بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران چه ویژگی‌هایی دارد؟

این روزها متقاضیان زیادی به دنبال یادگیری زبان انگلیسی به صورت خصوصی یا گروهی در آموزشگاه های مختلفی هستند. اما چالش اصلی این روزها انتخاب بهترین آموزشگاه است. طبیعی است که اگر شما متقاضی شرکت در دوره های مختلف زبان انگلیسی هستید، احتمالا" در جست و جوی موسسه ای خواهید بود که علاوه بر کیفیت آموزشی بالا، معقول ترین هزینه را برای شما داشته باشد. تیم تحریریه مجله دیاکو در این عنوان از مقاله به دنبال معرفی شاخص ها و معیارهایی در این زمینه است. توصیه می کنیم اگر دغدغه انتخاب آموزشگاه زبان انگلیسی را دارید، این مطلب را دنبال کنید.
بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران چه ویژگی‌هایی دارد؟

اینکه یک آموزشگاه خوب از نظر افراد مختلف چه ویژگی های دارد ، امری نسبی تلقی می شود. چراکه افراد، سلایق و نظرات متفاوتی دارند. مثلا" ممکن است فردی در یکی از آموزشگاه ها ثبت نام کند و از امکانات و شرایط موجود راضی بوده باشد و نتیجه خوبی را هم گرفته باشد. اما بعد از معرفی به فردی دیگر، چنین تجربه ای برای شخص جدید ایجاد نشود و به فردی ناراضی تبدیل شود. چراکه آموزشگاه مورد نظر خواسته ها و انتظارات او را برآورده نکرده است. شهر تهران با وجود امکانات و شرایط مختلف، با طیف وسیعی از موسسات و آموزشگاه های زبان مواجه است که هر یک خود را به عنوان بهترین، معرفی می کند. اما در این بین، آن موسسه ای برنده است که بتواند نظر افراد با سلایق مختلف را به خود جلب کند و بتواند متناسب با نیاز و انتظارات آنها به ارائه خدمات آموزشی بپردازد. اما چه آموزشگاه هایی می توانند چنین خدماتی ارائه دهند؟ به طور قطع می توان گفت برای رسیدن به چنین سطحی، یک آموزشگاه می بایست چندین سال بر روی توسعه کیفیت خدمات آموزشی خود کار کرده باشد و پس از بارها آزمون و خطا و بهره گیری از مشاوره های تخصصی و فنی در این زمینه به سطحی قابل قبول و با ثبات در ارائه خدمات آموزشی رسیده باشد. البته نمی توان از کادر آموزشی و مدرسین مجرب و حرفه ای آموزشگاه نیز چشم پوشی کرد.

 

TQx0PI-1569766648.jpg


آموزش تخصصی جنبه های مختلف یک زبان


یکی از ویژگی های آموزشگاه های معتبر زبان انگلیسی، کار تخصصی بر روی جنبه های مختلف یک زبان است. همان طور که می دانید یک زبان خارجی به خودیِ خود دارای جنبه ها و ابعاد متفاوتی است که هر کدام می تواند به عنوان پروژه و دوره ای مجزا تلقی شود. بنابراین، پوشش هر بخش به شکلی کامل و جامع کار ساده ای نخواهد بود. اما یک آموزشگاه تخصصی همواره سعی می کند تا همه ابعاد و بخش های زبانی را به بهترین وجه پوشش دهد. به عنوان مثال برگزاری دوره‌هایی آموزشی مانند آیلتس، PTE، تافل، CELPIP، مکالمه تجاری، دوره تربیت مدرس، دوره خبر ، دوره بحث آزاد و نمایش و موارد دیگر بسیاری می تواند نمونه های مناسبی باشد. بد نیست بدانید آکادمی زبان دیاکو با ۱۵ سال سابقه در زمینه آموزش زبان انگلیسی علاوه بر دوره های ذکر شده، طیف وسیع و متنوعی از دوره ها را در برنامه آموزشی خود جای داده است.
نکته قابل توجه دیگر این است که یک آموزشگاه زبان انگلیسی معتبر و تخصصی این توانایی را داشته باشد تا برای تمامی سنین، دوره های مناسبی را در نظر بگیرد. به عنوان مثال موسسه زبان دیاکو علاوه بر دوره های بزرگسال که خود شامل طیف وسیعی از دوره ها می باشد، دوره هایی برای سنین کودک و نوجوان نیز در نظر دارد.

 

Jyz6X4-1569764789.jpg

 

استفاده از کادر مجرب مدرسین


بعضی از آموزشگاه های زبان تنها به دنبال مدرسینی هستند تا با هزینه ای کم به تدریس در موسسه بپردازند. در این میان شاید تنها چیزی که کمتر برای آنها اهمیت دارد، میزان دانش مدرسین در زبان انگلیسی است. اما آموزشگاه هایی که به طور تخصصی بر روی زبان انگلیسی کار می کنند، شرایط و الزامات استاندارد و خاصی را برای ورود مدرسین به مجموعه خود در نظر می گیرند. به این ترتیب ورود به این گونه موسسات کار راحتی نخواهد بود. خوشبختانه آکادمی زبان دیاکو در این زمینه نیز جزو برترین ها قرار دارد. چنانچه می خواهید به عنوان مدرس در آکادمی زبان دیاکو مشغول شوید، می بایست حتما یکی از مدارک بین المللی تربیت مدرس مثل TKT، TESOL، CELTA و یا DELTA را دارا باشید. البته در صورتی که در دوره های تربیت مدرس شرکت نکره اید، می توانید در آکادمی زبان دیاکو شرکت کرده و دوره رسمی تربیت مدرس را در این مرکز سپری کنید. در صورت کسب نمره ای قابل قبول و رضایت موسسه، می توانید به عنوان مدرس در این مرکز مشغول بکار شوید.

 

LPS8Ai-1569763634.jpg


استفاده از منابع آموزشی به روز و کاربردی


اگر جست و جویی در اینترنت داشته باشید با سیل عظیمی از منابع آموزشی مواجه می شوید. این منابع سالانه به روز شده و ویرایش های جدیدی از آنها روانه بازار می شود اما واقعا" کدام منبع مناسب آموزش زبان انگلیسی است؟ حقیقت این است که نمی توان پاسخ قطعی به این پرسش داد. اما آن چیزی که واضح و روشن است این است که منبع انتخابی می بایست حتما" متناسب با سطح متقاضی باشد، چراکه منابع ساده منجر به خستگی و دلزدگی زبان آموز شده و تغییری در میزان دانش و مهارت او ایجاد نمی شود. از طرف دیگر چنانچه منبعی دشوار و سخت به عنوان رفرنس آموزشی در نظر گرفته شود، شاهد سرخوردگی و بازدهی پایین زبان آموز خواهید بود. باید توجه داشت که منبع انتخابی علاوه بر تناسب با سطح مورد نظر، صرفا" جهت آموزش به غیر انگلیسی زبانان ( افراد خارجی) طراحی شده باشد.
با این اوصاف یکی دیگر از ویژگی های یک آموزشگاه زبان انگلیسی، استفاده از منابع آموزشی مناسب است. آموزشگاه زبان دیاکو با همفکری کادر اموزشی  همواره سعی دارد تا منابعی به روز، کاربردی و مناسب هر سطح را برای زبان اموزان در نظر گیرد. به عنوان مثال منابعی مثل Family & friends، First Friends ،Project و Solutions برای کودکان و نوجوانان، Speakout برای مکالمه ، مجموعه کتب آیلتس از انتشارات Collins برای متقاضیان ایلتس و مجموعه کتاب های PTE انتشارات پیرسون نمونه هایی از منابعی به روز و کابردی هستند که در موسسه دیاکو تدریس می شوند.

 

xhkKhs-1569763713.jpg


آموزش به روشی مدرن


از دیگر شاخصه های یک آموزشگاه خوب و مناسب، امکانات و سیستم های به روز و مدرن می باشد. ما در موسسه دیاکو همواره سعی می کنیم تا با توجه به نیاز زبان اموزان، امکاناتی را برای انها فراهم کنیم. در این بین افرادی هستند که به دلیل بُعد مسافت و یا مشغله های زیاد زندگی، امکان حضور در کلاس را ندارند و ترجیح می دهند در دوره های مجازی شرکت کنند. این دوره به متقاضیان این امکان را می دهد تا طبق زمان بندی شخصی خود به صورت آنلاین از تدریس مدرسین دیاکو بهره مند شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های انلاین موسسه دیاکو اینجا را کلیک کنید.

 

vTmnh3-1569763822.jpg


اما قضیه به همین جا ختم نمی شود. همان طور که می دانید آزمون PTE یک آزمون رایانه محور است که برگزاری دوره آن نیازمند امکانات و لابراتوارهای مجهز می باشد. بدیهی است با وجود چنین امکاناتی شما به راحتی در محیط واقعی آزمون قرار خواهید گرفت. آکادمی زبان دیاکو در واحد VIP خود این امکان را برای شما فراهم کرده است. برای اگاهی بیشتر درباره دوره امادگی آزمون PTE به صفحه دوره های آموزشی دیاکو مراجعه کنید.
 

 

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!