اقامت دائم کانادا برای مدیران فروش و بازاریابی

امروزه بازاریابی و فروش یکی از پررونق ترین مشاغل حتی در داخل ایران است. حتما شما هم با سیل عظیمی از این آگهی های استخدامی مواجه شده اید. اما شاید این مشاغل در داخل ایران برای شما راضی کننده نباشد و بخواهید از این مهارت خود به بهترین نحو استفاده کنید. مهاجرت به کشوری دیگر مثل کانادا حتما ایده آل خواهد بود. ما در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی در این خصوص در اختیار شما مخاطبان عزیز قرار دهیم.پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.
اقامت دائم کانادا برای مدیران فروش و بازاریابی

اقامت دائم کانادا برای مدیران فروش و بازاریابی


همان طور که می دانید فروش و بازاریابی یکی از بخش های مهم در هر سازمان است. این موقعیت شغلی شامل معیارهایی نظیر برنامه ریزی، سازماندهی، ارزیابی و مدیریت روابط عمومی شرکت می باشد. اگر شما فردی با مهارت بالای فروش هستید که تجربه کار در این حوزه را نیز داشته‌اید، می توانید کانادا را به عنوان مقصد مهاجرت خود در نظر بگیرید چراکه بسیاری از شرکت های مشاوره ای، موسسات دولتی و سازمان های بزرگ نیاز به مدیران فروش و بازاریابی دارند. جالب است بدانید نیاز  بعضی از ایالت ها در حدی است که تمایل دارند هر چه سریعتر این فضای خالی را حداکثر ظرف مدت 45 روز پر کنند.
مدیر فروش یک موقعیت مهم در هر سازمانی است، چراکه هدایت فروش محصول یا خدمت ارائه شده توسط شرکت را به عهده دارد. فروش و بازاریابی دارای ابعاد وسیعی است که شامل تحقیق مشتری، فروش و توزیع محصولات / خدمات، خدمات پس از فروش و موارد دیگر است. خبر خوب اینکه این فرصت شغلی چشم انداز روشن و چشم گیری در کشورهایی مثل کانادا دارند. همان طور که می دانید کشور کانادا دارای شرکت هایی با برندهای تجاری برتر است که می تواند فرصت های فراوانی را پیش روی شما قرار دهد.بنابراین نمی توان انکار کرد که اقامت در کانادا، رویای بسیاری از افراد ماهر است که با یافتن فرصت شغلی مناسب به وقوع می پیوندد. اگر شما یک بازاریاب یا کارشناس فروش هستید که تمایل دارید در خارج از کشور این حرفه را دنبال کنید، کانادا می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

 

xIm_vT-1567336223.jpg


نحوه اقامت در کانادا به عنوان مدیر بازاریابی و فروش


همان طور که قبل تر گفتیم، اقامت دائم در کانادا به یک رویا برای افراد حرفه ای تبدیل شده است. برای دریافت ویزای اقامت دائم، کانادا مسیرهای فدرال مانند سیستم اکسپرس انتری فدرال (Federal Express Entry System) و مسیرهای ایالتی مانند برنامه کارگران ماهر کبک (QSWP) و برنامه های کاندیدای ایالتی(PNP)  را ارائه می دهد. لازم است بدانید که ویزای اقامت دائم یک ویزای خانوادگی است که برای مدت پنج سال معتبر است.
در این بخش می خواهیم مسیرهای متفاوتی برای اقامت دائم کانادا متخصصان فروش و بازاریابی ارائه دهیم:
برنامه اکسپرس انتری:
لازم است بدانید که برنامه اکسپرس انتری یک مسیر سریع برای مهاجرت به کاناداست. این سیستم در سال 2015 با مکانیزمی که در آن متقاضی بر مبنای امتیاز ارزیابی می شود، تکامل یافته است. توجه داشته باشید که امتیازات متقاضی بر مبنای پارامترهای خاصی نظیر سن، تحصیلات، تجربه کاری و مهارت های زبان محاسبه می شود. بنابراین، اگر واجد شرایط باشید، پروفایل شما به مجموعه اکسپرس انتری دسترسی خواهد یافت. سپس متقاضیانی با بالاترین امتیاز از طریق قرعه کشی انتخاب می شوند.

 

DEQxEm-1567336639.jpg


این امیتازات بر مبنای زیر محاسبه می شوند:
سن – متقاضیانی که سن آنها بین 18 تا 35 سال می باشد، واجد شرایط حداکثر امتیاز هستند. لازم به ذکر است متقاضیانی که بیش از 35 سال سن دارند، نمرات کمتری به دست می آورند و حداکثر سن برای واجد شرایط بودن  45 سال است. متقاضیانی که بیش از 45 سال سن دارند می توانند در برنامه کاندیدای ایالتی شرکت کنند.
مهارت زبان - مهارت زبان متقاضیان توسط آزمون آیلتس یا CLB آزمایش می شود. برای اینکه واجد شرایط باشید، حداقل نمره شما باید 6 امتیاز در هر کدام از مهارت های reading، listening, speaking  و writing باشد. چنانچه شما به بیش از یک زبان، تسلط داشته باشید، شانس بیشتری برای موقعیت های بالاتر خواهید داشت. قطعا تسلط شما به دو زبان انگلیسی و فرانسوی مزیت فوق العاده ای برای شما محسوب می شود.
تحصیلات – حداقل مدرک تحصیلی شما باید لیسانس باشد. البته لازم به ذکر است که مدرک تحصیلی شما باید از یک دانشگاه شناخته شده باشد. لازم است بدانید وضعیت تحصیلی شما باید از طریق فرایند ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) توسط هیئت آزمون کانادایی بررسی شود.

 

Y6PyEd-1567336590.jpg


 تجربه کاری - کانادا تنها از متقاضیان ماهر که دارای حداقل تجربه کاری در زمینه های مورد تقاضا هستند، دعوت می کند. لازم است بدانید حداقل تجربه کاری معادل یک سال کار ثابت تمام وقت در 10سال گذشته است. هم چنین، حداکثر نمره به داوطلبانی داده می شود که 6 سال تجربه کاری مستمر داشته باشند.
سازگاری – نمرات اضافی به متقاضیانی تعلق می گیرد که خواهر یا برادر و یا همسر آنها در کانادا زندگی می کنند. متقاضی می تواند 10 امتیاز برای این منظور کسب کند.
لازم است بدانید روند بررسی پروفایل ها برای گزینش ، هر 15 روز یکبار انجام می شود. متقاضیانی که حداقل امتیاز را در قرعه کشی بدست آورده باشند، دعوت نامه درخواست ویزای (Permanent Residency)PR برای آنها ارسال می شود.


برنامه کاندیدای ایالتی  (PNP)


از جمله برنامه های دیگر، برنامه PNP است که افراد ماهر و با مهارت را برای کار در هر استان دعوت می کند. جالب است بدانید از بین13 ایالت کانادا، 11 ایالت در این برنامه مشارکت دارند. هر ایالت،  راهنما و مجموعه قوانینی برای متقاضیان موردنظر دارد. بطور کلی 10 برنامه استانی برای مدیران فروش و بازاریابی وجود دارد که از طریق آنها می توان درخواست داد. شاید لازم باشد بدانید که برای درخواست PNP مجموعا" نیاز به 67 امتیاز دارید. البته موارد استثنایی وجود دارد که در زیر آورده شده است:
•    در انتاریو  نیاز به نمره 400 CRS (Comprehensive Ranking System) در سیستم رتبه بندی جامع دارید.
•    در ساسکاچوان شما نیاز به 60 امتیاز از 100 امتیاز دارید.
•    در مانیتوبا فقط به 50 امتیاز از 100 امتیاز نیاز  است.

 

2opGe9-1567336684.jpg


فرصت های شغلی برای مدیران فروش / بازاریابی در کانادا


موقعیت فروش و بازاریابی موقعیتی سودآور در هر بخش است و هر سازمانی مایل است که در این زمینه و دیگر زمینه ها رشد کند. جالب است بدانید کانادا فرصت های زیادی در این زمینه دارد. بنابراین، اگر شما یک بازاریاب با سطح تحصیلات مورد نیاز هستید، هیچ چیز نمی تواند شما را از رفتن به کانادا بازدارد.

 

CXpNkq-1567336802.jpg


حقوق و دستمزد برای مدیران فروش و بازاریابی در کانادا


جالب است بدانید که کانادا در چند سال گذشته با افزایش 1،160 شغل جدید در بخش فروش و بازاریابی رشد چشمگیری داشته است. بعلاوه، بیشترین فرصت های شغلی در شهرهای تورنتو، کالگری و اتاوا وجود دارد. لازم است بدانیدحقوق در این بخش دامنه ای در حدود 59،200 دلار تا 79،700 دلار دارد که حقوقی بالا در منطقه است . البته بسته به میزان کار شما، می توانید با دریافت پورسانت، میزان دریافتی خود را افزایش دهید.

  تورنتو - بین 34،300 دلار تا 64،500 دلار
 ونکوور - بین 33،400 دلار تا 61،400 دلار
 مونترال - بین 32250 دلار تا 57350 دلار
 کالگری - بین 3550 دلار تا 67000 دلار
اتاوا - بین 33،400 دلار تا 61،400 دلار

 

e-NIBT-1567336848.jpg


اگر شما هم قصد دارید تا از این فرصت برای پیشرفت و ارتقای سطح فردی و شغلی خود استفاده کنید، می توانید از دوره های زبان انگلیسی و فرانسه ما در سطوح مختلف بهره مند شوید. کافیست با ما در موسسه دیاکو تماس بگیرید.

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!