آزمون آزمایشی PTE؟ انتخاب یا اجبار؟!

آیا شرکت در آزمون آزمایشی PTE لازم است؟ آیا شرکت در آزمون آزمایشی PTE یک انتخاب است و یا به اجبار می‌بایست صورت پذیرد. این‌ها سوالاتی است که بسیاری از داوطلبین شرکت در آزمون بین المللی PTE در دیاکو از ما می‌پرسند.
آزمون آزمایشی PTE؟ انتخاب یا اجبار؟!

آیا شرکت در آزمون آزمایشی PTE لازم است؟ آیا شرکت در آزمون آزمایشی PTE یک انتخاب است و یا به اجبار می‌بایست صورت پذیرد. این‌ها سوالاتی است که بسیاری از داوطلبین شرکت در آزمون  بین المللی PTE در دیاکو از ما می‌پرسند. همانطور که می‌دانید شرکت در هر آزمونی نیازمند کسب توانایی ها و تکنیک های لازم برای کسب نمره‌ی مطلوب در آن آزمون است. داوطلبین شرکت در آزمونهای مهم و بین المللی در سراسر دنیا ضمن ثبت نام و حضور در کلاسهای آماده سازی تلاش می‌کنند تا در فرصت باقی مانده سطح دانش و سواد خود را بالا برده و با محتوای آزمون مربوطه آشنا شوند. ولی سوال اساسی این است که آیا تنها با شرکت در دوره آماده سازی داوطلب به آمادگی نهایی برای شرکت در آزمون اصلی می‌رسد؟ جواب ما به این سوال خیر است!

JCXuYU-1549980316.jpg

تجربه سالها کار آموزش و تدریس دوره‌های بین المللی در دیاکو همچون IELTS, TOEFL, PTE و ... به ما ثابت کرده که شرکت در دوره‌های آمادگی شرط کافی برای شرکت در آزمون اصلی نیست و در این بین فاکتورهای مهم دیگری نیز می‌بایست از سوی داوطلبین رعایت گردد تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

یکی از عوامل مهم آمادگی شرکت در این آزمونها،‌ حضور و شرکت هر داوطلب در آزمونهای آزمایشی است. با شرکت در آزمون آزمایشی، داوطلب ضمن آشنایی بیشتر با محتوای سوالات و‌ زمانبندی آزمون، ‌ترس ناشی از حضور به یکباره در آزمون اصلی را نخواهد داشت و با آرامش و اطمینان خاطر بیشتری در آزمون نهایی شرکت می کند.

بسیاری از مدرسین مجرب و حرفه‌ای شاگردان خود را به شرکت در آزمونهای آزمایشی تشویق می‌کنند. یکی دیگر از محاسن شرکت در آزمونهای آزمایشی در این است که رنج نمرات زبان‌آموز در هر مهارت در کارنامه وی مشخص می‌شود و آنالیز درست و اصولی کارنامه هر داوطلب بمانند چراغ راهنمایی است که مسیر درست را در پیش روی داوطلب قرار می‌دهد. داوطلبین با آگاهی از وضعیت نمرات خود پس از شرکت در آزمون آزمایشی با نقاط قوت و ضعف خود آشنا می‌شوند و برنامه ریزی درسی خود را در ادامه مسیر با تمرکز بر روی نقاط ضعف خود معطوف می‌دارند.

آزمون بین المللی PTE از آن دسته آزمونهای حساسی است که بسیاری از ایرانیان جهت اخذ ویزای مهاجرتی استرالیا و یا اخذ ویزای تحصیلی مراکز آموزشی و دانشگاهی تمایل به شرکت در آن دارند. این آزمون از آن جهت حساس است که بر خلاف آزمون بین المللی همچون IELTS بصورت قلم و کاغذ نبوده و آزمونی کامپیوتری است. در نتیجه داوطلب می‌بایست با روش آزمونهای کامپیوتری خصوصا با کیبورد و تایپ انگلیسی آشنا باشد.

2Iwq3D-1549980378.jpg

 

متولی ارائه آزمون‌های آزمایشی PTE کیست؟

پیرسون مرکز طراحی و برگزاری آزمونهای PTE این مشکل را حل کرده است. پیرسون با در نظر گرفتن بسته‌های متنوع تست و تمرین و پکیج‌های آزمونهای آزمایشی این امکان را به داوطلبین می‌دهد تا با ثبت نام در سایت رسمی پیرسون در پکیج‌های دلخواه خود ثبت نام نموده و در آزمون‌های آزمایشی شرکت نمایند.

سایت PTE Practice،‌ نمونه سوالات آزمایشی و تمرینی را در اختیار داوطلبین شرکت در آزمون PTE قرار می‌دهد. داوطلبین می‌توانند با ورود به این سایت و ایجاد حساب کاربری،‌ یکی از نمونه سوالات را انتخاب نمایند تا با محتوای آزمون PTE، زمانبندی هر بخش از آزمون و سوالات این تست بیشتر آشنا شوند.

برای دسترسی به سوالات رایگان آزمون PTE تحت عنوان PTE Practice Free Test می‌توانید به صفحه Sample Questions – Free مراجعه نموده و پس از تکمیل فرم مربوطه،‌ بر روی دکمه Review Order کلیک نمایید تا نمونه سوالات رایگان در اختیار شما قرار گیرد.

 

OZiauP-1549980747.jpg

 

سایت PTE Practice چه پکیج‌هایی ارائه می‌کند؟


سایت PTE Practice شامل ۵ پکیج تست و نمونه سوال آزمایشی PTE می‌باشد که در زیر آنها را معرفی می‌کنیم:


۱)‌ نمونه سوالات آنلاین + ‌نمونه سوال و جواب
در این بسته مجموعه‌ای از سوالات تمرینی همراه با پاسخ آنها در اختیار شما قرار می‌گیرد و داوطلب با ۲۰ نوع سوال،‌ تیپ و مدل هر سوال و نکات مهم آزمون آشنا می‌شوند. قیمت این بسته حدود ۱۰ دلار است.

۲) آزمون آزمایشی ۳ ساعته PTE همراه با محاسبه نمره داوطلب
این آزمونی شبیه سازی شده است که این امکان را می دهد تا داوطلب در شرایطی شبیه سازی شده به آزمون اصلی در آزمون شرکت کند. در حال حاضر پیرسون ۳ نسخه از این بسته را با قیمت ۳۶ دلار ارائه می‌دهد. سوالات ارائه شده در هر نسخه متفاوت از یکدیگر است. کارنامه در کمتر از یک ساعت به شما ریپورت می‌شود.

۳)‌ پکیج  نقره‌ای آزمون آمادگی PTE 
در این پکیج خدمات اشاره شده در آیتم‌های شماره ۱ و ۲ را بطور همزمان به شما می‌دهد و نکته مهم در قیمت پایینتر آن است! در این پکیج یک تست کامل آزمایشی با نرخ ۴۰ دلار ارائه می‌گردد و  به داوطلبینی که نیاز به سوالات تمرینی و تست بیشتری دارند شدیدا توصیه می‌گردد. 

۴)‌ پکیج طلایی آزمون آمادگی PTE
این پکیج شامل ۲ تست کامل آزمایشی همراه با ریپورت کارنامه به داوطلب است. به ادعای پیرسون کسانیکه این پکیج را انتخاب نمایند تا ۲۲ دلار به نفع خود عمل کرده‌اند. قیمت این پکیج که شامل ۲ آزمون کامل است ۶۰ دلار در نظر گرفته شده است. با شرکت در دو آزمون آزمایشی مطمئنا داوطلب با اعتماد به نفس بالاتری به سوی آزمون اصلی می‌رود.

۵)‌ پکیج پلاتینیوم آزمون آمادگی PTE
این پکیج که اخیرا و در سال ۲۰۱۸ به بسته‌ی محصولات پیرسون اضافه شده شامل ۳ تست کامل آزمون آزمایشی PTE همراه با نمونه سوالات و پاسخ صحیح آن می‌باشد. قیمت این پکیج ۸۰ دلار است. توصیه میکنیم چنانچه تمایل به شر کردن و تقسیم آزمون‌ّهای آزمایشی با دوستان و همکلاسی‌های خود را داشتید به دلیل به صرفه بودن قیمت از این پکیج استفاده نمایید. 

 

سایت PTE Practice طبق ادعایی که کرده در صورت عدم رضایت از پکیج‌ها امکان درخواست مبلغ  و بازپس گیری وجه یا به اصطلاح refund را قرار داده است. فقط می‌بایست درخواست شما از طریق آدرس ایمیل pltsupport@pearson.com و مکتوب ارسال شود. فقط توجه داشته باشید که چنانچه محصول خریداری شده و آزمون آزمایشی مورد نظر همراه با ریپورت کارنامه باشد مبلغی به شما بازپرداخت یا refund نمی‌شود.

 

برگزاری آزمون‌های آزمایشی PTE در دیاکو


آکادمی زبان دیاکو از سال ۲۰۱۵ اقدام به برگزاری آزمون‌ّهای آزمایشی PTE نموده است. از آنجاییکه خرید این آزمون‌ها بصورت ارزی و با نرخ دلار است تهیه و دسترسی به آنها ممکن است برای برخی داوطلبین مشکل باشد. نگران نباشید! با توجه به اینکه ما در دیاکو و در هر ماه تعداد بالای درخواست از سوی داوطلبین برای شرکت در این آزمونها را داریم، ‌پکیج‌ها توسط دیاکو خریداری شده و در اختیار داوطلبین قرار می‌گیرد. جهت تمایل به شرکت در آزمون آزمایشی PTE در دیاکو تماس بگیرید.

ZdjCJ2-1549981000.jpg

 

چرا آزمون آزمایشی PTE در دیاکو

برای شرکت در آزمون آزمایشی شرایط شبیه سازی شده به مراکز برگزاری آزمون اصلی بسیار حائز اهمیت است. این آزمون بر خلاف آزمونهای دیگر نیازمند بستری مناسب و سازوکاری مطلوب است تا در حین برگزاری تست داوطلبین با مشکلی مواجه نشوند. 
در شعبه VIP دیاکو و وجود امکانات بسیار مجهز از قبیل لابراتوار PTE این امکان را می‌دهد تا تعداد ۸ نفر بطور همزمان به سیستم‌های کامپیوتری حرفه‌ای (مانیتور ۲۴ اینچ، هندزفری و کیبورد استاندارد) متصل شده و براحتی آزمون آزمایشی PTE خود را بدهند. توصیه میکنیم این آزمون را در جای خلوت و در اتاق در بسته و ساکت انجام ندهید چرا که شرط اول موفقیت در این آزمون، همجواری با دیگر شرکت کنندگان در یک فضا و گاها شنیدن صدای آنها و نداشتن استرس نیز است. در دوره‌های آمادگی آزمون PTE در دیاکو تمرین بر روی قدرت حافظه و تمرکز بر ذهن شرط از موارد مهمی است که بر روی آن تاکید داریم.

کارنامه ریپورت شده‌ی شما از سوی پیرسون توسط سوپروایزرین بخش PTE در دیاکو مورد ارزیابی قرار گرفته و نکات ضروری و توصیه‌های لازم به هر فرد داده می‌شود. لطفا جهت تمایل به شرکت در آزمون آزمایشی PTE در دیاکو تماس بگیرید.

 

 

ijq0Jc-1545494222.jpg


 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!