حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری در سال ۲۰۱۹

این روزها مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری به یکی از گزینه‌های مطرح در بین افرادی که قصد مهاجرت دارند، تبدیل شده‌است. در صورتی که بتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، شما شهروند کانادا محسوب خواهید‌شد و می‌توانید از تمام امکانات موجود مانند هر شهروند دیگری استفاده کنید. با این حال، معیارهای مشخصی برای یک مهاجرت آسان وجود دارد که در صورتی وضعیت شما با این معیارها تطبیق داشته‌باشد، می‌توانید پروسه راحت‌تری را برای دریافت ویزا طی کنید. مهارت در زبان انگلیسی یکی از این معیارهاست که از طریق آزمون آیلتس این مهارت ارزیابی می‌شود.
حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری در سال ۲۰۱۹

همان طور که می‌دانید کانادا کشوری دو‌زبانه است و دو زبان انگلیسی و فرانسه زبان‌های رسمی این کشور هستند. البته احتیاجی نیست که شما بر هر دو زبان مسلط باشید اما تسلط بر هر دو آنها امتیاز بیشتری برای شما خواهد داشت. داشتن دانش در زبان انگلیسی و تسلط بر آن معیاری بسیار جدی و مهم می‌باشد. چراکه علاوه بر ضرورت آن در محیط‌های آکادمیک و حرفه‌ای، شما در مکالمات فردی و روزمره خود و ارتباط با سایرین نیاز مبرمی به زبان خواهید‌داشت.

 

سیستم بین المللی سنجش زبان انگلیسی (IELTS)

 

اگر زبان اول شما انگلیسی باشد و بخواهید از طریق برنامه اکسپرس انتری به کانادا مهاجرت کنید، می‌بایست در آزمون آیلتس که یکی از محبوب‌ترین آزمون‌ها می‌باشد، شرکت کنید. همان طور که می‌دانید این آزمون مورد توجه بسیاری از شرکت‌ها و مراکز دولتی است. این آزمون یک سیستم برتر است که استانداردهای بین المللی زبان انگلیسی را مورد سنجش قرار می‌دهد.
 

2Idotm-1570524237.jpg

 

مهارت متقاضیان در چهار حوزه کلیدی زیر سنجیده می‌شود:


بخش لیسنینگ یا شنیداری (Listening): این بخش حاوی ۴۰ سوال است که ۳۰ دقیقه زمان به آن اختصاص دارد و ۱۰ دقیقه اضافی برای انتقال پاسخ ها به پاسخنامه به شما داده می‌شود.
بخش ریدینگ یا خوانش (Reading): این بخش هم شامل ۴۰ سوال است که برای تکمیل آن ۶۰ دقیقه زمان به شما داده خواهد‌شد.
بخش رایتینگ یا نوشتاری (Writing): این بخش شامل دو قسمت است که ۶۰ دقیقه زمان برای پاسخ به این بخش به شما داده‌ خواهد‌شد.
بخش اسپیکینگ یا گفتاری(Speaking): این بخش شامل ۳ قسمت است که زمانی در حدود ۱۱ تا ۱۴ دقیقه به آن اختصاص داده می‌شود.

 

استفاده از نمره آیلتس برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری ۲۰۱۹

 

اداره مهاجرت کانادا به عنوان بالاترین ارگان مهاجرت فدرال کشور ، نمرات آیلتس را تا دو سال دارای اعتبار می‌داند. بر همین اساس،  این اداره حداقل نمره مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری را تعیین می‌کند. اگر زبان اول و انتخابی شما، انگلیسی است، به جدول زیر مراجعه کنید تا با سیستم نمره‌دهی این آزمون که بر اساس سیستم رتبه بندی جامع (CRS) می‌باشد، آشنا شوید.

 

5Ga0SK-1570524545.jpg


 

مدت زمان لازم برای گذراندن مراحل برنامه اکسپرس انتری

 

لازم است بدانید مدت زمان لازم برای طی مراحل برنامه اکسپرس انتری معمولا" ۶ ماه است. توجه داشته‌باشید که نمره آیلتس شما باید برای کل مراحل و فرایند مهاجرت شما که شامل نوع برنامه ، گزینش و وضعیت اقامتی شما می‌باشد ، معتبر باشد. بنابراین، اگر اعتبار نمره شما در حال منقضی‌شدن است اما کارهای مهاجرتی شما هم چنان ادامه دارد، بهتر است مجددا" در آزمون شرکت کنید تا نمره جدیدی را به مسئولین مربوطه کانادایی ارائه دهید.

 

bs-dI_-1570524682.jpg

 

نمره آیلتس برای اقامت دائم کانادا در سال ۲۰۱۹

 

از آنجا که برنامه اکسپرس انتری یک سیستم مهاجرتی امتیاز محور است، شما باید بدانید که چه امتیازی برای نمره IELTS خود در برنامه اکسپرس انتری کسب می‌کنید.
همان طور که می‌دانید آیلتس عامل بسیار مهمی در محاسبه امتیاز CRS شما برای ویزای اقامت دائم کانادا است. اگر می‌خواهید بالاترین امتیاز مهارت زبان را تحت سیستم CRS  بدست آورید، می‌بایست نمره CLB ۱۰ یا بالاتر را کسب کنید. با این حال، اگر امتیازهای فاکتورهای دیگر شما مانند سن، تحصیلات، سابقه کاری و میزان انطباق پذیری خوب باشد، با داشتن نمره CLB ۷ می توانید واجد شرایط مهاجرت باشید. اگر به دنبال یادگیری زبان دوم هستید، شما باید نمره CLB ۵ و بالاتر از آن را کسب کنید تا بتوانید امتیاز بالایی در سیستم CRS بدست آورید.

 

Rt0XDy-1570524604.jpg

 

همان طور که می‌دانید آزمون آیلتس دارای دو بخش است، بخش اول جنرال و بخش دوم آکادمیک است. اما لازم است بدانید فقط نمرات جنرال در برنامه اکسپرس انتری قابل استفاده و لازم است، بنابراین بخش آکادمیک را انتخاب نکنید.

 

شرح مختصری از امتحان IELTS و بخش های اصلی آن:

 

سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی ، IELTS، یک آزمون مهارت زبان انگلیسی است که در بیش از ۵۰۰ مرکز در ۱۲۰ کشور برگزار می‌شود. این آزمون توانایی ارتباط موثر در زبان انگلیسی را ارزیابی می‌کند که توسط دانشگاه ها و مراکز مختلفی در بسیاری از کشورها مانند استرالیا، کانادا، انگلستان و ایالات متحده آمریکا، برای اهداف کاری و یا تحصیلی به رسمیت شناخته می‌شود.

این آزمون شامل چهار بخش اصلی است که عبارتند از: لیسنینگ دارای چهار بخش و ۴۰ سوال، اسپیکینگ شامل مصاحبه‌ای ۱۵ دقیقه‌ای، ریدینگ شامل سه بخش و مجموعا" ۴۰ سوال و رایتینگ شامل دو متن.
همان طور که می‌دانید طیف نمرات این آزمون از ۱ تا ۹ هستند که در برخی مراکز حداقل نمره ۶ برای هر بخش در نظر گرفته شده‌است.
 

 

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!