IELTS یا PTE؟؟

آزمون (PTE (Pearson Test of English که توسط لانگمن طراحی و معرفی شد روز به روز از محبوبیت و اعتبار بیشتری برخوردار میشود و در حال تبدیل شدن به یکی از رقبای اصلی غول هایی چون IELTS و TOEFL است.
IELTS یا PTE؟؟

آزمون (PTE (Pearson Test of English که توسط لانگمن طراحی و معرفی شد روز به روز از محبوبیت و اعتبار بیشتری برخوردار میشود و در حال تبدیل شدن به یکی از رقبای اصلی غولهایی چون IELTS و TOEFL است.
IELTS نیز آزمونی بسیار شناخته شده است و امروزه اکثر افراد برای اخذ پذیرش تحصیلی، ویزای کار و مهاجرت به آن نیاز دارند می بایست حد نصاب نمره ای مشخص از آن را در هر مهارت کسب نمایند.
به عنوان مثال برای مهاجرت به کشورهایی چون استرالیا و کانادا، از شما نمره ی حداقل ۷ در هر مهارت از این آزمون درخواست میشود که این خود بر سختی کار می افزاید چه بسا که مشاهده می شود برخی افراد ده ها بار در این آزمون شرکت کرده و شانس خود را امتحان می کنند ولی دست آخر به نمره ی  ۷ در هر مهارت دست نمی یابند.

 

gZ_EmQ-1547307806.jpg


اما با ظهور آزمون PTE از سوی لانگمن، دست کم بخش Writing این آزمون راحت تر است و به نظر می رسد کاندیداها با استرس کمتری از پس این آزمون بر می آیند. از اینرو در چند سال اخیر کاندیداهای آزمون IELTS رو به سوی آزمون PTE آورده اند که موارد زیر را نیز می توان دلایل استقبال از آن دانست:
PTE آزمونی آنلاین و کامپیوتری است و به این ترتیب معیارهای سنجش آن تحت تاثیر عوامل و خطای انسانی قرار نمی گیرد در حالیکه در آزمون آیلتس ممتحن نقش زیادی در تعیین نمره متقاضی ایفا می کند که خطای انسانی نیز گاها مشاهده می شود.
این آزمون نیز همانند دیگر آزمون های معتبر زبان انگلیسی TOEFL iBT و IELTS  ، مهارتهای Reading ، Listening، Writing، Speaking شما را می سنجد و میزان تسلط  شما بر این مهارت های چهارگانه را تعیین می نماید.

 

-DpQKc-1547307858.jpg

 

نتایج آزمون PTE ظرف مدت ۲ تا ۵ روز مشخص می شود و این مدت زمان بسیار سریع تر از آزمون های دیگر خصوصا IELTS (که ۱۳ روز کاری طول می کشد) می باشد.
تعداد دفعات برگزاری آزمون PTE بسیار زیاد است به طوریکه قدرت انتخاب شما برای شرکت در آزمون در یک تاریخ مشخص بسیار بالاست.
در بیشتر موارد جهت فرآیند مهاجرت و یا پذیرش تحصیلی می توان به جای نتیجه آزمون آیلتس که کسب نتیجه دلخواه و مناسب در آن برای بسیاری از متقاضیان دشوار است، نمره آزمون PTE را ارائه نمود.
از سال ۲۰۱۶ و با توجه به تغییرات صورت گرفته در نحوه‌ی تصحیح Writing آزمون IELTS بصورت (OSM (On screen Marking ، به نظر می آید کاندیداهای IELTS خصوصا در ایران به سختی می توانند نمره ۷ دریافت کنند. لذا این افراد با شرکت در آزمون PTE می توانند از این مانع راحت تر عبور کنند.

 

UTBuh1-1547307907.jpg

 

هزینه ی آزمون PTE نسبت به آزمون IELTS پایینتر است. ‌به عنوان مثال هزینه آزمون PTE در ترکیه مبلغ ۸۸۰ لیر ترکیه است که نسبت به شهریه آزمون IELTS در تهران مبلغ ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان،‌ رقم پایینتری به حساب می‌آید.
در هر حال آزمون PTE Academic در ایران بسیار مهم است زیرا برای کسانی که قصد مهاجرت خصوصا به استرالیا را دارند می تواند از آیلتس آسان تر باشد. نمره این آزمون از ۱۰ تا ۹۰ متفاوت است. هر مهارت از ۱۰ تا ۹۰ می باشد. نمره ۶۵ در PTE معادل ۷ IELTS و نمره ۷۹ در PTE  معادل نمره ۸ IELTS  می باشد.

تنها ضعف آزمون PTE در حال حاضر این است که این آزمون در ایران برگزار نمی شود و برای امتحان می بایست به کشورهای همسایه سفر کرد.
در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که آزمون PTE به تدریج به عنوان یک آزمون معتبر و پذیرفته شده در سرتاسر جهان می باشد و روز به روز به طرفداران آن اضافه می شود.

جهت آشنایی بیشتر با PTE و IELTS و ثبت نام در دوره‌‌های آماده سازی در آکادمی زبان دیاکو با ما تماس بگیرید. 

 

ijq0Jc-1545494222.jpg
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!