نکات کلیدی در روز آزمون آیلتس

شب آزمون IELTS برای بسیاری از داوطلبین شب پراسترسی است. اینکه داوطلب زحمات چند ماه و یا چند سال مطالعه خود را می‌خواهد در فردای آن شب در معرض تست قرار دهد و لذا برای برخی از داوطلبین احتمال اینکه استرس و تنش‌هایی را به همراه داشته باشد وجود دارد. ما در این مقاله برای شما توصیه‌هایی داریم که با به اشتراک گذاشتن آن امیدواریم بخشی از استرس موجود کاسته شود. در ادامه با ما در دیاکو همراه باشید.
نکات کلیدی در روز آزمون آیلتس

شب قبل از آزمون به موقع بخوابید تا صبح روز آزمون سرحال باشید. سعی کنید قبل از ترک منزل، صبحانه ای سبک میل کنید. البته در بسیاری از مراکزِ برگزاری آزمون برای شرکت کنندگان سرویس کیترینگ شامل چای، قهوه و نوشیدنی های گرم و سرد به همراه کیک و بیسکوییت فراهم می گردد. توصیه اکید داریم که قبل از شروع آزمون (IELTS) حتماً صبحانه و یا اسنک میل کنید تا در حین برگزاری آزمون آیلتس (IELTS) ذهن شما عملکرد بهتری داشته باشد.
به دلیل زمان زیاد آزمون (IELTS) که حدود ۳ ساعت به طول می انجامد در فواصل بخشهای مختلف آزمون خصوصاً بین بخش خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) از شرکت کنندگان پذیرایی با اسنک سبک و یا میوه صورت می گیرد.

لباس راحت بپوشید. پیشنهاد می‌کنیم در روز آزمون لباسی بپوشید که احساس راحتی بیشتری می‌کنید و حس اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. اگر در فصل تابستان هستید، سعی کنید از لباس‌های رنگ روشن، نخی و آزاد استفاده کنید. اما اگر در فصل سرما می‌خواهید در آزمون شرکت کنید، می‌توانید لباس نسبتاً سبکی بپوشید و لباس گرمتری به همراه داشته‌باشید تا اگر سردتان شد، آن را بپوشید.

از سرویس بهداشتی استفاده کنید. حتماً پیش از شروع آزمون از سرویس بهداشتی استفاده کنید.  شما در این آزمون ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه زمان دارید و اگر بخواهید در وسط آزمون خود از سرویس بهداشتی استفاده کنید، به طور قطع بخشی از زمان خود را از دست خواهید‌داد.

حتماً حداقل نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه قبل از شروع آزمون در محل برگزاری آزمون حضور داشته باشید. پیش بینی مدت زمان رسیدن به محل آزمون را با احتساب ترافیک موجود در نظر بگیرید. زودتر رسیدن به محلِ برگزاری آزمون آیلتس این امکان را به شما می دهد تا با فکر و ذهنی راحت تر و بی دغدغه آزمون خود را شروع کنید.

اگر معلولیت جسمی دارید، حتماً از قبل هماهنگ کنید. چنانچه دچار معلولیت  جسمی هستید و نیاز دارید تا تدابیری برای رفاه حال شما ایجاد کنند، حتماً از روز قبل با مرکز آزمون هماهنگ کنید.

 

qvR6rn-1555160072.jpg

 

در روز برگزاری آزمون (IELTS) تنها سند شناسایی شما، به همراه داشتن گذرنامه ای است که کپی آن را هنگام ثبت نام با درخواست خود فرستاده اید.
توجه داشته باشید که ارائه گذرنامه ی معتبر در روز امتحان الزامی است و بدون آن از امتحان منع میشوید. همراه داشتن اصل پاسپورت الزامیست. کپی کارت شناسایی (حتی کپی برابر با اصل ) به هیچ عنوان قابل قبول نمی باشد. از شب قبل پاسپورت خود را همراه با دیگر وسایل آماده کنید.

متقاضیان مشمول نظام وظیفه میتوانند با کارت ملی، به صورت آنلاین ثبت نام نمایند و در روزهای آزمون، نامه اشتغال به تحصیل یا نظام وظیفه همراه با کارت ملی و یک مدرک شناسایی معتبر دیگر بهمراه داشته باشید. اگر گذرنامه خود را تعویض نموده‌اید یا در داده‌های آن تغییری داده‌اید جهت جلوگیری از بروز مشکلات حداکثر تا ۳ روز قبل از برگزاری امتحان می‌بایست مرکز را مطلع سازید. اگر پاسپورت شما در سفارت می باشد باید برای آزمون آن را پس تحویل گرفته و برای ارائه در آزمون به همراه داشته باشید . نکته ی مهم اینکه فقط اتباع ایرانی می توانند در صورتی که شماره ملی خود را در پرو فایل اعلام کرده باشند از کارت ملی به جای پاسپورت استفاده نمایند. معمولا در مراکز برگزاری آزمون (IELTS) برای شناسایی اصالت شرکت کنندگان، اثر انگشت (Finger print)  آنها بصورت دیجیتالی گرفته می شود.

لطفا مداد ،خودکار و پاک کن به همراه خود بیاورید. البته در برخی از مراکز برگزاری آیلتس مداد و خودکار در اختیار داوطلبین قرار داده می‌شود. (از آوردن ماژیک هایلایت ،لاک غلط گیر و هرگونه مداد رنگی جدا خودداری فرمایید.) از به همراه داشتن وسایل اضافی مثل تلفن همراه، وسایل الکترونیکی، دیکشنری و... خودداری کنید.

 

RF5WAd-1555160117.jpg

 

بنا به دلایل امنیتی در برگزاری آزمون (IELTS)، در بازرسیهای قبل از آزمون و قبل از ورودِ داوطلبین به سالن محل برگزاری، از شما خواسته می شود تا وسایل اضافی خود را تحویل دهید. شما می توانید در پایان آزمون از مسئولین برگزاری، وسایل شخصی خود را تحویل بگیرید.

از آنجاییکه سالن های امتحانی مجهز به دوربین های مدار بسته میباشد توصیه میکنیم از صحبت با دیگر داوطلبین و همچنین کپی برداری از نوشته های دیگران جداً خودداری نمایید. در حین امتحان با تمرکز به سوالات پاسخ دهید و از تلاش برای رساندن و یا دریافت جواب از دیگران جدا بپرهیزید.
 در صورت رویت  چنین مواردی از ادامه آزمون محروم خواهید شد. ضمناً کشیدن سیگار در سالن آزمون ممنوع می باشد. خارج کردن هرگونه وسایل آزمون  (برگه امتحانی) از سالن ممنوع می باشد و در صورت رویت تخلف محسوب می گردد . اگر قوانین و مقررات اعلام شده، از طرف شما رعایت نشود، نتایج امتحان شما باطل خواهد شد. 
نتایج آزمون (IELTS) ۱۳ روز بعد از امتحان کتبی اعلام خواهد شد.

 

چنانچه در خصوص شرکت در آزمون آیلتس نیاز به مشاوره دارید حتما با مشاورین آکادمی دیاکو و با شماره‌های ۷۲۱۱۴ در ارتباط باشید.

 

iM0JPS-1555159242.jpg

برای نوشتن نظرتان ابتدا وارد شوید

در همین زمینه بخوانید!