شرایط تحصیل در دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد با سابقه ترین موسسه آموزش عالی در ایالات متحده امریکا است که در سال ۱۶۳۶ میلادی تاسیس شده است. نام هاروارد برگرفته از نام اولین واقف خود، جان هاروارد است که در سال ۱۶۳۸ درگذشت و کتابخانه و نیمی از املاک خود را به این موسسه واگذار کرد.
شرایط تحصیل در دانشگاه هاروارد

مجسمه جان هاروارد امروز در محوطه جلو دانشگاه هاروارد قرار دارد و شاید مهمترین مشخصه این دانشگاه است. veritas به معنی حقیقت(Truth) شعار این دانشگاه است. در گذشته این دانشگاه با نام کالج هاروارد شناخته میشد. این دانشگاه در شهر کمبریج ایالت ماساچوست آمریکا قرار دارد. دانشگاه هاروارد در حال حاضر با داشتن ۲۲۰۰۰ دانشجو و ۴۶۷۱ عضو هیئت علمی به دنبال ایجاد بالاترین سطح تدریس، یادگیری و تحقیق و توسعه است. دانشگاه هاروراد بیش از ۳۶۰۰۰۰  فارغ التحصیل در سرتاسر جهان دارد. جالب است بدانید افراد مشهور و شناخته شده ای در بین فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند. در بین رئیس جمهوران آمریکا افرادی مثل جان آدامز، جان کوئینسی آدامز، رادرفورد بیرچارد هیز، تئودور روزولت، فرانکلین دلانو روزولت، جان اف. کندی، و باراک اوباما، یا در بین هنرمندان شخصیت هایی مثل ناتالی پورتمن، کونن اوبراین، دیمین شزل، مت دیمون. موسس فیس بوک یکی از بزرگترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی نیز در این دانشگاه تحصیل کرده است. 

هاروارد یک تجربه بی نظیر برای دانشجویانی است که علاقه زیادی به تحقیق در مورد موضوعات و مباحث چالشی قرن ۲۱ دارند. این دانشگاه به حدود ۶۰% از دانشجویان خود کمک مالی۱۶۰ میلیون دلاری اختصاص داده است. رنکینگ جهانی سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نشان می دهد این دانشگاه رتبه سوم را در بین دانشگاه های جهان کسب کرده است.

 

cbviZe-1555917700.jpg

 

سر در این دانشگاه لوحی نصب شده است که متن زیر بر روی آن نوشته شده است:
"چون خداوند به‌سلامت ما را به سرزمین نیوانگلند رسانید، به یاری او خانه‌های خود را ساختیم و برای ادامه زندگانی خود وسایلی برانگیختیم و مکان‌های مناسبی برای پرستش پروردگار پی‌افکندیم و به تشکیل یک دولت غیرنظامی همت گماشتیم. اما آرزوی بزرگی را که در قلب خود می‌پروراندیم و در پی تحقق آن روزشماری می‌کردیم، آموزش و پرورش بود که سعادت جاودانه در پی داشت. ما نمی‌خواستیم که دیو بی‌سوادی در کلیساها به جای ماند و کشیشان ما در تاریکی و نادانی به‌سر برند."


دانشکده ها و دپارتمان های علمی

دانشگاه هاروارد شامل ۱۱ دانشکده و چندین موسسه، مدرسه و مرکز علمی است. مدرسه ها و مراکز علمی این دانشگاه دوره های مختلفی را در زمینه های متفاوتی برگزار می کنند و در آخر به دانش اموختگان آن دوره مدرک معتبر اعطا می کنند. دانشگاه هاروارد ۴۶ رشته در مقطع کارشناسی، ۱۳۴ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۳۲ رشته در مقطع دکتری و یا بالاتر به دانشجویان ارائه می دهد.
در زیر، لیستی از دانشکده ها، مدارس و مراکز علمی دانشگاه هاروارد اورده شده است.
دانشکده کسب و کار،
 کالج هاروارد، 
بخش آموزش پیوسته،
 دانشکده دندانپزشکی،
دانشکده طراحی،
دانشکده الهیات، 
دانشکده تحصیلات تکمیلی،
دانشکده  مهندسی، 
دانشکده علوم و هنر، 
دانشکده حقوق، 
دانشکده پزشکی،
 دانشکده بهداشت عمومی، 
موسسه مطالعات پیشرفته رادکلیف، 
مدرسه کندی هاروارد
و مدرسه علوم و هنر.

JPQnfm-1555917743.jpg

 

درخواست پذیرش در دانشگاه هاروارد


قطعا آرزوی هر دانشجویی تحصیل در دانشگاه بزرگ و مطرحی همچون هاروارد است. در این بخش به بررسی اطلاعاتی در خصوص دریافت پذیرش در این دانشگاه می پردازیم. 
برای این کار شما ابتدا باید درخواست خود را برای دانشگاه ارسال کنید. 
حالا نوبت به تکمیل اطلاعات می رسد. در قدم اول  شما باید اطلاعات شهروندی و فردی خود را مثل نام، تاریخ تولد، جنسیت و ... تکمیل کنید. بعد از آن نوبت به تکمیل اطلاعات همسر و یا خانواده خود، اطلاعات تحصیلی مثل وقفه های احتمالی در تحصیل، نمرات تحصیلی، افتخارات و برنامه های آینده خود می رسد. اگر در آزمون هایی مثل تافل شرکت کرده اید، نوع آزمون و نمره آن را وارد می کنید. در قسمت بعد تجربه های کاری و یا فعالیت های فوق برنامه ای که داشتید را ذکر میکنید. در قدم بعدی از شما خواسته می شود تا متنی را بنویسید. موضوع این متن به انتخاب خود شماست. این نوشتار فرصتی برای نشان دادن خودتان است، چراکه نحوه نوشتار و موضوع، بازتابی از الویت ها و دغدغه های فکری شماست.  چنانچه اطلاعاتی دارید که لازم است ذکر کنید اما در بخش های قبلی این کار را انجام ندادید، میتوانید در قسمت اطلاعات اضافی ان را وارد کنید. 
در آخر وارد بخش سوالات اختصاصی دانشگاه هاروارد می شوید؛ سوالاتی درخصوص ترجیح شما برای زمان شروع ترم، رشته تحصیلی مورد علاقه تان، فعالیت هایی که تمایل دارید در دانشگاه انجام دهید و مواردی از این دست از شما پرسیده می شود. بهتر است مدارک خود را در اسرع وقت تکمیل و ارسال کنید تا مطمین باشید اطلاعات شما به موقع بررسی میشود.

ZzAUZb-1555937326.jpg

 

فرمهای مورد نیاز، آزمونها و ارزیابیها


درخواست ثبت نام خود را با داشتن موارد زیر شروع کنید:
•    هزینه ای معادل ۷۵ دلار (اگر پرداخت این هزینه برای شما مشکل است، میتوانید به دانشگاه درخواست دهید تا از تسهیلات رایگان دانشگاه استفاده کنید.)
•    گزارش سالانه و میان سال دبیرستان ( ریز نمرات) 
•    ارزیابی دو معلم (از دو معلم در زمینه های مختلف تحصیلی که شما را به خوبی می شناسند برای تکمیل فرم های ارزیابی معلم کمک بگیرید)
•    ACT یا SAT
•    دو آزمون موضوعی SAT ( در صورت نداشتن مشکل مالی توصیه می شود)
•    آپشنال: AP، IB و یا نتایج دیگر آزمون ها.

 

چه زمانی درخواست ثبت‌نام دهیم؟


شما تا اول نوامبر هر سال فرصت دارید تا درخواست اولیه خود را برای نام‌نویسی ثبت کنید. از اواسط دسامبر درخواست ها به دانشگاه ارجاع داده می شود. آخرین مهلت تصمیم گیری در خصوص پذیرش و کمک مالی به ترتیب تا اول ژانویه و اول فوریه است. اگر قصد انتقالی دارید، تا اول مارس فرصت درخواست پذیرش انتقالی است. تقریبا اواخر مارس نتایج  درخواست پذیرش و نتایج  درخواست انتقالی نیز اول ژوئن منتشر می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام در دانشگاه هاروارد اینجا را کلیک کنید.

پیش از هر اقدامی نسبت به ثبت‌نام در دانشگاه هاروارد می‌بایست نمره زبان که پیش‌شرط ورود به این دانشگاه معتبر است را به همراه داشته باشید. ما در دیاکو دوره‌های آمادگی تافل را برای علاقه‌مندان برگزار می‌نماییم. تافل مدرک زبانی است که با در دست داشتن آن می ةوانید به رویاهای خود جامه عمل بپوشانید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برگزاری دوره‌های آمادگی تافل در دیاکو با تلفن ۷۲۱۱۴ تماس بگیرید.

 

iM0JPS-1555159242.jpg

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!