آزمون TOLIMO را میشناسید ؟

آزمون TOLIMO مخفف عبارتThe Iranian Measurement Oganization Test Of Language By به معنای آزمون زبان توسط سازمان سنجش ایران است. این آزمون برعکس بسیاری از آزمون های بین المللی در ایران برگزار میشود و مخصوص متقاضیان دوره دکتری در دانشگاه های سراسری و دانشگاه های آزاد است. اگر دریافت این مدرک و داشتن سطح دانش زبانی این آزمون شما را در جهت رسیدن به خواسته تان یاری میدهد، در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید تا با جزییات آزمون TOLIMO (تولیمو) آشنا شوید.
آزمون TOLIMO را میشناسید ؟

آزمون TOLIMO را میشناسید ؟


آزمون TOLIMO  مخفف عبارتThe Iranian Measurement Oganization Test Of Language By  به معنای آزمون زبان توسط سازمان سنجش ایران است. 
این آزمون برعکس بسیاری از آزمون های بین المللی در ایران برگزار میشود و مخصوص متقاضیان دوره دکتری در دانشگاه های سراسری و دانشگاه های آزاد است. اگر دریافت این مدرک و داشتن سطح دانش زبانی این آزمون شما را در جهت رسیدن به خواسته تان یاری میدهد، در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید تا با جزییات آزمون TOLIMO  (تولیمو) آشنا شوید.

Da99WM-1545657478.jpg

 

 

تافل،  آیلتس  یا TOLIMO ؟


از بین تمامی آزمون های بین المللی زبان انگلیسی، IELTS  ( آیلتس ) و TOFEL  (تافل) از محبوبیت بیشتری برخوردارند،  شاید به این دلیل که تبلیغات در این حوزه همواره بسیار گسترده بوده و همواره موسسات سعی در جذب زبان آموز در این دوره ها را داشته اند،  ما در بخش مدارک بین المللی  سایت رسمی موسسه دیاکو سعی در آشنا ساختن شما درباره ی تمامی آزمون ها داریم. ناگفته نماند آزمون های IELTS  ( آیلتس) و همینطور آزمونTOFEL  ( تافل ) از سالیان قبل هموار کننده راه برای متقاضیان مهاجرت به کشورهای  دیگر وهمچنین متقاضیان  ادامه ی تحصیل  بوده است. حال این سوال پیش می آید که آیا دریافت مدرک آیلتس یا تافل برای هرکسی با هر نوع نیازی مناسب است ؟ شاید پاسخ بسیاری مثبت باشد در صورتی که دریافت این مدارک نیاز به دانشی بالا و حتی صرف  هزینه ی بسیار دارد. بنابراین به شما پیشنهاد میشود ابتدا هدفی مشخص برای خود تعیین کنید و برای رسیدن به آن یادگیری را آغاز کنید. حال اگر قصد ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری را  در دانشگاه های سراسری یا دانشگاه های آزاد ایران دارید،  میتوانید یادگیری  را برای رسیدن به سطح مورد نظر جهت شرکت در آزمون TOLIMO  ( تولیمو)  آغاز کرده و در نهایت مدرک بین المللی  TOLIMO(تولیمو)  را دریافت کنید.
از دیگر نکات مثبت دریافت این مدرک بین المللی میتوان به اعتبار آن در ارگان های دولتی اشاره کرد که بسیاری با دریافت مدرک و دانش لازم مدرک TOLIMO (تولیمو) امکان استخدام در مراکز دولتی را برای خود فراهم میکنند.

id8MS1-1545656796.jpg

 

شرایط ثبت نام و شرکت در  آزمون TOLIMO(تولیمو) چیست ؟


تمامی افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند میتوانند در آزمون TOLIM  (تولیمو) شرکت کنند. برای ثبت نام در این آزمون به سایت رسمی سازمان سنجش مراجعه کنید. از دیگر ویژگی های آزمون TOLIMO (تولیمو) که آن را با دیگر آزمون ها متمایز می سازد، امکان کنسل کردن و عدم شرکت در آن است. در این صورت میتوانید با ارسال درخواست کتبی خود حداقل 15 روز قبل از برگزاری آزمون به سازمان سنجش در جهت تغییر تاریخ اقدام کنید، البته به این شرط که تاریخ مورد نظر شما ظرفیت داشته باشد، در غیر این صورت امکان تغییر ساعت را نخواهید داشت.
 در نهایت چناچه موفق به کسب نمره ی مورد قبول نشدید، بدون محدودیت میتوانید در آزمون های نوبت های بعدی شرکت کنید. لازم به ذکر است که نتیجه ی هر آزمون مستقل از آزمون دیگری است.

 

d1_S_v-1545656833.jpg

 

ساختار آزمون TOLIMO (تولیمو) چگونه است ؟


آزمون بین المللی TOLIMO( تولیمو) شامل 2 دفترچه سوال است. دفترچه ی اول با دارا بودن 30 دقیقه زمان پاسخگویی،  مربوط سوالات تشریحی نوشتاری است. در دفترچه ی دوم متقاضی مجموعاً با 140 سوال 4 گزینه ای رو به رو خواهد شد که 40 سوال آن از ساختار و نوشتار زبانی است  و متقاضی آزمون 30 دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد. 50 سوال دیگر این بخش مربوط به درک مطلب است که 55 دقیقه زمان برای آن در نظر گرفته شده است. 50 سوال بعدی مربوط به بخش درک مطلب شفاهی با لهجه ی بریتیش یا آمریکایی است که شما در این بخش 25 دقیقه زمان برای پاسخ به این بخش از آزمون دارید.

 

cLH31J-1545657238.jpg

 

نمره ی آزمون TOLIMO


دامنه ی نمره ی کل آزمون TOLIMO ( تولیمو ) بین 310 تا 677 است. کسب نمره ی 600 در این آزمون عالی، نمره ی بین 520 تا 599 خوب، نمره ی بین 480 تا 519 متوسط و نمره ی کمتر از 479 ضعیف تلقی میگردد. بخش نوشتاری آزمون نمره ای جداگانه دارد. به این صورت که در کنار نمره کل درج میشود که کمترین آن ۱ و بالاترین نمره ی آن 6 است. نتایج آزمون 30 الی 40 روز پس از برگزاری آزمون از سایت سنجش قابل مشاهده است. داوطلبان براي رسيدن به موفقيت در آزمون TOLIMO مي بايست دايره ي لغات خود را افزايش دهند و با بررسي نمونه سوالات آزمون هاي قبل  با نحوه ي سوالات آزمون آشنايي پيدا كنند. همچنين براي بالا بردن مهارت شنيداري و نوشتاري كه هر 2 جزو مهم ترين بخش هاي آزمون مي باشد اين است كه فيلم و ويديو هاي مختلف و متعددي را تماشا كنید  و درباره ي موضوعات مختلف نوشته هايي كه حدودا 5 پاراگراف را شامل مي شوند بنويسند.

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!