دریافت اقامت استرالیا از طریق ویزای ۱۸۹

امروزه کشور استرالیا به علت داشتن امکانات رفاهی مناسب و بالا بودن سطح رفاه و استاندارد زندگی، شرایط اقتصادی مطلوب، بازار اشتغال و شرایط آب و هوایی یکی از مطلوب ترین مقاصد مهاجرتی برای افرادیست که سعی میکنند از طریق مهاجرت شرایط زندگی خود را بهبود بخشند.
دریافت اقامت استرالیا از طریق ویزای ۱۸۹

برای مهاجرت به استرالیا روش های متعددی مانند مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق تخصص و مهارت، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و کارآفرینی و ... وجود دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با مهاجرت به کشور استرالیا از طریق دریافت ویزای اقامت کلاس ۱۸۹ آشنا نماییم. با آکادمی دیاکو همراه باشید.

 

ویزای اقامت ۱۸۹ استرالیا


یکی از بهترین حالت های ورود به کشور استرالیا، داشتن ویزای ۱۸۹ می باشد. ویزای کلاس ۱۸۹ استرالیا یک ویزای مستقل و اقامت دائم برای افرادی می باشد که مهارت، تجربه و تخصص کافی در رشته های مشخصی را دارند. دارندگان ویزای ۱۸۹، اقامت دائمی استرالیا را به مدت ۵ سال دریافت می کنند. همچنین دارندگان این ویزا وابسته به ارگان یا سازمان و هیچ شخص خاصی نخواهند بود. از مزیت های دیگر این ویزا می توان به استفاده از بیمه درمانی استرالیا اشاره کرد. با داشتن این نوع ویزا، فرد متقاضی و خانوده وی می‌توانند در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استرالیا براحتی تحصیل کنند و شهریه آنها تا ۹۰٪ توسط دولت استرالیا پرداخت می‌گردد. همچنین افراد دارای این ویزا از امتیاز دریافت وام بانکی جهت خرید مسکن و یا اتوموبیل تا سقف ۹۰٪ بهره‌مند می‌گردند. به علاوه چنانچه فرزند افرادی که ویزای ۱۸۹ دارند در استرالیا متولد شود، شهروند استرالیایی محسوب می گردد.

 

Flxejn-1557040866.jpg

 

نکته مهم برای اخذ این ویزا این است که مهارت و تخصص فرد متقاضی باید در لیست مشاغل استرالیا وجود داشته باشد. بعد از اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا، به فرد متقاضی این اجازه را می دهد که در هر کجای استرالیا که تمایل دارد سکونت کند و به تحصیل و حرفه مورد نظر خود مشغول شود. درخواست این ویزا بر مبنای امتیاز فرد متقاضی، بررسی خواهد شد. متقاضیانی که بر مبنای سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا، بتوانند حداقل ۶۵ امتیاز کسب نمایند، واجد اخذ این ویزا خواهند بود. البته لازم به ذکر است که از ماه مارچ ۲۰۱۹ امتیازبندی ویزاهای مهاجرتی به استرالیا دستخوش تغییراتی قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تغییرات ویزای ۱۸۹ استرالیا اینجا را کلیک کنید. توجه شود که ویزای ۱۸۹ احتیاجی به کارفرما یا اسپانسر ندارد و تنها بر پایه مهارت فرد متقاضی می باشد.

 

6edyIH-1557038787.jpg

 

شرایط لازم برای دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا


برای دریافت این ویزا فرد متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد:
۱ـ سن فرد متقاضی زیر ۵۰ سال باشد.
۲- درخصوص زبان انگلیسی در سه سال گذشته، یکی از شروط زیر را داشته باشد:
در چهار مهارت آیلتس، حداقل نمره  ۷ را کسب کرده باشد. جهت آشنایی با آزمون IELTS اینجا را کلیک کنید. متقاضی میتواند معادل نمره این آزمون را در سایر آزمون های معتبر از جمله آزمون PTE نیز در سیستم اداره مهاجرت استرالیا ارائه کند. جهت آشنایی با آزمون PTE اینجا را کلیک کنید.
همچنین از اول ژانويه ۲۰۱۵ نمره ۱۸۵ در هر مهارت در آزمون CAE کمبریج معادل نمره ۷ IELTS مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا واقع شده و دارای ۱۰ امتیاز است.

۳ـ در یکی از شغل‌های مورد نیاز دولت استرالیا درخواست خود را ارایه بدهد. 
۴- حداقل داشتن ۳ سال سابقه کاری و برای افرادی که مدرک فنی و حرفه ای دارند و داشتن حداقل ۵ سال سابقه کاری لازم است. لازم به ذکر است سابقه شغلی افراد استعلام می گردد و اگر چنانچه تناقضی در پرونده ارسالی شما وجود داشته باشد حتما با مشکل مواجه خواهید شد. فرد متقاضی باید با ارایه مدارک تحصیلی شغلی به یکی از مراکز ارزیابی شغلی تعیین شده، تاییدیه لازم را تهیه نماید. این مرحله بین یک هفته تا ۴ ماه بسته به سازمان موردنظر زمان نیاز دارد.
۵- طبق جدول امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا حداقل ۶۵ امتیاز داشته باشد. برای ورود به محاسبه‌گر امتیاز ویزای استرالیا اینجا را کلیک کنید.
۶- فرد متقاضی پیش از این درصورت حضور در استرالیا، هیچ ویزای کنسلی یا رد شده نداشته باشد.

 

p2NxvU-1557038834.jpg

 

جدول امتیازبندی جهت اخذ ویزای کلاس ۱۸۹ استرالیا

8wSlEU-1557038400.jpg

 

چند نکته مهم در خصوص محاسبه امتیازات ویزا مهاجرت استرالیا


برای بدست آوردن امتیاز مورد نیاز در مورد تجربه کاری فرد متقاضی باید حداقل ۲۰ ساعت در هفته کار کرده باشد. متقاضی تنها می تواند از یکی از مدارک دانشگاهی خود امتیاز بیاورد برای مثال فردی که هم فوق لیسانس دارد و هم دکترا تنها امتیاز دکترا را دریافت می کند .

همسر متقاضی درصورتی می تواند ۵ امتیاز به فرد متقاضی بدهد که شرایط زیر را بصورت همزمان داشته باشد:
-    کمتر از ۵۰ سال سن داشته باشد.
-    حداقل نمره زبان انگلیسی (نمره ۶ در آیلتس و یا معادل آن برای هر مهارت) را داشته باشد.
-    وجود رشته همسر متقاضی در همان لیستی که متقاضی از آن امتیاز می گیرد و همچنین وی باید مدارک تحصیلی خود را توسط ارگان مربوطه ارزیابی کند.
-    بعلاوه باید حداقل ۱ سال سابقه کاری مرتبط داشته باشد.
فرد متقاضی توجه داشته باشد که رشته مناسب با تخصص خود را از لیست جدید مشاغل مورد نیاز استرالیا ۲۰۱۹ انتخاب نماید. جهت مشاهده لیست مشاغل اینجا را کلیک کنید.
انتخاب کد رشته بسیار حساس و تخصصی می باشد. در موارد زیادی مشاهده شده است که افراد بدون آگاهی و تنها بدلیل شباهت رشته تحصیلی با رشته کاری کد رشته ای را انتخاب کرده اند که شرایط ایالت ها و امتیاز لازم برای دعوت نامه مناسب نبوده است و فرد را با مشکل مواجه کرده است.

 

b1aNDH-1557039014.jpg

 

هزینه  مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۱۸۹


هزینه  ویزای ۱۸۹ (که به دولت استرالیا پرداخت می‌شود) برای فرد متقاضی از ۳۶۷۰ دلار شروع می‌شود. افراد بالای ۱۸ سال خانواده ۱۸۳۵ دلار و برای افراد زیر ۱۸ سال ۹۲۰ دلار می باشد.

توجه شود که به طور کلی دو ویزای کلاس ۱۸۹ و ۱۹۰ استرالیا مشابه یکدیگر هستند با این تفاوت که در ویزای ۱۸۹ دارنده ویزا چون به هیچ ایالت و سازمان و شخصی وابسته نیست و در واقع مستقل است و می تواند از ابتدای ورود به استرالیا درهر شهر و ایالتی که مایل است زندگی کند ولی کسی که ویزای ۱۹۰ دارد به خاطر تعهدی که به ایالتی که اسپانسرش شده دارد می‌بایست دو سال اول ورودش به استرالیا را در ایالتی که اسپانسرش شده زندگی کند. 
در مقالات بعدی در مجله دیاکو به توضیح کامل ویزای کلاس ۱۹۰ استرالیا خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

x6SOeI-1555166814.jpg
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!