با سطح پیشرفته زبان (CAE) در کمبریج آشنا شو!

آزمون CAE که مخفف عبارت Certificate in Advanced English است، برای زبان‌آموزان سطح C1 توسط دانشگاه کمبریج طراحی شده‌ است.سطح  پیشرفته زبان یا همون سطح C1، که در چارت و سیستم آموزش کمبریج به آن CAE نیز گفته می شود یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی در کمبریج است. مدرک آزمون CAE نشان می‌دهد که سطح زبان و مهارتهای زبانی شما در حد پیشرفته است و این مدرک گواهی معتبری است برای تایید سطح زبان پیشرفته ی شما به کارفرمایان، دانشگاهها و هر کسیکه به دنبال آگاهی از سطح زبان شماست.
با سطح پیشرفته زبان (CAE) در کمبریج آشنا شو!

 

- بیش از ۹۰۰۰ موسسه آموزشی، مشاغل و ادارات دولتی در سراسر جهان سطح C1 یا CAE را به عنوان اثبات موفقیت سطح بالا در یادگیری زبان انگلیسی پذیرفته‌اند. آماده‌سازی برای سطح C1 یا CAE به زبان‌آموزان کمک می‌کند مهارت‌های زبانی را در حد پیشرفته برای استفاده بیشتر از تحصیل، کار و زندگی در کشورهای انگلیسی زبان به دست بیاورند.
این آزمون، در چارت پلکانی و نمودار پیشرفت آزمونهای دانشگاه کمبریج بین سطح B2 و سطح C2 قرار گرفته است.

مدرک پیشرفته یا همان CAE نشان می دهد که شما می‌توانید:
- دوره های آکادمیک را در سطوح ارشد در دانشگاه دنبال کنید.
- ارتباط موثر در سطح مدیریتی و حرفه‌ای برقرار کنید.
- با اطمینان در جلسات محل کار یا آموزش‌ها و سمینارهای دانشگاهی شرکت کنید.
- توانایی‌های زبانی خود را با سطح بالایی از تسلط نشان بدهید.

 

ujaeZl-1607168865.jpg

 

برای شرکت و موفقیت در هر آزمون در ابتدا می بایست خیلی خوب با ساختار آن آزمون آشنا شوید. پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با جزییات آزمون CAE بیشتر آشنا شوید.

دلایل انتخاب آزمون CAE :


- آزمونهای CAE بصورت مستمر در هر فصل در سنترهای دانشگاه کمبریج در سراسر جهان در حال برگزاریست. این آزمون بمانند دیگر آزمونهای دانشگاه کمبریج  در ۲۸۰۰ مرکز امتحانی و سنتر بین المللی در سراسر جهان موجود است.
- اعتبار این مدرک توسط بیش از ۹۰۰۰ موسسه آموزشی، ارگانها و ادارات دولتی مورد پذیرش قرار گرفته است.
- این دوره، درهای سفر، کار و تحصیل بین المللی را به روی شما باز می‌کند.

 

قالب امتحان


 CAE بمانند اکثر آزمونهای بین المللی زبان هر چهار مهارت زبانی شما را مورد ارزیابی قرار می دهد. 
آزمون به روز شده، از چهار بخش برای آزمایش مهارت‌های زبان انگلیسی شما تشکیل شده است: 

۱.آزمون مهارت خواندن Reading and Use of English
زمان: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
شامل ۵۶ سوال که نشان می‌دهد شما با انواع مختلف متن مثل داستان، روزنامه و مجله مواجه میشوید. این آزمون با استفاده از انواع مختلف تمرینات نشان می‌دهد که تا چه میزان میتوانید روی دستور زبان و واژگان خود کنترل داشته باشید. سطح دانش گرامر و دامنه لغات در موفقیت این بخش بسیار تاثیرگزار است.

۲.آزمون مهارت نوشتاری
زمان: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
در ۲ بخش مختلف، شما باید دو انشای متفاوت بنویسید، مثلا در قالب: مقاله، نامه/ ایمیل، پروروزال، گزارش و یا بررسی یک موضوع.

۳. آزمون مهارت شنیداری
زمان: حدود ۴۰ دقیقه
شامل ۳۰ سوال که توانایی شما را در پیگیری و درک طیف وسیعی از مطالب گفتاری مثل مصاحبه، پخش رادیویی، سخنرانی، گفتگو و مکالمات روزمره را آزمایش می‌کند.

 

A2H_um-1607168917.jpg

 

۴. آزمون مهارت گفتاری
زمان:۱۵  دقیقه برای هر جفت داوطلب
این بخش از آزمون، توانایی شما برای برقراری ارتباط موثر در موقعیتهای رو در رو را آزمایش می‌کند. در این بخش، شما وارد صحبت با داوطلب دیگری خواهید شد. این یک ارزیابی واقع‌بینانه و قابل اعتماد از توانایی شما در استفاده از انگلیسی برای برقراری ارتباط ایجاد می‌کند و به شکلی منصفانه مهارت گفتاری‌تان را محک می‌زند.

 

نتایج آزمون CAE


نتایج آزمون CAE یا پیشرفته در مقیاس انگلیسی کمبریج گزارش می‌شود.
شما برای هر یک از چهار مهارت (خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن) و استفاده از زبان انگلیسی نمره جداگانه دریافت خواهید کرد و درک درستی از عملکرد خود در هر مهارت به دست خواهید آورد. میانگین این نمرات هم به شما ارائه می‌شود تا نتیجه کلی آزمون خود را بدانید. 

چه زمانی ریز نتایج آزمون C1 پیشرفته خود را دریافت می‌کنید؟
همه داوطلبان ریز نمرات خود را دریافت می‌کنند و در صورت موفقیت در آزمون یک مدرک هم به آنها اعطا می‌شود.
 

چه زمانی مدرک C1 پیشرفته خود را دریافت می‌کنید؟
مدرک CAE شما، حدود سه هفته بعد از در دسترس قرار گرفتن نتایج به مرکز امتحانات‌تان ارسال و از آنجا برای شما ارسال می‌شود: از آنجاییکه این آزمون در دو فرمت قلم و کاغذ و فرمت کامپیوتری برگزار می شود چنانچه در آزمون قلم و کاغذ شرکت کرده‌اید، هفت تا نه هفته بعد از تاریخ امتحان، و اگر در آزمون رایانه ای شرکت کرده‌اید، پنج تا شش هفته بعد از تاریخ امتحان، مدرک شما به مرکز شما ارسال می‌شود.

 

zd_sTM-1607168949.jpg

 

مقیاس نمرات C1 پیشرفته


بسته به اینکه متقاضی کدام دانشگاه، کالج یا سازمانی هستید، ممکن است از شما خواسته شود که نمره یا نمرات خاصی را کسب کنید، مثلا فقط در یک مهارت خاص.
به عنوان نمونه به جدول زیر نگاه کنید:
 

2OY0K1-1626184392.jpg

 

بطور کلی نمره‌دهی در  آزمون CAE یکی از نمرات ۱۶۰ تا ۲۱۰ است. نمره لازم برای قبولی در این آزمون و دریافت مدرک، بین بازه ۱۸۰ تا ۱۹۹ است. نمره پایین ۱۸۰ به این معنی است که سطح زبان شما برابر با B2 است و هنوز برای دریافت مدرک CAE آمادگی لازم را ندارید. نمره ۲۰۰ تا ۲۱۰ نیز به این معناست که زبان شما بالاتر از C1 و برابر با C2 است. سطح نمرات به‌ صورت A، B و C مشخص می‌شود:

سطح A: بازه ۲۰۰ تا ۲۱۰| سطح B : بازه ۱۹۳ تا ۱۹۹|سطح C: بازه ۱۸۰ تا ۱۹۲
 داوطلبین با شرکت در آزمون CAE و با توجه به نمره ای اکه از این آزمون به دست می آورند مدرک بین المللی و معتبر از کمبریج انگلستان دریافت می نمایند.

 

ریز نتایج آزمون CAE 


ریز نتایج شامل آزمون CAE شامل اطلاعات زیر است:

- نمره شما در مقیاس انگلیسی کمبریج برای هر یک از چهار مهارت (خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن) و توانایی شما در استفاده از زبان انگلیسی
- نمره (A ، B ، C و سطح B2) برای امتحان کلی
- سطح CEFR شما برای آزمون کلی

 

از آنجاییکه متاسفانه دانشگاه کمبریج در ایران سنتری برای برگزاری آزمونهای خود ندارد لذا داوطلبین و متقاضیان این آزمون نیز باید برای شرکت در آن به یکی از نزدیکترین سنترها در کشورهای همسایه همچون ترکیه،‌امارات، عراق و یا ارمنستان سفر نمایند. به دلیل اعتبار و محبوبیت بالای آزمون CAE بهتر است از چندین ماه قبل اقدام به ثبت نام کنید و چنانچه که تاریخ­ های انتخابی مدنظر شما پر شده باشند چه بسا مجبور به سفر به کشور دیگری هم بشوید. پس برای اطمینان خاطر که مرکز آزمون نزدیک به خود برای آزمون CAE خواهید داشت هر چه سریع­ تر ثبت نام کنید. جهت آشنایی با تاریخ برگزاری آزمون CAE در کشورهای مختلف اینجا را کلیک کنید.

 

دوره های CAE در دیاکو

 

آکادمی زبان دیاکو،‌دوره های آمادگی CAE را در هر فصل برگزار می نماید. از آنجاییکه دوره CAE در سطح پیشرفته و جزو دوره های خاص می باشد برنامه زمانبندی و شروع کلاسها منوط به تکمیل ظرفیت نفرات آن دوره دارد. جهت آگاهی از تاریخ برگزاری کلاسهای CAE با شماره ۷۲۱۱۴ تماس حاصل نمایید.

جهت آگاهی بیشتر از دوره های سطح پیشرفته در دیاکو اینجا را کلیک کن.

 

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!