استرالیا را بیشتر بشناسیم

استرالیا کشوری است که مقصد مهاجرتی بسیاری از ایرانیان است. همچنین تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه‌های این کشور را به دلیل رنکینگ بالا و استانداردهای آموزشی برتر برای ادامه تحصیل انتخاب می‌نمایند. در این مقاله سعی کردیم اطلاعات جالبی از این کشور در اختیارتان قرار دهیم.
استرالیا را بیشتر بشناسیم

استرالیا کشوری است توسعه یافته در نیم کره ی جنوبی با وسعت 6/7 میلیون کیلومتر مربع که کوچک ترین قاره ی جهان نیز به حساب می آید و همچنین جزو ششمین کشور پهناور دنیا قرار گرفته است. پایتخت این کشور شهر کانبرا می باشد. کانبرا شهری است که مجلس کشور در آنجا قراردارد. استرالیا از 6 ایالت و 2 قلمرو تشکیل شده است که هر کدام از ایالت ها پایتخت مخصوص خود را دارند. سیدنی جزو بزرگترین و قدیمی ترین شهرهای استرالیا به حساب می آید که پایتخت ایالت نیوساث ولز (New South Wales)‌ می باشد و ملبورن دومین شهر بزرگ استرالیا، پایتخت ایالت ویکتوریا (Victoria) است. جمعیت کشور استرالیا در سال 2014، 23 میلیون نفر تخمین زده شده بود و بیشتر مردم در ایالت های نیوساث ولز و ویکتوریا متمرکز می باشند. تنوع فرهنگی فراوان کشور استرالیا را می توان در سبک زندگی مردمشان به وضوح مشاهده کرد. جالبه که بدونید استرالیا هیچ مرز خاکی با کشور های دیگر ندارد، به این صورت که از سمت شرق به اقیانوس آرام،‌ از جنوب به اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب به اقیانوس هند و از شمال به چندین دریا و خلیج منتهی می شود. 

 

 

زبان و خط کشور استرالیا 

مردم استرالیا به زبان انگلیسی که با گویش استرالیایی می باشد صحبت می کنند. این زبان از لحاظ گرامر و املاء لغت با دیگر گونه های زبان انگلیسی (بریتانیایی و آمریکایی)‌ تفاوت چندانی ندارد ولی از لحاظ لهجه بسیار متفاوت است. لهجه استرالیایی یا آزی از جمله لهجه‌هایی است که بهتر است در استرالیا باشید تا بشنوید و گوشتان به آن عادت کند! یکی از مؤثرترین روشهای آشنایی با لهجه استرالیایی، گوش دادن به رادیوهای استرالیا میباشد. 

sCac_n-1549112217.jpg

جایگاه ورزش در بین مردم استرالیا

اهمیت دادن مردم استرالیا به ورزش به گونه ایی است که با سبک زندگی و فرهنگ آنها آمیخته شده است. استرالیا جزو مدال آورترین کشور ها در بازی های المپیک می باشد. همین امر باعث شد المپیک سال 2000 در شهر سیدنی برگزار شود که با برگزاری آن رتبه کشور استرالیا در جهان در حوزه ی گردشگری به طور چشم گیری ارتقاء پیدا کرد. علاوه بر این، شهر ملبورن همه ساله برگزار کننده ی مسابقات مهم ورزشی جهان است مانند مسابقات ماشین‌رانی جام بزرگ فرمول یک (1   Australian Grand Prix )‌ جام اسب سواری معروف ملبورن کاپ (Melbourne Cup )‌ و... می باشد.

-5uho5-1549112153.jpg

 

جاذبه های گردشگری کشور استرالیا

دو مرکز گردشگری معروف و پربازدید در سیدنی و ملبورن به شرح زیر اشت.

پل هاربور سیدنی  (Harbour Bridge)‌
پل هاربور سیدنی ازشاهکارهای مهندسی و معماری جهان با ۴۹ متر عرض در ۱۳۴ متری از سطح خلیج قرار گرفته است و جزو پنجمین پل قوسی جهان به حساب می آید. تماشای آب های مواج خلیج در بلند ترین بخش این پل هنگام غروب آفتاب لحظات خوش و به یادماندنی را برای شما به وجود می آورد. 

گالری ملی ویکتوریا
 گالری ملی هنر و موزه ویکتوریا در شهر ملبورن که در سال ۱۸۶۱ بنا نهاده شده است و یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین گالری هنر استرالیا به شمار می رود. بازدید از گالری ویکتوریا برای علاقمندان هنر بسیار لذت بخش است زیرا مجموعه ایی از آثار بین المللی جهان مانند پیتربل روبنز، پایولو اوسلو، پایولو وروسه و بسیاری دیگر را می توان در این گالری تماشا کرد.

 

1Z3GnR-1549112173.jpg

 

تنوع غذایی در کشور استرالیا

افراد بسیار زیادی با مهاجرت به کشور استرالیا نا خواسته فرهنگ و تنوع غذایی خود را نیز به این کشور برده اند و شما به طور تقریبی می توانید غذای مورد علاقه ی خود را در رستوران های این کشور پیدا کنید. علاوه بر این به دلیل موقعیت جغرافیایی کشور استرالیا که در بین سه اقیانوس آرام، منجمد شمالی و هند قرار گرفته است و همچنین با داشتن جنگل ها و مراتع سرسبز،‌ استرالیا از آب وهوای مطلوبی برخوردار است و همین امر سبب رویش گونه هایی خاص و نادر از گیاهان، سبزیجات و میوه ها و همینطور گونه های بی نظیری از آبزیان شده است. بدیهی است که مردم استرالیا این مواد را در آشپزی روزانه ی خود مورد استفاده قرار می دهند.

 

در مقالات بعدی در مجله دیاکو از کشور استرالیا و شهرهای مهم آن بیشتر برایتان خواهیم گفت.

 

ijq0Jc-1545494222.jpg
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!