق رنکینگ های جهانی ۲۰۱۸ به ترتیب زیر است:


دانشگاه ملی تایوان :   ۴
اخبار ایالات متحده بهترین دانشگاه های جهان :   ۲۰ 
آموزش عالی تایمز:    ۲۱
رتبه بندی شانگهای  :    ۲۳                                                        
رتبه بندی دانشگاه های جهان :   ۲۳

 

Zc4wsD-1567339234.jpg

 

این دانشگاه برتر هر ساله از دانشجویان زیادی در سراسر جهان ثبت نام می کند و تا به حال از ‍۱۶۳ کشور دنیا دانشجو جذب کرده است که بیشترین تعداد دانشجویان خارجی مربوط به کشورهای چین، هند، ایالات متحده، کره جنوبی و هنگ کنگ است.
دانشگاه تورنتو اولین مرکزی بود که تحقیقات خود را بر روی سلول های بنیادی آغاز کرد. این دانشگاه بالاترین بودجه تحقیقاتی را نسبت به سایر مراکز دارد.  بودجه این دانشگاه برای سال تحصیلی ۲۰۱۷- ۲۰۱۸ معادل ۲.۵ بیلیون دلار قرار داده شد که سالانه ۱۵.۷ بیلیون دلار به اقتصاد کانادا کمک می کند.
دانشگاه تورنتو طی سه سال گذشته ۵۹ شرکت جدید دانش بنیان ( بیش از هر موسسه دیگری در آمریکای شمالی ) ایجاد کرده است.
 

دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده مطالعات پیوسته، دانشکده هنر و علوم، دانشکده معماری و طراحی، دانشکده علوم کاربردی و مهندسی، دانشکده تحصیلات تکمیلی، دانشکده جنگلداری، مرکز مطالعات آموزش، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده مدیریت، دانشکده حقوق، دانشکده حرکت شناسی و فیزیک، دانشکده اطلاعات، دانشکده داروسازی، دانشکده پرستاری، دانشکده موسیقی، دانشکده پزشکی، دانشکده مددکاری اجتماعی و دانشکده بهداشت عمومی.


oGokuS-1567339814.jpg

 

کتابخانه توماس فیشر

این کتابخانه یکی از کتابخانه های هیجان انگیز و فوق العاده در بین انهاییست که تجربه حضور در این کتابخانه را داشته اند. کتابخانه  توماس فیشر در ۶ طبقه در دانشگاه تورنتو واقع شده است که محیطی عالی برای علاقه مندان به کتاب و مطالعه است.

 

eN2R3L-1567340067.jpg

 

درخواست پذیرش

فرایند درخواست پذیرش از پاییز اغاز می شود. دانشگاه تورنتو فرم های درخواست متفاوتی برای دانشجویانی که تمایل به تحصیل در این دانشگاه را دارند، تدارک دیده است. اگر شما قصد دریافت پذیرش در این دانشگاه را دارید، باید با توجه به شرایط، درخواست مناسب خود را انتخاب کنید.
نکته ای که وجود دارد این است که شما تنها می توانید یک درخواست ثبت کنید. اگر دو درخواست ثبت کنید، به طور خودکار دومی کنسل خواهد شد. 
متقاضیان بین المللی در ابتدای ثبت نام می بایست مبلغ ۱۸۰ دلار پرداخت کنند. توجه داشته باشید که این مبلغ غیر قابل استرداد است. 
این دانشگاه برای انجام خدمات ثبت نام با مرکز درخواست دانشگاهی انتاریو( OUAC) قرارداد دارد. بنابراین، برای ثبت نام و تکمیل فرم ها شما به وبسایت این مرکز وصل خواهید شد.
پس از اینکه درخواست شما توسط دانشگاه دریافت شد، تقریبا یک هفته بعد ایمیلی به شما فرستاده خواهد شد که حاوی شماره متقاضی، شماره شناسه و اطلاعاتی در خصوص ادامه مراحل پذیرش می باشد. بعد از ارسال درخواست خود باید اسناد و مدارک خود را برای دانشگاه ارسال کنید.
دانشگاه تورنتو اعلام کرده است که ظرفیت کافی برای متقاضیانی که حداقل شرایط این دانشگاه را داشته باشند، ندارد بلکه به دنبال این است که بهترین دانشجویان ممکن را براساس عملکرد و پتانسیل تحصیلی و قدرت رقابتی انتخاب کند.
ارزیابی نتایج نهایی بر اساس نتایج عملکرد دو سال اخیر تحصیلی شامل نمرات دوره های پیش نیاز و اطلاعات تکمیلی شماست. اطلاعاتی از قبیل اینکه چه دوره ای را در کجا و چه زمانی گذرانده اید و حتی تعداد دفعاتی که برای گذارندن هر دوره اقدام کرده اید. 
تمامی اطلاعات تحصیلی باید در زمان درخواست ارائه شود و هر گونه درخواست برای بررسی ویژه باید در اسرع وقت به سامانه خدمات ثبت نام ارسال شود.

 

fVuFMC-1567404899.jpg

 

دلایلی که باعث می شود در دانشگاه تورنتو پذیرفته نشوید:

رایج ترین دلایل عدم پذیرش در دانشگاه تورنتو به شرح زیر است:
•    میانگین کلی و نمرات شما در رده متوسط باشد بطوریکه نمرات رقابتی نباشند
•    به تعداد غیر قابل قبولی یک دوره را تکرار کرده باشید.
•    تعداد دوره هایی که باید گذارنده باشید کافی نباشد
•    الزامات زبان انگلیسی (در صورت لزوم) با مهلت مقرر مطابقت نداشته باشد.
•    اطلاعات اضافی (در صورت لزوم) ارائه نشده یا رقابتی نبوده است.
ساختار این دانشگاه بر مبنای زبان انگلیسی است. اگر زبان اصلی شما انگلیسی نیست، لازم است تا شایستگی خود را در این زبان به دانشگاه اثبات کنید. این شایستگی نیازمند داشتن سطح بالایی از دانش و مهارت است.

 

iaEa6x-1567417639.jpg


البته اگر یکی از شرایط زیر را داشته باشید، دیگر لازم نیست در آزمون هایی که دانشگاه مقرر کرده است، شرکت کنید.
•    به مدت چهار سال و یا بیشتر در مدرسه ای شناخته شده در کانادا که انگلیسی تدریس می کنند، تحصیل کرده باشید و یا در حال تحصیل باشید.
•    به مدت چهار سال و یا یشتر در مدرسه ای انگلیسی زبان  واقع در کشوری انگلیسی زبان تحصیل کرده باشید و یا در حال تحصیل باشید.
•    زبان اصلی شما فرانسوی باشد و به مدت چهار سال و یا بیشتر در مدرسه ای کانادایی تحصیل کرده باشید.
ممکن شما شرایط فوق را نداشته باشید، اما میتوانید با تقویت زبان انگلیسی خود در سطحی بالا، با اطمینان بیشتری در آزمون های مشخص شده دانشگاه شرکت کنید تا تسلط زبان انگلیسی خود را اثبات کنید.


موسسه زبان دیاکو با کادری به روز و مجرب میتواند در این زمینه به شما کمک کند. کافیست با ما تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!