مهاجرت به اروپا از طریق خرید ملک

مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت دائم آن از طریق خرید ملک و آپارتمان از جمله راه هایی است که برای بسیاری از ایرانیان همواره جذاب است. اگر علاقه به زندگی در اروپا خصوصا در کشورهایی از جمله اسپانیا، یونان و پرتقال هستید حتما این مطلب را بخوانید.
مهاجرت به اروپا از طریق خرید ملک

مهاجرت به کشورهای اروپایی از طریق خرید ملک


برای بسیاری از ایرانیان موضوع گرفتن اقامت در یکی از کشورهای خارجی همواره جذاب بوده است. امروزه ۳۰ کشور در دنیا در مقابل خرید ملک درکشورشان به افراد اقامت دائم و حتی حق شهروندی می‌دهند.همان طور که می دانیم وجود قوانین سخت مهاجرتی موجود در اغلب کشورهای پیشرفته فرآیند مهاجرت را با چالش های بسیاری روبه رو کرده است. از این رو تعداد قابل توجهی از مردم برای دریافت اقامت و حق شهروندی کشورهای اروپایی به روش سرمایه‌گذاری و خرید ملک روی‌ آورده اند. باید توجه کرد که فرآیند تصمیم گیری در زمینه اخذ اقامت از طریق خرید ملک در مرحله اول نیازمند آگاهی کامل فرد متقاضی از خواسته ها و اهداف شخصی خودش بوده و سپس نیازمند بررسی کامل وجامعی از برنامه های موجود دنیا برای انجام سرمایه گذاری می باشد. در این مقاله مشاورین مهاجرتی در دیاکو شما را با ۳ کشور اروپایی مورد علاقه ایرانیان برای مهاجرت که می توان از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک اقامت دائم گرفت را آشنا می کنند.

TwkeSS-1551516232.jpg


۱ـ اقامت در کشور اسپانیا از طریق خرید ملک


کشوراسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. عضو اتحادیه اروپا بوده و اخذ اقامت این کشور به معنی کلید ورود به سایر کشورهای عضو این اتحادیه است. اسپانیا کشوری با آب و هوای گرم با شهرهای ساحلی زیبا و رویایی مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر دنیاست. اسپانیا که به شهرهای بزرگ خود همچون مادرید و بارسلونا معروف است دارای اقتصادی با ثبات است. می توان به خرید ملک به عنوان یکی ازآسان ترین گزینه برای مهاجرت به این کشوراشاره نمود. خرید ملک تضمین اخذ ویزاهای بلند مدت و شرایط لازم اخذ اقامت برای مالک و اعضای خانواده خواهد بود. اسپانیا به عنوان یکی از قطب های گردشگری و صنعتی اروپا و به دلیل جاذبه های گردشگری همواره یکی از کشور های مورد توجه سرمایه گذاران  بوده است. باید توجه داشت که خانه از نظر ارزش هیچگاه افول نمیکند و حتی در کشور های اروپایی همیشه دارای ارزش افزوده بوده است. خرید خانه همیشه برای سرمایه گذاران در کشور های دیگر بهترین راه و به نفع آنها بوده است و از این روش می توان به عنوان مطمئن ترین راه برای دریافت اقامت اروپایی نام برد.


در این کشور مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک به مبلغ حداقل ۵۰۰،۰۰۰ یورو انجام می گیرد.افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند می توانند با سرمایه گذاری ۵۰۰،۰۰۰ یورو  به بالا در املاک اسپانیا همراه خانواده شان اقامت این کشور را دریافت کنند. باید توجه شود که سرمایه گذار باید ملک خود را برای ۵ سال حفظ کند. این سرمایه می تواند صرف خرید چند ملک شود و هیچ محدودیتی در تعداد املاک نمی باشد.

 

GhFbgN-1551516615.jpg

 

ویزای سرمایه گذاری اسپانیا هر دو سال تمدید شده و بعد از ۵ سال می توان اقامت دائم و بعد از ۱۰ سال شهروندی این کشور را دریافت کرد. برای حفظ و تمدید ویزا اقامت موقت نیازی به زندگی در اسپانیا نیست اما اگر بخواهید اقامت دائم اسپانیا را بدست آورید باید هر سال ۶ ماه را در کشور اسپانیا بگذرانید. 

لازم به ذکر است که زبان اسپانیایی پرگویش‌ترین زبان بین المللی در جهان است. چنانچه قصد مهاجرت و اقامت در کشور اسپانیا را دارید حتما زبان اسپانیایی را فرا بگیرید. در دیاکو دوره‌های زبان اسپانیایی بصورت کلاسهای گروهی و خصوصی ارائه می‌گردد. 

34AUzk-1551516946.jpg

 

۲- اقامت در کشور پرتغال از طریق خرید ملک


کشور پرتغال با آب و هوایی جذاب، سواحل زیبا و جوامع دوستانه ؛ فرهنگی غنی؛ محیط ایده آل امن و پایدار برای رشد خانواده کسب و کار و یا سفر؛ مقصدی عالی برای افرادی است که به دنبال خرید ملک برای گرفتن اقامت هستند.ارزش متوسط خانه ها در این کشور به طور چشمگیری در طول مشکلات اقتصادی پرتغال کاهش یافته و در سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ به حدود ۱۱ درصد کاهش پیدا کرده است. با این وجود، پس از پایان سال ۲۰۱۲ در پرتغال، بازار به خوبی بهبود پیدا کرده و دوباره در سال ۲۰۱۳ به سطح مثبتی رسیده است و نشانه هایی از رشد پایدار از ۲۰۱۵ به بعد در املاک این کشور وجود دارد.باید در نظر گرفت که برای گرفتن اقامت از طریق خرید ملک در این کشور باید ملکی به ارزش حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورو خریداری شود. با خرید ملک در کشور پرتغال می توان بدون محدودیت به خارج از کشور رفت و آمد کرد بدون اینکه به اقامت دائم کشور پرتغال نیازی داشته باشید وبعد از مدت ۵ سال اقامت دائم کشور پرتغال را به دست بیاورید.

 

IQVF1Y-1551517040.jpg


۳- اقامت در کشور یونان از طریق خرید ملک


کشور یونان یکی از اعضای محدوده ی شنگن است، پس فرد دارنده ی اقامت یونان، می تواند آزادانه در اتحادیه ی اروپا سفر کند و این برایش مزیت محسوب میشود. فاصله نزدیک یونان به ایران که با پرواز مستقیم حدود ۳ ساعت است، غذاهای خوب و لذیذ، آب و هوای گرم مدیترانه‌ایِ، مردمان خونگرم و خوش اخلاق و حضور در منطقه شنگن، یونان را به یکی از محبوب‌ترین کشورهای مقصد برای مهاجرت نزد ایرانیان تبدیل کرده است. در تاریخ ۱۸ آوریل سال ۲۰۱۳، یونان قانون جدیدی را معرفی کرده که در آن به شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ،اجازه ی اخذ اقامت یونان با خرید ملک در این کشور داده می شود. حداقل ارزش ملک خریداری شده باید ۲۵۰.۰۰۰ یورو باشد. اجازه ی اقامت یونان پس از این سرمایه گذاری برای دوره ی ۵ ساله به متقاضی تعلق می گیرد و این فرآیند تا زمانی که ملک در اختیار مالک خود باشد، تمدید می شود.

 

iRXiC4-1551517074.jpg

 

باید توجه شود که امکان سرمایه گذاری ۲۵۰.۰۰۰ یورو می تواند برای یک یا دو ملک باشد و اقامت دائم به سرپرست و اعضای تحت تکفل که شامل همسر و فرزندان  زیر ۲۱ سال تعلق می گیرد. اقامت دائم یونان تا ۵ سال نیاز به تمدید ندارد، ملک خریداری شده  قابل اجاره دادن می باشد و پس از گذشت ۵ سال که اقامت دائم خود را گرفتید، ملک قابل خرید و فروش است. با ۷ سال زندگی در این کشور می توان حق شهروندی یونان را نیز دریافت کرد. همچنین امکان زندگی و کار در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود دارد که مزیت مهمی محسوب می شود.
به طور کلی باید توجه داشت که امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در تمامی کشورهای اروپایی وجود ندارد و بسیاری ازکشورهای اروپایی صرفاً با خرید یک ملک به فرد مهاجر اقامت اعطا نمی‌کنند.
 برای گرفتن اقامت از طریق خرید ملک در کشورهای اروپایی ذکر شده باید در نظر داشت که فرد نباید در گذشته حضور غیر قانونی در خاک آن کشور را داشته باشد، سن متقاضی باید ۱۸ سال به بالا باشد، ریجکتی ویزا از هیچ یک از سفارت های کشورهای عضو شنگن نداشته باشد، متقاضی از لحاظ جسمانی سالم باشد و از لحاظ اقتصادی باید شرایط خوبی داشته باشد در واقع به این معنی که شخص بتواند هزینه های زندگی خود و خانواده اش را به راحتی بپردازد.

 

Kobfhg-1551517100.jpg


از مزایای مهاجرت به این روش می توان به رفت و آمد آزاد و بدون نیاز به ویزا به کشورهای حوزه ی شینگن اشاره کرد و هم چنین اینکه فرد نیازی به دانستن زبان این کشور و یا داشتن مدرک زبان نخواهد داشت. خرید ملک امکان اخذ اقامت برای فرد و اعضای خانواده اش (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) را فراهم می کند و برخلاف روش های ثبت شرکت و سرمایه گذاری برای مهاجرت نیازی به پرداخت مالیات های سنگین وجود ندارد. اخذ اقامت از طریق خرید ملک، امکان تحصیل رایگان را برای فرد در کشورهای اتحادیه ی اروپا فراهم می کند و نیز می تواند به راحتی در بانک های اروپایی حساب باز کند.
 قبل از خرید ملک بهتر است تحقیقات جامع و کاملی در خصوص محل و منطقه و قیمت ارز و بازار مسکن و موقعیت ملک مورد نظر در آن کشور انجام دهید و برای خرید ملک با مشاورین متخصص و وکلای آشنا به قوانین مهاجرت آن کشور مشورت نمایید تا اولا با قیمت معقول و متعارف درآن منطقه بخوبی آنا شوید ثانیا خرید ملک منجر به مهاجرت و در نهایت اخذ اقامت در کشور مورد نظرگردد. در آخرتوجه داشته باشید اینکه شما چه هدفی را از مهاجرت دنبال می کنید بسیار مهم است اما رسیدن به جواب این سوال که مشخصاً چه روشی برای شما و خانواده تان مناسب تر است اصلی ترین ماموریت شما در کل فرآیند مهاجرت می باشد.

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!