گشت وگذار در لندن

لندن پایتخت انگلستان و پرجمعیت ترین شهر در بریتانیا محسوب می شود. این شهر یکی از معروف ترین شهرهای دنیا در بسیاری از زمینه هاست، از جمله این که لندن در زمینه هنر، تجارت، تحصیل ، مد، بهداشت و سلامت ، رسانه، تحقیق و پیشرفت، جهانگردی و حمل و نقل پیشتاز بوده و از قدمت بالایی برخوردار است.
گشت وگذار در لندن


لندن شهری وسیع و پر از سورپرایز است بطوریکه با قدم زدن در کوچه پس کوچه‌های قدیمی آن به ساختمان‌ها و معماری‌های جذاب و قدیمی از دوران گوتیک بر‌می‌خورید که شما را شگفت زده خواهد کرد. در مسیر تردد به جاهای مختلف شهر قطعا با خانه‌هایی روبه رو می‌شوید که چند صد سال پیش محل زندگی شعرا، ‌ادبا و بزرگان سیاسی این شهر بوده است که بازدید از آنها خارج از لطف نیست. 

لندن مجموعه ای بزرگ ازملیت های گوناگون در سراسر جهان است  بطوریکه مردم ساکن در آن  به بیش از ۳۰۰ زبان مختلف صحبت می کنند. لندن از آن شهرهاییست که بیشترین توریست را در کل دنیا دارد. قدیمی ترین متروی دنیا در لندن واقع شده و موزه ها ، کتابخانه ها، گالریهای نقاشی، سالن های تآتر و همایشهای ورزشی در جای جای این شهر به چشم میخورند.
لندن این شهر با تاریخ پرفراز و نشیب اش، از نظر سبک معماری از تنوع زیادی برخوردار بوده  و همچنین با دارا بودن مراسم و رسومات متنوع فرهنگی، سیاست بین المللی  و تاثیر اقصادی بالا در میان کشورهای اروپایی بسیار قابل توجه است . 
اینجا یک شهر با دیدگاه های آزاد  در برابر همه شهروندان و بازدید کنندگان  با قومیت های مختلف است.  شما می توانید از غذای همه فرهنگ ها لذت ببرید و برای تمام ذائقه ها، انواع مختلفی از کافه ها و رستوران‌ها وجود دارد. 
ویلیام شکسپیر نویسنده شهیر انگلیسی درباره زادگاه خود میگوید: " گذر عمر نمی تواند آن را پژمرده کند و هیچ سنتی نمی تواند تنوع نا محدود آن را بگیرد." 

 

I0XtRW-1549987101.jpg

 

با همه این توصیف‌ها لندن بدون مشکل هم نیست. هزینه اولیه زندگی از غذا گرفته تا حمل و نقل و کرایه خانه  در مقایسه با دیگر پایتخت ها و البته دیگر شهر های انگلستان سر به فلک کشیده است. با این که سیستم حمل و نقل جدید بسیار کارآمد است و رضایت لندن‌نشینان را تا حد زیادی برآورده کرده است ولی با این حال هنوز هم روزهایی وجود دارند که سفر ها با علامت خرابی یا  دیگر دلایل فرسودگی متوقف می شوند.
منطقه BIG SMOKE   به دلیل ترافیک  سنگین و فضای دودآلود و آلوده بیشترین  سطح  نگرانی برای سرطان را دارد، البته این چیز جدیدی نیست. پرسی بیش شِلی شاعر در ۱۸۱۹ نوشته است  َجهنم جایی شبیه لندن است یک شهر پر جمعیت و پر از دود!َ  خوشبختانه برنامه طرح ترافیک، با اعمال اخذ مالیات از کسانیکه بین ۷ صبح تا ۶ بعد از ظهر از دوشنبه تا جمعه اتومبیل خود را وارد مناطق خاصی می کنند، کمی این مشکل را حل کرده و بار ترافیک در خیابان های شهر کاهش یافته است.
برای بسیاری از کسانی که برای بازدید یا کار به پایتخت می آیند همچنان جوانب مثبت بیشتر از نقاط منفی آن است.

 

جمعیت لندن در سال ۲۰۱۹    

طبق آخرین اطلاعات سرشماری اداره ملی آمار جمعیت لندن بعد از چندین دهه کاهش از اواسط دهه ۱۹۸۰ افزایش داشته تا به  ۷.۵ میلیون  نفر در حال حاضر رسیده و پیش بینی ها نشان می دهند که تا سال ۲۰۱۹ به ۹ میلیون نفر هم خواهد رسید. با این جمعیت،‌ لندن بزرگترین شهر در بریتانیا و نیز بزرگترین شهر در اتحادیه اروپا (بیش از دو برابر بزرگتر از برلین در آلمان) محسوب می‌شود 
جمعیت لندن در سال ۲۰۱۶ عددی معادل ۸/۸ میلیون نفر بود که ۱۳ درصد از جمعیت کل بریتانیا را شامل می‌شده است. بیش از ۵ میلیون نفر از ساکنین لندن در منطقه میانی لندن و الباقی در حومه شهر لندن زندگی کرده و ساکن هستند.
 بیش از یک سوم ساکنین لندن از گروه اقلیت قومی هستند، و در آن حدود ۳۰۰ زبان صحبت می شود. در لندن بیش از ۲۵۰.۰۰۰ پناهنده در مقایسه با سفید پوستان صاحب خانه هستند. صنایع خدماتی مانند کیترینگ و بیمارستان ها تا حد زیادی از نیروی کار مهاجر تامین می شوند .

 

آب و هوای لندن

آب و هوای لندن معتدل است و گرمای هوا باعث تخفیف سرمای شدید در زمستان می شود. لندن همواره به داشتن هوای ابری در بیشتر مواقع سال معروف است. معمولا مردم این شهر آفتاب را در سه ماه تابستان فواصل ماههای جون تا آگوست بیشتر می‌بینند! برف و دمای زیر صفر به ندرت دیده می شود و میانگین دما در ژانویه ۶ درجه سانتیگراد است.
میانگین دمای هوا در تابستان ۱۲ درجه است که گاهی تا ۳۰ درجه هم بالا برود  که باعث می شود هوا به طرز غیر قابل تحملی گرم شود. با این حال دما در روزهای مختلف فرق دارد و باران های ناگهانی در تمام طول سال مردم را سورپرایز می کند .

 

lSzpOi-1549987405.jpg

 

خرید در لندن

لندن با بیش از ۳۰.۰۰۰ مغازه و فروشگاه یکی از جذاب‌ترین شهرهای اروپایی برای خرید است. این فروشگاهها و مغازه‌ّها در همه جای شهر به چشم می‌خورند و دکور‌ و نورپردازیهای زیبا و چشم‌نواز آنها دل هر بیننده‌ای را برای خرید کردن آب می‌کند!  تجربه خرید در لندن همیشه خوش‌آیند است و دسترسی به مراکز خرید از طریق مترو بسیار آسان شده است. اگر به لندن سفر می‌کنید حتما توصیه می‌کنیم به خیابان مرکزی شهر،‌ خیابان آکسفورد و خیابانهای اطراف آن (تاتنهام کورت، ریجنت و بوند استریت) سر بزنید تا یک روز کامل خود را با خرید کردن و کافی خوردن در کافه‌ّهای معروف لندن سپری کنید.

 

 


ypx04c-1548770369.jpg

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!