مهاجرت آسان با آزمون PTE

آزمون PTE از آن دسته آزمون های معتبر و بین المللی است که امروزه توسط اداره مهاجرت استرالیا و کلیه دانشگاه های استرالیا و نیوزلند مورد قبول و پذیرش میشود.
مهاجرت آسان با آزمون PTE


آزمون PTE:
 

آزمون PTE  از آن دسته آزمون های معتبر و بین المللی است که امروزه توسط اداره مهاجرت استرالیا و کلیه دانشگاه های استرالیا و نیوزلند مورد قبول و پذیرش می باشد. PTE که مخفف عبارت  Pearson test of Englishاست توسط مرکز آموزش Pearson  طراحی شده و در سالهای اخیر جایگزین مناسبی برای آزمون IELTS شده است. این آزمون برای سنجش موفقیت افراد در یادگیری زبان  انگلیسی طراحی شده است و به ۲ شیوه برگزار می شود :

 (Academic) PTE آکادمیک
این فرمت از آزمون برای ورود به دانشگاههای درجه یک بریتانیا و آمریکا مورد قبول می باشد. نتیجه این آزمون طی ۲ تا ۵  روز کاری از تاریخ امتحان مشخص می شود.  زمان این آزمون در مجموع ۳ ساعت می باشد که در چهار قسمت زیر تقسیم می گردد:

Speaking and writing:77-93 Min
Reading :32-41 Min
Break :10 Min (Optional)
Listening:45-57 Min
در حال حاضر این آزمون در ایران برگزار نمی شود و شما برای شرکت در این آزمون می بایست به یکی از کشور های آذربایجان، ترکیه، عراق و یا امارات سفر کرده  و امتحان دهید. هزینه این آزمون در باکو ۱۷۰ دلار، در ترکیه ۷۰۰ لیر و در  امارات ۹۳۵ درهم می باشد .

PTE جنرال
این آزمون از دو بخش تشکیل شده است : یک بخش نگارش و دیگری بخش صحبت کردن می باشد. بخش نگارش مهارتهای شما را در  زمینه های  Listening, Reading Comprehension, Writing می سنجد.
در بخش صحبت کردن (Speaking) متقاضی توسط یک ممتحن آموزش دیده از لحاظ صحبت کردن به زبان انگلیسی سنجیده می شود .  این آزمون نیز شبیه استاندارد اروپا (CEFR)  دارای ۶ سطح می باشد. تمامی سطوح این آزمون توسط سازمان Edexcel  اجرا می گردد که مورد تایید Ofqual انگلستان می باشد.
مدارک PTE General دارای اعتبار زمانی نمی باشد و هیچگاه منقضی نخواهند شد. در جنرال PTE تمرکز بر ارزیابی توانایی در بر قراری  ارتباط به زبان انگلیسی است

 

چرا PTE؟

با توجه به رشد روز افزون آمارافرادی که تمایل به خروج از کشور و مهاجرت دارند، ‌ موضوع آزمونهای بین المللی و نمره زبان به عنوان یکی از مهمترین و اصلی ترین فاکتورها برای شروع این مسیر می باشد. اساسا آزمونهای بین المللی بدین منظور طراحی شده اند تا سطح زبانی و میزان دانش افراد در چهار مهارت اصلی زبان را بصورت استاندارد مورد ارزیابی قرار دهند. از اینرو است که اکثر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در جهان برای ارائه پذیرش به دانشجویان ، از آنها نمره ای مشخص از یکی از آزمون های بین المللی و معتبر را درخواست دارند. حتی در مواردی که افراد برای اقدام به مهاجرت به کشوری دیگر (خصوصا کشور های انگلیسی زبان) اداره مهاجرت آن کشورهمراه با مدارک  شغلی و رزومه کاری از آنها مدرک معتبر زبانی میخواهند. در غیر اینصورت دریافت هرگونه ویزای مهاجرتی اعم از کاری، سرمایه گذاری و یا کار آفرینی به مشکل برخورده و اساسا غیر ممکن است.

البته باید توضیح دهیم که دوره های PTE  تا حد زیادی بر روی تکنیک ها  و شگرد های این آزمون تمرکز دارد. کتب کمک آموزشی و مرجع توسط مدرسین دوره معرفی می گردد و زبان آموز با یک برنامه ریزی فشرده و منسجم میبایست بتواند در مدت زمان چهار ماه و نیم دوره در دیاکو سطح زبانی خود را ارتقا بخشد. زبان آموز دوره PTE با تقویت دانش عمومی و آکادمیک زبانی خود و همراه با آن شرکت  در کلاس ها و یادگیری تکنیک های آزمون خطا می تواند به نمره دلخواه خود دست یابد. این آزمون امروز طرفداران زیادی  در بین زبان آموزان خصوصا آنان که قصد ادامه تحصیل و یا مهاجرت به استرالیا را دارند پیدا کرده است و بسیاری ترجیح می دهند PTE  را جایگزین آزمون  IELTS  نمایند.

 

فرمت آزمون PTE


آزمون PTE  آزمون کامپیوتری است و چهار مهارت اصلی زبان را مورد ارزیابی قرار می دهد. بدین منظور زبان آموز می بایست تا حدودی آشنا با کامپیوتر خصوصا کیبورد و تایپ باشد. چرا که در بخش نوشتاری Writing،  زبان آموز می بایست متون مربوط به بخشهای نوشتاری را تایپ کند.

 

سیستم نمره دهی PTE


سیستم نمره دهی آزمون PTE  از نمره ۰ تا ۹۰ برای هر مهارت می باشد.  برای ویزای مهاجرتی به استرالیا نمره ۵۰ در هر مهارت از PTE معادل نمره ۶ IELTS  نمره ۶۵ معادل ۷ آیلتس و نمره ۷۹ معادل ۸ آیلتس می باشد. آزمون PTE  در عین حال آزمونی جالب است به گونه ای که مهارت های زبانی شما بصورت تلفیقی مورد ارزیابی قرار می گیرد به عنوان مثال در بخش Read Aloud  ( با صدای بلند خواندن ) ضمن ارزیابی روان خوانی  شما در مهارت گفتاری Speaking  ، سطح مهارت خواندن Reading نیز سنجیده می شود و امتیازات در مهارت های مختلف توسط رایانه با دقت و به درستی تقسیم می گردد.

 

I0v50p-1546167086.jpg

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!