سیر تا پیاز آزمون Duolingo ( دولینگو)

آزمون زبان انگلیسی دولینگو ( Duolingo English test ) یک آزمون آنلاین برای سنجش مهارت زبان انگلیسی دانشجویان و دانش آموزان در سطحی بین المللی است. از مزیت اصلی این آزمون می توان به آنلاین بودن اشاره نمود. به این معنی که در آزمون دولینگو نیاز به حضور فیزیکی داوطلبان ندارد و هرکس به راحتی می تواند درهر مکان و زمانی در این آزمون شرکت کند.
سیر تا پیاز آزمون Duolingo ( دولینگو)

 

همانطور که می دانید با  با شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا از جمله کشورمان، متاسفانه بسیاری از فعالیت‌های گروهی لغو و به تعویق افتاده است. بخش های آموزشی در کشور نیز از این موضوع مستثنی نبوده و بسیاری از آزمون ها همانند آزمون دکترا و آزمون‌های بین المللی IELTS یا لغو شده و یا به زمانی دیگر موکول شده اند. بنابراین آزمون دولینگو با داشتن یک مزیت ویژه، یعنی آنلاین بودن گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که در این روزها قصد شرکت در یک آزمون بین اللملی زبان انگلیسی را دارند و به نمره آن نیاز دارند.


این آزمون در کدام دانشگاه ها و موسسات اعتبار دارد؟

توجه داشته باشید که نمره‌ی آزمون Duolingo برای بیش از ۵۰۰ دانشگاه و کالج در سراسر جهان معتبر است. اما مثلا این آزمون مورد تایید دانشگاه‌های کشوراسترالیا نمی باشد. به همین منظور به داوطلبین عزیز توصیه می شود که پیش از ثبت نام در آزمون،  لیست دانشگاه‌هایی که آزمون دولینگو را قبول دارند را بررسی کرده  و با جستجو کردن نام دانشگاه مقصد خود، از مورد تایید بودن یا نبودن این آزمون برای آن دانشگاه اطمینان حاصل کنند. حتی میتوانید براحتی به دانشگاه مورد نظر خود ایمیل بزنید و از اینکه آیا نمره آزمون دولینگو را یه عنوان پیش شرط ثبت نام شما می پذیرند سوال بپرسید.

 

Xbsyab-1588175802.jpg


ابزارهای لازم برای برگزاری آزمون دولینگو چیست؟


همانطور که پیش از این ذکر شد، دولینگو یک آزمون آنلاین است بنابراین آزمون در هر زمان و هر مکانی با دسترسی به اینترنت قابل برگزاری خواهد بود. فهرست کامل موارد مورد نیاز برای آزمون دولینگو شامل: پاسپورت، محیطی آرام با نور مناسب، ۶۰ دقیقه زمان آزاد، دسترسی به اینترنت و یک کامپیوتر می باشد.


مزیت های آزمون دولینگو چیست؟


مدت زمان این آزمون تنها حدود ۱ ساعت است که نسبت به سایر آزمون های بین المللی زبان انگلیسی زمان بسیار کمتری است و نتیجه آزمون ۲ روز بعد اعلام خواهد شد. هزینه ثبت نام در آزمون ۴۹ دلار است که داوطلبان ازطریق  سایت‌های پرداخت آنلاین می‌توانند آن را پرداخت کنند. یکی دیگر از مزیت های خوب این آزمون این است که امکان ارسال کارنامه برای دانشگاه‌های مختلف بدون نیاز به پرداخت هزینه‌ی اضافی وجود دارد.

 

V1o1LM-1588175838.jpg


قوانین برگزاری آزمون دولینگو چیست؟


۱-  در مدت زمان برگزای آزمون، داوطلب به هیچ عنوان نباید از جلوی دوربین کنار برود.
۲-  در مدت زمان برگزاری آزمون، داوطلب فقط باید به دوربین نگاه کند.
به عبارتی داوطلب نباید سر خود را از جلوی دوربین بچرخاند و به اطراف خود نگاه کند.
۳- در تمام مدت زمان آزمون صفحه آزمون نباید از حالت فول اسکرین یا تمام صفحه خارج شود.
۴- در مدت زمان برگزاری آزمون، گوش های داوطلب نباید به هیچ عنوان پوشانده شود در غیر این صورت تقلب محسوب می شود.
۵- در مدت آزمون درصورت صحبت با شخص دیگر و یا دیده شدن شخصی دیگر در دوربین، این آزمون تصحیح نخواهد شد.
۶- در صورت تقلب از یادداشت و یا استفاده از موبایل این آزمون تصحیح نخواهد شد.

 

نحوه زمان بندی آزمون دولینگو چگونه است؟۱- آماده سازی و یادآوری قوانین و الزامات آزمون : ۵ دقیقه
۲- تست اصلی (شامل تست مهارت های Reading, Speaking, writing و Listening که نمونه سوالات پر کردن جاهای خالی، خواندن یک متن، نوشتن و صحبت کردن درباره‌ی موضوعات مختلف، توصیف عکس وهمچنین گوش کردن و انتخاب کلمات گفته شده است): ۴۵ دقیقه
۳- ثبت پاسخ های داوطلب: ۱۰ دقیقه

 

I3kgh9-1588175898.jpg


محتوای آزمون دولینگو 

این آزمون مانند آزمون های TOEFL و IELTS، چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی: خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن را مورد ارزیابی قرار می دهد.
نکته حایز اهمیت در مورد محتوای آزمون، سازگاری آزمون با عملکرد داوطلب در طول آزمون است به این معنی که بر اساس میزان پاسخ­دهی داوطلب به سؤالات، سطح سختی سؤالات در هر بخش تغییر خواهد کرد. بنابراین اگر داوطلب سوالات ابتدایی را درست پاسخ دهد، سوالات بعدی برایش سخت­‌تر خواهد بود. و اگر سوالی را اشتباه پاسخ دهد سوالات بعدی آسان تر خواهند شد تا اینکه دوباره بتواند به آن ها درست پاسخ دهد و این فرآیند تا پایان آزمون تست ادامه خواهد داشت.

همانطور که قبلا اشاره کردیم، دولینگو تمام مهارت­‌های زبان انگلیسی خواندن (Reading)، نوشتن (Writing)، صحبت کردن  (Speaking) و گوش دادن  (Listening) را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
به شما توصیه می کنیم که که قبل از شرکت در آزمون نمونه تستهای آزمایشی که بر روی سایت دولینگو قرار گرفته است را تمرین کنید تا با انواع سوالات، محیط و شرایطی که در آزمون با آن مواجه خواهند شد آشنا شوید.

 

سوالات قسمت Reading
 

سوالات  قسمت ریدینگ یا خواندن به دو دسته کلی تقسیم می شود. درقسمت اول داوطلب باید جاهای خالی موجود در عبارت را تکمیل کند. که جاهای خالی مورد نظر میتواند اسم، فعل، حرف اضافه و… باشد. در قسمت دوم این بخش، داوطلب باید در مدت‌ زمان مشخص واژگان مناسبی را انتخاب کند.

 

bDmfUH-1588175954.jpg

 

سوالات بخش Listening

 

سوالات این قسمت شامل دو قسمت است. ۱) انتخاب کلمات صحیح پس از شنیدن تلفظ کلمه و ۲) نوشتن جمله گفته‌ شده دراین قسمت امکان گوش دادن تا سه بار وجود دارد. 

 

mJgzkg-1588176009.jpg

 

سوالات بخش Speaking


این بخش شامل سه قسمت سوال خواهد بود. ۱) داوطلب باید در مورد تصویری که توسط نرم‌افزار نمایش داده می شود، در حد چند کلمه صحبت کند. ۲) داوطلب باید جمله ای که توسط نرم افزار نمایش داده‌ شده است را بخواند. ۳) داوطلب باید در مورد موضوعی مشخص برای مدت‌ زمان معینی صحبت کند.

 

c-4EAn-1588176053.jpg

 

 

سوالات بخش Writing


این قسمت شامل دو قسمت خواهد بود. ۱) داوطلب باید تصویر نمایش داده‌شده توسط نرم‌افزار را با نوشتن چند جمله توصیف کند. ۲) داوطلب باید متنی حداقل ۵۰ کلمه ای در مورد موضوع نمایش داده شده بنویسد.

 

نحوه نمره دهی در آزمون دولینگو چگونه است؟
 

نمره این آزمون به مدت دو سال اعتبار دارد و حداکثر نمره کسب شده در آن ۱۶۰ می باشد

•    نمره بین 10 تا 55: داوطلب اطلاعات بسیار پایه‌ای از زبان انگلیسی و درک محدود از آن دارد.
•    نمره بین 60 تا 85:  داوطلب توانایی درک اطلاعات اصلی در مکالمه زبان انگلیسی  و متون روزمره مثل کار و تحصیل را دارد.
•    نمره بین 90 تا 115:  داوطلب توانایی برقراری ارتباط و درک اکثر موضوعات زبان انگلیسی حتی مطالب نا آشنا را دارد.
•    نمره بین 120 تا 160: داوطلب تسلط  بر زبان انگلیسی مکتوب و مکالمات محاوره‌ای  روزمره ( Written and Spoken Language) و قابلیت استفاده اززبان انگلیسی با تسلط کامل را دارد.

 

مقایسه نحوه نمره دهی دو آزمون بین المللی تافل و دولینگو:

 

در جدول زیر نحوه نمره دهی آزمون دولینگو را در مقایسه با آزمون تافل به تفکیک ارائه نمودیم:

Wwfvse-1588175742.jpg

نحوه برگزاری دوره دولینگو در دیاکو

 

آکادمی زبان دیاکو به عنوان اولین مرکز تخصصی در برگزاری دوره های دولینگو، این دوره ها در لابراتوار اختصاصی مجهز به ۱۰ استیشن کامپیوتر برای داوطلبین محترم برگزار می کند. از آنجاییکه این آزمون آنلاین است از همان ابتدای دوره داوطلب با شرکت در کلاس در لابراتوار تخصصی دیاکو با شرایط و نحوه برگزاری آزمون آشنا می شود. مدرسین خبره دولینگو در دیاکو با شبیه سازی شرایط آزمون در طول دوره و انجام تست و تمرین شما را برای شرکت در آزمون اصلی دولینگو آماده می نمایند.

با هر سطح زبانی که دارید، همین حالا با شماره ۷۲۱۱۴ تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان این دوره ها بهره مند شوید. کلاسها به دو صورت حضوری و آنلاین ارايه می شود. اگر به دنبال گرفتن این مدرک ارزشمند هستی همین امروز تصمیم بگیر و با ما تماس بگیر!

 

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!