بهترین مشاغل کانادا در آینده ؛ ۳۹ فرصت شغلی (بخش سوم)

در بخش دوم از مقاله " بهترین مشاغل کانادا در آینده" به بررسی مشاغل آینده کانادا در حوزه مراقبت های بهداشتی درمانی سالمندان پرداختیم. در این مقاله قصد داریم به معرفی مشاغلی بپردازیم که حوزه فعالیتی آنها چالش های انرژی و زیست محیطی و هم چنین نیاز مداوم به آموزش و پشتیبانی از افراد است، بپردازیم. با ما در مجله دیاکو همراه باشید.
بهترین مشاغل کانادا در آینده ؛ ۳۹ فرصت شغلی (بخش سوم)

 

چالش های انرژی و زیست محیطی


همان طور که می دانید استفاده از منابع کره زمین به شیوه ای پایدار و مسئولانه، موضوعی مهم و اساسی در آینده است. بنابراین، پیدا کردن راه هایی برای مقابله با اثرات تغییرات آب و هوایی و تولید انرژی های تجدید پذیر برای پاسخگویی به نیازهای رو به رشد جمعیتی علاوه بر تایید برخی از حرفه های موجود، منجر به ظهور حرفه هایی جدید نیز می شود.


۱.    تکنسین توربین بادی


آیا می دانستید در حال حاضر قدرت بادی در حال تولید برق برای بیش از سه میلیون خانه در کانادا است؟ جالب است بدانید بیش از 250 نیروگاه بادی در سراسر کشور کانادا وجود دارد. حقیقت این است که  این یک صنعت رو به رشد است که می تواند فرصت های زیادی را در زمینه های  نصب، بازرسی، نگهداری و تعمیر توربین های بادی بزرگ برای تکنسین ها فراهم کند.
حقوق ماهانه فعلی: ۶۱/۴۶۳ دلار

 

GhwFBf-1567684249.jpg


۲.    تکنسین خورشیدی


همان طور که می دانید استفاده از انرژی خورشید راهی برای تولید انرژی پاک است. طبق پیش بینی ها، نصب پنل های خورشیدی در سقف خانه ها می تواند تقریبا نیمی از نیاز برق خانوارهای کانادایی را تامین کند. با توسعه این صنعت،  کشور کانادا به تکنسین های خورشیدی بیشتری نیاز خواهد داشت تا بتوانند چنین پنل هایی را نصب و نگهداری کنند.
میانگین حقوق و دستمزد فعلی: ۴۱/۶۰۰ دلار

 

R7C4Zn-1567684312.jpg


۳.    کشاورز شهری


با وجود نگرانی های روزافزون در مورد تاثیرات زیست محیطی شیوه های مکانیزه کشاورزی و هم چنین هزینه های مالی و بهداشتی انتقال مواد غذایی از هزاران کیلومتر دورتر، ممکن است مزارع آینده در وسط شهرها واقع شود. بنابراین ، کشاورزانی مورد نیاز خواهند بود که از روش هایی پایدار برای تولید محصولات غذایی به شیوه ای کنترل محور با افزایش تولید محصولات استفاده کنند.

 

6TPtVN-1567684404.jpg


۴.    متخصص انرژی تلف شده تجدید پذیر


جالب است بدانید تبدیل مواد زائد به منابع انرژی می تواند در سال های آینده بزرگترین تجارت باشد. به عنوان مثال، یک گروه در تورنتو در حال ایجاد یک کارخانه بیوگاز هستند که کود و زباله های مواد غذایی را به کود، برق و حرارت تبدیل می کند. با این اوصاف، کانادا به کارشناسانی با مهارت بالا نیاز دارد تا چنین فن آوری هایی را به جلو پیش برند و راه های جدیدی را برای تبدیل انواع زباله به انرژی های مفید ایجاد کنند.


۵.    Rewilder

برگرداندن مناطق آسیب دیده طبیعت به حالت طبیعی اولیه، می تواند یک شغل حرفه ای در آینده باشد. با توجه به در دسترس بودن مزارع عمودی و انتقال کشاورزی به داخل شهرها، مناطق وسیعی از زمین های زیر کشت گذشته به مناطق بیابانی تبدیل خواهند شد. این افراد می توانند جنگل‌ها را جایگزین جاده‌ها کنند و زیستگاه های جدیدی را برای پرندگان و سایر حیوانات ایجاد کنند.

 

72jrop-1567684898.jpg

 

۶.    مهندس کنترل آب و هوا


جالب است بدانید کشورهایی مانند روسیه و چین از تکنیک های باروری ابر برای کنترل بارش باران استفاده می کنند تا از این طریق بتوانند آب و هوای خشکی برای رویدادهای خاصی مثل جشن های ملی و یا مسابقات ورزشی مهیا کنند. به این ترتیب، روزی خواهد رسید که پیشرفت های علم هواشناسی ، مهندسان را قادر به تغییر الگوهای آب و هوا و حتی تعدیل برخی اثرات گرم شدن کره زمین خواهد کرد.


۷.    متخصص جداسازی کربن


امروزه سیستم هایی که کربن های منتشره را به دام انداخته و از اتمسفر حذف می کنند، به عنوان یکی از راه های ممکن برای کاهش اثرات مضر گازهای گلخانه ای مطرح می شوند. اما باید توجه داشت که بسیاری از جنبه های این فناوری هنوز در حال توسعه می باشد. این قسمت دقیقا" جایی است که متخصصان جداسازی کربن می توانند وارد شوند. آنها می توانند بر طراحی، ساخت و نگهداری سیستم ها برای حذف و ایمن نگه داشتن دی اکسید کربن تمرکز کنند.


۸.    تولید کننده انرژی امواج


جالب است بدانید اقیانوس های کره زمین پتانسیل زیادی برای تولید انرژی های تجدید ¬¬پذیر دارند، هرچند صنعت فعلی هنوز کوچک است و شماری از موانع توسعه هنوز باقی مانده اند. در حال حاضر پروژه هایی در زمینه انرژی جزر و مد در نوا اسکوشیا و بریتیش کلمبیا وجود دارد که بسیاری از آنها را می توان با پیشرفت تکنولوژی دنبال کرد.

 

-CpQ7p-1567686637.jpg


۹.    احیاگر انقراض


سوال جالبی که در این حوزه مطرح است این است که آیا می توان گیاهان و حیواناتی که قبلا" به دلیل اقدامات انسانی منقرض شده اند، بازگرداند؟ واقعیت این است که پیشرفت های علمی آینده ممکن است در نهایت این امکان را ایجاد کند. از آنجایی که بسیاری از حیوانات برای سلامتی اکوسیستم زمین حیاتی هستند، و گیاهانی که مدت هاست از بین رفته اند می توانند کلیدی برای پیشرفت های جدید دارویی باشند، این افراد می توانند نقش مهمی در آینده ایفا کنند.

 

o4PttM-1567684549.jpg


نیاز مداوم به آموزش و پشتیبانی از افراد


آموزش نیروی کار آینده نیازمند انطباق با واقعیت های آموزش فردی و توسعه مداوم مهارت است. با کاهش نرخ تولد و افزایش سن بازنشستگی در کانادا، سلامت اقتصادی کانادا به طور فزاینده ای بستگی به توانایی در جذب و پشتیبانی متخصصان ماهر از کشورهای دیگر دارد. به این ترتیب، فرصت های شغلی که بر اشتراک دانش و ایجاد ارتباطات اجتماعی متمرکزند، در حال افزایش هستند.


۱.    کتابدار


همان طور که می دانید کتابخانه تنها مرکز نگهداری کتاب نیست. این مراکز در واقع مراکزی آموزشی هستند که به منابع پیشرفته الکترونیکی دسترسی دارند. کتابداران نیز مانند متخصصان اطلاعات برای کمک به افراد در تنظیم و تجزیه و تحلیل داده ها مورد نیاز هستند. همچنین این افراد نقش مهمی در روابط اجتماعی ،طراحی و هدایت برنامه های آموزشی ویژه برای سالمندان، کودکان و مهاجرین جدید ایفا خواهند کرد.
حقوق مدون فعلی: ۶۰/۰۰۸ دلار

 

1asHwG-1567684603.jpg


۲.    طراح آموزشی


با توجه به اینکه امروزه آموزش و پرورش به سمت یادگیری شخصی پیش می رود، نیاز به طراحان آموزشی برای طراحی و ایجاد تجربه های تعاملی بیشتر می شود تا به این ترتیب دانش و مهارت در زمان واقعی کسب شود. در واقع، طراحان آموزشی از درک خود در مورد چگونگی یادگیری افراد برای ایجاد تجربه های آموزشی مناسب استفاده خواهند کرد.
حقوق مدون فعلی: ۶۲/۷۴۲ دلار

 

iyXfQf-1567684678.jpg


۳.    مشاور مهاجرت


بر اساس پیش بینی ها ، تا سال ۲۰۳۶، مهاجران ۳۰ درصد از جمعیت کانادا را تشکیل خواهند داد. (بیش از ۲۲ درصد نسبت به سال ۲۰۱۶) به این ترتیب، تقاضا برای مشاوران مهاجرتی به منظور هدایت افراد در روند پیچیده مهاجرت به کانادا بیشتر خواهد شد. در واقع، این مشاوران علاوه بر اینکه توصیه هایی در خصوص سیاست های مهاجرتی دولت کانادا ارائه می دهند، در کاغذ بازی های اداری و ارائه درخواست شما به دادگاه نیز کمک خواهند کرد. نکته مهم اینکه این مشاوران باید عضو شورای تنظیم مقررات مهاجرت کانادا باشند.
حقوق مدون فعلی: ۴۶۹/۴۶دلار


ما این عنوان از مقاله را در سه سری (بخش اول - بخش دوم) به شما ارائه دادیم تا از این طریق بتوانیم اطلاعات بیشتری در خصوص مشاغلی که در آینده در کانادا ایجاد خواهند شد و مورد تقاضا خواهند بود، در اختیار شما مخاطبان عزیز قرار دهیم. با این اوصاف، اگر به فکر مهاجرت به کشوری پیشرفته مانند کانادا هستید، بهتر است، پیش از هرگونه تصمیمی، نیازها و خلاهای شغلی  موجود در این کشور را بسنجید تا بتوانید مهارت های خود را در این حوزه ها افزایش دهید. با این حال نمی توان تسلط بر زبان انگلیسی را نادیده گرفت. اگر هنوز تسلط خوبی در زبان انگلیسی ندارید و یا مدرک بین المللی آیلتس یا تافل خود را دریافت نکرده اید، می توانید در دروه های آیلتس و یا تافل موسسه دیاکو شرکت کنید. با وجود کادر مجرب مدرسین، خیال خود را از بابت زبان خود راحت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن ۷۲۱۱۴تماس بگیرید.

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!