چرا اکثر ایرانیان برای آزمون PTE به ترکیه می روند؟

همان طور که می‌دانید اخیرا" آزمون PTE جایگزین مناسبی برای آزمون آیلتس شده است. اما متاسفانه این آزمون در ایران برگزار نمی شود و شما می‌بایست برای شرکت در این آزمون به کشوری دیگر سفر کنید. اغلب متقاضیان کشور ترکیه را به عنوان مقصد آزمون خود انتخاب می‌کنند. سوالی که در این زمینه مطرح می شود، این است که چرا ترکیه؟ ترکیه چه مزیتی برای ایرانیان نسبت به سایر کشورها دارد؟ ما در تیم تحریریه دیاکو قصد داریم تا در این عنوان از مقاله به شما پاسخ دهیم. پیشنهاد می کنیم تا انتها این مطلب را دنبال کنید.
چرا اکثر ایرانیان برای آزمون PTE به ترکیه می روند؟

همان طور که پیش تر عرض کردیم آزمون PTE در کشورهای همجوار ما درحال برگزاری است و شما می توانید در کشورهایی نظیر جمهوری آذربایجان، عراق، ترکیه و امارات در این آزمون شرکت کنید. با این حال، بیشتر هموطنان، ترکیه را بهترین و مناسب ترین گزینه تلقی می کنند. بی تردید هزینه پایین، کوتاهی مسافت و قرابت فرهنگی و هم چنین جاذبه های توریستی از جمله دلایل متقاضیان برای انتخاب کشور ترکیه است. در زیر نمونه هایی از عواملی که سبب این انتخاب می شود را بیان می کنیم.

 

هزینه

قطعا" اولین و مهمترین پارامتر برای انتخاب یک مرکز آزمون، بحث هزینه است. متقاضیان همواره به دنبال مرکزی هستند که با کمترین هزینه، بهترین امکانات را ارائه دهد. جدول زیر، بر اساس آخرین آمار تنظیم شده است. 
 

2Ypmai-1565535367.jpg

همان طور که مشاهده می کنید کمترین هزینه متعلق به کشور ترکیه است. البته این تنها بخشی از هزینه سفر شما برای این آزمون خواهد بود. به هر حال هزینه رفت و آمد، اقامت (هر چند به مدتی کوتاه) و سایر هزینه های جانبی هم به این هزینه اضافه خواهند شد. اما با تمام این اوصاف، باز هم ترکیه در جایگاه پایین تری به لحاظ هزینه ای قرار دارد. 


ویزا

همان طور که می دانید شما برای ورود به خاک ترکیه به قصد سفر و گشت گذار به مدت حداکثر  ۹۰روز نیازی به ویزا ندارید. جالب است بدانید این توافق در زمان آتاتورک و رضاخان بین دولت های ایران و ترکیه منعقد شده است. با این حساب شما نیازی به پرداخت هزینه و صرف زمان برای دریافت ویزا نخواهید داشت. قبلاً هم توضیح داده بودیم که مهاجرت آسان با آزمون pte چطور ممکن می شود.
البته توجه داشته باشید که پاسپورت شما، حداقل باید شش ماه اعتبار داشته باشد و در یکی از پایانه های مرزی، مهر ورود به این کشور در پاسپورت شما ثبت شود. 

 

zaSw2N-1565535822.jpg

 

مسافت

ترکیه یکی از نزدیکترین کشورها به ایران برای شرکت در آزمونPTE  است. اگر سفر هوایی برایتان امکان پذیر نیست، راه های دسترسی دیگری نیز برای شما وجود دارد. شما می توانید حتی به صورت زمینی با اتوبوس، ماشین شخصی و یا قطار نیز به این کشور سفر کنید. 
اگر می خواهید با اتوبوس به ترکیه سفر کنید، لازم است بدانید که اتوبوس های تهران-استانبول در پایانه آزادی(غرب) و پایانه بیهقی (آرژانتین) حضور دارند و شما می توانید با پرداخت ۳۶۰ هزار تومان خود را به استانبول برسانید. 
 

Q1zGnf-1565536644.jpg


اگر حوصله رانندگی دارید و می خواهید علاوه بر شرکت در آزمون PTE، از فرصت استفاده کرده و از مناظر طبیعی هم لذت ببرید، استفاده از ماشین شخصی می تواند یکی از گزینه های مناسب باشد. هم چنین جالب است بدانید از ۱۹ تیر امسال، قطار تهران-آنکارا برای مسافران راه اندازی شده است. به این ترتیب، شما با تهیه بلیطی به مبلغ۷۶۲ هزار تومان می توانید به ترکیه سفر کنید.  با این حساب، ترکیه می تواند یکی از اقتصادی ترین گزینه ها برای شما باشد.

 

تعدد مراکز آزمون

کشور ترکیه از جمله کشورهایی است که مراکز آزمون متعددی را در شهرهای مختلف داراست. این کشور با داشتن ۶ مرکز برگزاری آزمون PTE (مرکز ارزروم، آدانا، استانبول، آنکارا، دنیزلی و ازمیر) یکی از فعالترین کشورها در این زمینه می باشد. اگر میخواهید اطلاعات دقیقتری در خصوص مراکز آزمون کشور ترکیه بدست آورید، می توانید لینک مقاله مقایسه مراکز برگزاری آزمون PTE در ترکیه را کلیک کنید.
 

Ogg1D6-1565535325.jpg

همان طور که در جدول بالا ملاحظه می کنید، ترکیه نسبت به سایر کشورهای همجوار بیشترین تعداد مرکز آزمون برای برگزاری آزمون PTE را دارد. این تعدد، به شما کمک میکند تا گزینه های بیشتری برای انتخاب پیش رو داشته باشید. از طرفی، همین امر سبب میشود تا این مراکز برای جلب متقاضیان، رقابت بیشتری با یکدیگر داشته باشند. به این ترتیب انتظار میرود کیفیت این مراکز روز به روز بالاتر رود.


آمادگی آزمون PTE در دیاکو


اگر میخواهید در آزمون PTE شرکت کنید اما آمادگی کافی ندارید و مشغله های زندگی به شما فرصت کمی برای مطالعه میدهد، پیشنهاد میکنیم، در کلاس های امادگی آزمون PTE آکادمی زبان دیاکو که به صورت گروهی و خصوصی برگزار می شود، شرکت کنید. به طور حتم، با وجود برنامه های اموزشی مدون که توسط دفتر آموزش تهیه می شود و هم چنین کادر مجرب مدرسین و البته تلاش و همکاری خودِ شما، بهترین نتیجه در انتظارتان خواهد بود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های دیاکو با کارشناسان ما تماس بگیرید. شماره تلفن ۷۲۱۱۴ راه ارتباطی میان ما و شماست!
 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!