(بهترین مشاغل کانادا در آینده ؛ ۳۹ فرصت شغلی (بخش دوم

در بخش اول از مقاله " بهترین مشاغل کانادا در آینده" به بررسی مشاغل آینده کانادا در حوزه تکنولوژیکی، سیستم‌های هوشمند و ربات‌ها پرداختیم. در ادامه قصد داریم به معرفی مشاغلی بپردازیم که علت اصلی وجود آنها، افزایش جمعیت سالخورده در این کشور است. با ما در مجله دیاکو همراه باشید.
(بهترین مشاغل کانادا در آینده ؛ ۳۹ فرصت شغلی (بخش دوم

حقیقت این است که نمی‌توان کتمان کرد که جمعیت کانادا روز به روز در حال پیر شدن است. پیش بینی‌های کانادا نشان می دهد که تا سال ۲۰۳۶ بیش از یک چهارم جمعیت  این کشور، سنی  بیش از ۶۵ سال خواهند داشت و تقریبا هشت درصد جمعیت بالای ۸۰ سال خواهند بود. با این حساب، برای مراقبت از سالمندان کانادا تقاضای زیادی برای متخصصان مراقبت های بهداشتی ایجاد خواهد شد، هم چنین فرصت هایی نیز در زمینه های مالی و خدمات تفریحی وجود خواهد داشت. توجه داشته باشید که بعضی از این شغل ها امروزه وجود دارند، اما به دلیل افزایش جمعیت سالخوردگان ممکن است فرصت های شغلی جدیدی به مرور زمان ایجاد شود.

 

۱۵. جراح از راه دور

در حال حاضر جراحان کانادایی با استفاده از فناوری های حسگر و ابزارهای رباتیک از صدها کیلومتر دورتر  بر روی بیماران خود کار می کنند. به احتمال زیاد این روند در آینده شتاب بیشتری خواهد گرفت و فرصت های جدیدی برای مراقبت های بهداشتی در مناطق دور افتاده کشور، به ویژه در قطب شمال، ایجاد خواهد شد. با این اوصاف، در آینده ای نه چندان دور جراحان بیشتری قادر به درمان بیماران خواهند بود، بدون آن که نیاز باشد تا در همان اتاق حضور داشته باشند.
حقوق ماهانه فعلی: ۱۹۵،۳۷۲ دلار

 

۱۶. مهندسی پزشکی

همان طور که می دانید مهندسی پزشکی به عنوان پلی بین مهندسی و پزشکی تلقی می شود. این مهندسان همواره در خط مقدم توسعه راه های جدید برای تشخیص، درمان بیماری ها و صدمات احتمالی هستند. در واقع، کار آنها طراحی و ایجاد دستگاه‌های ضربان ساز، اندام های مصنوعی، لیزرهای جراحی، سیستم های تصویربرداری پزشکی و انواع دیگری از محصولات و دستگاه هایی است که به زندگی طولانی تر و سلامت بهتر افراد کمک می کند.
میانگین حقوق و دستمزد فعلی: ۸۵،۳۴۲ دلار

 

۱۷.  پرستار متخصص

پرستاران متخصص، پرستارانی هستند که علاوه بر داشتن پروانه کار، به دلیل سطح بالاتری از دانش نسبت به سایرین می توانند بیماران را ویزیت کنند، دارو و یا آزمایش برای بیماران تجویز کنند و هم چنین بیماری‌های مزمن را کنترل کنند.

 

J4GjOe-1565793590.jpg

 

البته لازم است بدانید به طور کلی شغل پرستاری در هر سطحی در سراسر کانادا مورد تقاضاست، اما پرستاران متخصص به طور ویژه ای بیشتر مورد تقاضا خواهند بود تا از این طریق باری از روی دوش پزشکان برداشته شود.
حقوق ماهانه فعلی: ۹۳،۶۰۰ دلار

 

۱۸.   فیزیوتراپیست

امروزه بازسازی عملکرد فیزیکی به دلیل افزایش جمعیت افراد سالخورده به طور فزاینده ای تبدیل به تخصصی مهم شده است. این تخصص به افراد کمک می کند تا علاوه بر مدیریت و کنترل درد بتوانند تحرک بهتری داشته باشند.

 

28ATtM-1565793636.jpg


بنابراین، فیزیوتراپیست ها و دستیاران آنها مشتریان زیادی خواهند داشت.
حقوق مدون فعلی: ۷۵،۹۲۰ دلار

 

۱۹.  متخصص بهداشت دهان و دندان

همان طور که می‌دانید کمک به افراد مسن برای مراقبت مناسب از دندان ها و لثه ها می تواند راه بسیار خوبی برای حفظ سلامتی آنها باشد. بدیهی است با افزایش سن افراد، آنها بیشتر مستعد ابتلا به انواع مشکلات دندان، از بین رفتن ریشه و یا از دست دادن دندان هستند.
 

_R9cB7-1565793726.jpg

 

بنابراین، مشاهده علائم بیماری و تشریح اصول مراقبت از دهان و رعایت بهداشت دهان و دندان نقش مهمی را دهه‌های آینده ایفا خواهد کرد.
متوسط حقوق فعلی: ۷۲،۸۰۰ دلار

 

۲۰.  برنامه ریز مالی

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه افراد بعد از بازنشستگی هزینه های زندگی خود را پرداخت می کنند؟ در واقع، کار برنامه ریزان مالی این است که به مردم کمک کنند تا بتوانند برنامه هایی را  برای تامین اهداف بلندمدت مالی خود ، ایجاد و اجرا کنند. بنابراین، این افراد با آگاهی از وام های معکوس، برنامه های پس انداز بازنشستگی، حقوق بازنشستگی و برنامه ریزی املاک احتمالا"در سال های آینده مشغله زیادی داشته باشند.
حقوق مدون فعلی: ۶۴،۴۸۰ دلار

 

۲۱.  مدیر تفریحات و سرگرمی

از آنجایی که بیشتر مردم تمایل دارند تا از خانه های خود خارج شوند و  از امکانات تفریحی موجود استفاده کنند، نیاز به مدیران تفریحات و سرگرمی برای ایجاد هر چه بیشتر شادی و لذت در زندگی افراد از طریق برنامه های تفریحی اجتماعی بیشتر می شود.
 

2meUYy-1565793846.jpg

 

از جمله های کا‌رهایی که می توان در این زمینه انجام داد؛ رهبری یا هدایت انواع بازی ها، برنامه ریزی برای جشن در تعطیلات و برنامه ریزی برای سفرهای خارج شهر و یا سفرهای طولانی تر است. به این ترتیب، این ایده می تواند کمکی در جهت تکمیل ابعاد مختلف زندگی افراد باشد. 
متوسط دستمزد: ۶۵،۰۰۰ دلار

 

۲۲.  دستیار مراقبت های بهداشتی

با افزایش سن جمعیت در کانادا، نیاز بیشتری به حمایت از این افراد برای مدت زمانی کوتاه مدت و یا مداوم در امور روزمره زندگی به وجود خواهد آمد. از جمله وظایف این شغل می توان به کمک به افراد برای غذا خوردن، حمام کردن، پانسمان کردن و استفاده از سرویس بهداشتی اشاره کرد. هم چنین، می توانند به افراد در مصرف داروها و انجام تمرینات درمانی نیز کمک کنند.
میانگین حقوق و دستمزد فعلی: ۴۱،۶۰۰ دلار

 

۲۳. جراح ایمپلنت مغز

جالب است بدانید ممکن است به زودی زمانی فرا برسد که افراد تصمیم بگیرند تراشه های کامپیوتری مخصوصی را در مغز خود جای دهند تا بتوانند ارتباط مستقیمی بین ذهن و فناوری اطرافشان برقرار کنند. به عنوان مثال، این تراشه ها می توانند برای افزایش حافظه و بازگرداندن کنترل دست از کار افتاده افراد از طریق ایجاد شوک مغزی به مردم کمک کنند. بنابراین ، جراحان ایمپلنت مغز، آینده امیدوار کننده ای خواهند داشت.

 

۲۴.  متخصص ژنتیک فارما

با توجه به اینکه فرایند توالی ژنوم انسان سریع تر و آسان تر می شود، نیاز به کسانی که به طور کامل در حوزه فارماکولوژیک (مطالعه در خصوص چگونگی تاثیر ژن ها در پاسخ به داروها) تحصیل کرده اند، بیشتر می شود تا بتوانند داروها را براساس آرایش ژنتیکی هر فرد بیمار توصیه کنند.

 

R1hQ4m-1565793803.jpg

 

بنابراین، ممکن است در آینده متخصصین داروساز و تکنسین های داروسازی بتوانند دوز داروها را به جای سن و وزن ، براساس ژن های شخصی تنظیم کنند .

 

۲۵.  سازنده ارگان های بدن

سوالی که مطرح می شود این است که چرا باید برای اهدای یک ارگان از یک انسان دیگر منتظر ماند در حالیکه شما می توانید با استفاده از سلول های بنیادی خود نمونه ای سفارشی داشته باشید. واقعیت این است که به زودی به روزی نزدیک می شویم که این تکنولوژی‌ها عادی خواهد شد. جالب است بدانید که پوست، قلب، کبد و کلیه ها از جمله ارگان هایی هستند که قبلا در آزمایشگاه تولید شده اند. به این ترتیب، با پیشرفت تکنولوژی ، سفارش ارگان های مختلف بدن به مقوله ای عادی تبدیل خواهد شد.

 

۲۶.  نانو مواد

جالب است بدانید متخصصان پزشکی به زودی قادر به استفاده از روش های زیر اتمی و دستگاه‌ها برای تشخیص و درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها خواهند بود. به عنوان مثال، دستگاه های نانومقیاس را می توان برای نظارت بر شیمی درمانی یا فعالیت امواج مغزی اعمال کرد. شاید برایتان جالب باشد که  نانو ربات های کوچک حتی می توانند برای تعمیر سلول های آسیب دیده یا اصلاح نواقص ژنتیکی مورد استفاده قرار گیرند.

 

۲۷.  مدیر پایان زندگی

شاید بتوان گفت در آینده افرادی که در دهه های ۸۰ ، ۹۰ و یا حتی بالاتر از آن زندگی می کنند، دیگر همچون گذشته راز و رمزی در این طول عمر نداشته باشند. احتمالا" در آینده ای نزدیک برنامه ریزی برای پایان زندگی به اندازه برنامه ریزی برای دوران بازنشستگی معمول خواهد شد. با این روند، نیاز به مدیران پایان زندگی بیشتر خواهد شد تا با یک برنامه ریزی، به افراد در چگونگی سپری کردن روزهای پایانی عمر خود ، کمک کنند.


پیشنهاد می کنیم برای ادامه این مقاله، بخش سوم آن را در شماره های بعدی مجله دیاکو دنبال کنید.

هم چنین می توانید برای مطالعه بخش اول از این مقاله به این لینک رجوع کنید.
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!